Саакашвілі як "яблуко розбрату" між Україною й Грузією

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Арешт Михайла Саакашвілі в Грузії AFP

Президент України Зеленський заявив, що Україна на всіх рівнях порушуватиме питання про повернення Саакашвілі.

У виборчу кампанію Грузії ми не маємо права втручатися. Хто там в кінцевому рахунку переможе на місцевих виборах – вирішить народ цієї держави.

Ясно, що Саакашвілі поїхав туди задля того, щоб проагітувати за представників колишньої своєї партії. Одначе, його участь в цих перегонах, тепер уже як українського держчиновника, голови виконкому Ради реформ - дорадчого органу при президенті, хіба не є прямим втручанням у внутрішні справи Грузії? Паспорт громадянина цієї держави він давно здав.

28 червня 2018 року Міхеїла Саакашвілі заочно засудили до 6 років в'язниці в Грузії: його визнали винним у побитті депутата Валерія Гелашвілі.

Якщо колишній грузинський президент вважав, що ця справа політично вмотивована, то чому він не оскаржував це спочатку у Верховному суді Грузії, а потім в Європейському суді з прав людини?

Чому президент України призначив на державну службу Саакашвілі, проігнорувавши те, що судимість у нього не погашена. Це заборонено за українським законодавством.

Саакашвілі міг повернутися до Грузії і юридично почати відстоювати свої права. Чому він змарнував цей цілком легальний шлях?

Навіщо він незаконно перетнув кордон і України, і Грузії. Тут питання уже до наших прикордонників. Чому не ведеться розслідування? У нас виявляться не кордон, а прохідний двір? Хто це допустив?

Незаконний перетин державного кордону – це злочин. У прокуратурі Грузії вже заявили, що Саакашвілі офіційно висунуть звинувачення у цьому.

Сьогодні колишній грузинський президент перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі, куди його помістили після затримання 1 жовтня.

З якими країнами ми ще не посварилися? Невже і з грузинами будемо мати проблеми?!

Віталій Журавський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.