Шахрайство з банківською карткою: Що робити та чи поверне банк втрачені кошти

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Банківська картка kredit-ubanka.ru

Шахраї зняли кошти з банківської картки? Або хтось оформив кредит? Що необхідно робити першочергово в такій ситуації?

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

Хто несе відповідальність за крадіжку грошей з кредитної картки?

Відповідно до вимог пункту 6 розділу VI Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України №705 від 5 листопада 2014 року, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних відносин, користувач після виявлення факту втрати електронного платіжного засобу та/або платіжних операцій, які він не виконував, ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ НЕГАЙНО ПОВІДОМИТИ БАНК або визначену ним юридичну особу в спосіб, передбачений договором.

Ось це знати обов'язково!

До моменту повідомлення користувачем банку ризик збитків від здійснення операцій та відповідальність несе користувач, а з часу повідомлення користувачем банку ризик збитків від здійснення операцій за електронним платіжним засобом несе банк.

Новини за темою: Виплата пенсій виключно на банківські картки: П'ять причин, чому це погано

Користувач НЕ НЕСЕ відповідальності за здійснення платіжних операцій, якщо електронний платіжний засіб було використано без фізичного пред'явлення користувачем та/або електронної ідентифікації самого електронного платіжного засобу і його користувача, крім випадків, якщо доведено, що дії чи бездіяльність користувача призвели до втрати, незаконного використання ПІНу або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції.

Користувач картки послуг щодо збільшення ліміту та замовлення послуги "Миттєва розстрочка" не замовляв та для їх виконання банком жодних дій не вчиняв, одразу звернувшись до найближчого відділення АТ КБ "П" для з’ясування питання щодо зняття з його картки значної суми коштів без його розпорядження, а також звернувся до поліції з приводу шахрайських дій, проведених за його карткою. При цьому ВІДПОВІДАЧ у порушення вимог статей 12, 81 ЦПК України НЕ ДОВІВ вину позивача у вказаних операціях, не виконав ухвалу суду першої інстанції про витребування доказів, зокрема, щодо вчинення позивачем будь-яких розпоряджень на списання грошових коштів зі свого рахунку шляхом подання платіжних доручень до АТ "КБ "П" письмово чи в електронному вигляді з використанням електронної системи "Приват24", а також оформлення позивачем послуги "Миттєва розстрочка".

Тому розірвання кредитного договору є законним.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.