Ще одна декларація унії з католиками від патріарха Варфоломія

Правблог
Правблог

Telegram-канал про те, що хвилює і що цікаво православним

Патріарх Варфоломій і Володимир Зеленський Офіс президента

Про це пише Telegram-канал "Правблог".

Зустріч патріарха Варфоломія та глави УГКЦ Святослава Шевчука не стала несподіванкою. Втім, цього разу вона була ще відвертішою. Варфоломій подарував Шевчуку панагію і заявив "про спільне бажання Православної і Католицької Церков відновити єдність у сопричасті".

За фактом, це чергова декларація готовності Константинопольської церкви до унії з католиками.

Потрібно розуміти, що вчення Католицької церкви про примат Папи Римського зафіксовано в цілому ряді документів і католицькому кодексі канонічного права. Якби католики дійсно хотіли б об'єднатися з православними на базі православного вчення про Церкву, вони були б змушені всі ці документи переглянути і скасувати. Однак навіть натяку на таку можливість католицьке керівництво ніколи не демонструвало. Будь-яке твердження, ніби Католицька церква готова до реального об'єднання з православними, є неспроможним і некомпетентним. Єдиний формат об'єднання вони бачать в тій чи іншій формі унії. До якої, власне, патріарх Варфоломій і підводить православних.

Відновлення євхаристійного спілкування православних і католиків гратиме на користь виключно останніх. Це буде об'єднання і зближення за рахунок Православ'я і розмивання православної еклезіології. За фактом католики отримають повне визнання з боку Константинопольського патріархату і його сателітів своїх таїнств і ієрархії, включаючи імпліцитне визнання і першості Папи Римського. При цьому не роблячи якихось істотних поступок і не переглядаючи своє вчення про Церкву.

І Україні в цьому плані відведена роль "лабораторії", де українці будуть піддослідними "кроликами", на яких протестують зазначену модель "об'єднання". Йдеться звичайно ж про "ПЦУ" і УГКЦ, які створять прецедент спілкування, в якому догматичні, канонічні та інші відмінності між католицтвом і Православ'ям відійдуть на другий план.

І це фактично відкриє наступне "вікно Овертона", на шляху від немислимого до діючої норми. Те, що раніше вважалося немислимим і радикальним, поступово буде представлятися як "прийнятне", "розумне" і "стандартне".

Можливо, на якомусь етапі адміністративного злиття між ними і не відбудеться. Однак для реалізації унії це відразу і не потрібно. Головне - привчити православних до того, що в "об'єднанні" з католиками немає нічого страшного. Особливо в умовах, коли пропаганда "толерантності" звучить з усіх усюд, а принциповість і твердість в істині засуджується як "мракобісся", відсталість, нетерпимість тощо.

Чи можливий опір глобалістському порядку, частиною якого є синкретичний "екуменізм"? На наш погляд, цілком. І Українська Православна Церква може зіграти в цьому опорі ключову роль.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.