Саакашвілі б'ють по лобі такі ж граблі, які очікують Зеленського

Дмитро Марунич
Дмитро Марунич

Співголова Фонду енергетичних стратегій

Арешт Михайла Саакашвілі в Грузії AFP

Про це пише Дмитро Марунич у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

У Грузії до "успішного реформатора" Саакашвілі цілий список пред'яв. Зеленському і компанії добре б зробити висновки, адже перед очима - наочний приклад, що за свавілля доведеться відповідати.

А тепер ці граблі б'ють Саакашвілі по лобу. Цікаво, чи зроблять висновки Зеленський & Co?

Отже, Саакашвілі в Грузії за ґратами. Ви здивуєтеся, але в Грузії багато хто не вважає його успішним "реформатором", а зовсім навіть навпаки. У Грузії Саакашвілі проходить за цілим списком справ - це й організація побиття опозиційного депутата Гелашвілі, і причетність до вбивства банківського співробітника Гіргвліані (Саакашвілі покривав поліцейських, причетних до злочину), і розгром опозиційного телеканалу "Імеді" силами спецназу, і захоплення майна бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, і розкрадання 9 мільйонів ларі (це приблизно $9 000 000), і жорстокий розгін мітингу опозиції у Тбілісі в листопаді 2007 року etc. І це далеко не всі "пред'яви", які чекають Саакашвілі на Батьківщині.

Загалом, кому цікаво, подивіться фільм "Маяк демократії", знятий грузинськими опозиціонерами в 2012 році. Багато чого зрозумієте про справжнє обличчя "патріота США" і "найкращого друга американського народу".

Але зараз мова не про це. Мова про те, які висновки варто зробити з історії Саакашвілі, який прямо зараз розучує тонкощі тюремного етикету в стилі "вечір в хату".

№1. "Ніхто не забутий, ніщо не забуте". Влада коли-небудь закінчується. І картинка "Міхо за ґратами" - це повчальний приклад для Зеленського та його оточення. "Червоний сигнал" про те, що за все доведеться відповідати. І як тільки Зеленський і компанія втратять владу - розплата обов'язково прилетить. І за відключення каналу "Київська Русь"; і за незаконну заборону "112 Україна", "ЗІК" і NewsOne; і за репресії проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком; і за домашній арешт для Медведчука, щодо винуватості якого так і не пред'явили жодних доказів; і за санкції проти "Страна.юа"; і за те, що без суду і слідства оголосили людей "контрабандистами" і відбирали бізнес. І так далі за списком.

Але ж до цього вже були дрібні сигнали. Візьмемо того ж колишнього суддю Миколу Чауса. Невже суддям, прокурорським і сбушникам у справі Медведчука не стало зрозуміло, що потім за беззаконня з-під землі дістануть? І в будь-якому закордоні знайдуть?

№2. Поплічники здаватимуть один одного. Просто нагадаю, що у справі про розгром "Імеді" Саакашвілі "заклав" колишній міністр оборони Окруашвілі. Саме Іраклій Окруашвілі в суді засвідчив, що наказ спецназу налетіти і розгромити телекомпанію "Імеді" виходив від Саакашвілі. А в нашому випадку соратники будуть кивати на Зеленського - саме його підпис стоїть і під указом про санкції проти Медведчука, і під указом про заборону телеканалів, і під указом про санкції проти "Страны".

№3. "Загнаних коней пристрілюють, чи не так?" Назва фільму добре описує логіку американських партнерів. Просто нагадаю, що після втрати влади Штати не дали "патріоту США" Саакашвілі робочу візу, тому він всі ці роки микався то в Голландії, то в Україні. Спасибі хоч Держдеп дав команду працевлаштувати Саакашвілі на посаду в Україні. Все ж при справі.

Загалом, зараз Саакашвілі б'ють в лоб ті граблі, на які він активно наступав, будучи президентом. Чесно кажучи, Зеленському і компанії добре б зробити висновки, адже перед очима - наочний приклад, що за свавілля доведеться відповідати.

Адже, як ми пам'ятаємо, розумна людина вчиться на помилках інших. А дурна - продовжує скакати на граблях.

Дмитро Марунич

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.