Секрети довголіття: Сім факторів, які викликають передчасне старіння

Focus
Focus

Німецький щотижневий інформаційно-політичний журнал

Рівень вмісту заліза в крові значно впливає на здоров'я організму людини РІА Новини, Катерина Чеснокова

Відкриті, еластичні судини є вкрай важливими для здоров'я. Чим гірший їх стан, тим гірше для організму, тому що  порушується кровообіг. Щоб запобігти передчасному старінню, вам необхідно уникати таких семи факторів.

Про це пише Focus.

Судини виконують життєво важливі завдання. Через них клітини організму забезпечуються киснем і поживними речовинами. Ця система функціонує ідеально, якщо судини є відкритими та еластичними. Звужені та нееластичні судини не можуть забезпечувати належне постачання організму. Як наслідок, розвиваються різні захворювання, що пришвидшує старіння організму.

Відкладення в судинах можуть утворюватися протягом як усього життя людини, так і кількох десятиліть. Цей процес залежить від певних факторів. Мартін Халле (Martin Halle), лікар, фахівець із внутрішніх хвороб, кардіології та спортивної медицини, називає їх "факторами старіння".

Новини за темою: Секрети довголіття: Вчені знайшли спосіб заблокувати ген, що відповідає за старіння

Щоб уповільнити старіння судин і таким чином усього організму, необхідно уникати таких факторів:

  1. Зайва вага: жирова тканина виділяє у кров речовини запалення, які чинять шкідливий вплив на судини. Чим більше жиру в організмі, тим більше речовин запалення.
  2. Холестерин: холестерин відкладається на стінках судин і утворює маленькі острівці. Вони спричиняють втрату судинами еластичності.
  3. Цукор: постійно підвищений рівень цукру у крові руйнує захисний шар судин та їх клітини.
  4. Підвищений кров'яний тиск: якщо організм проганяє кров по судинах із занадто великим тиском, то стінки судин можуть порватися.
  5. Хронічний стрес: якщо організм тривалий час перебуває у стані тривоги та виділяє велику кількість гормонів стресу, то кров'яний тиск підвищується. А це, як уже сказано, шкодить судинам.
  6. Куріння: нікотин чинить негативний вплив на судини і призводить до відмирання клітин. У цьому випадку на судинах можуть утворюватися отвори і шрами.
  7. Хронічне запалення: багато з перелічених факторів, наприклад, зайва вага, куріння і неправильне харчування, можуть спричинити в організмі хронічні запальні процеси. Вони також шкодять судинам і призводять до передчасного старіння організму.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.