Російський "Прорив": Перший танк із загоризонтним баченням

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Танк Т-90М під час основного етапу стратегічних навчань Росії ТАСС

У Росії вперше проводять випробування танка Т-90М "Прорив" з новою оптико-електронною системою. Пристрій дозволить бойовій машині виявляти супротивників, навіть перебуваючи в укритті.

Про це пише The National Interest.

Танк Т-90М "Прорив" є вдосконаленою версією Т-90, і вперше він був представлений в 2017 році.

З тих пір як більш ніж 100 років тому перші танки вийшли на поле бою, їхнім екіпажам завжди доводилося йти на компроміс. Хоча члени екіпажу були захищені від рушнично-кулеметного вогню, а самі танки володіли серйозними вражаючими можливостями, їхнє поле зору було значною мірою обмежено. Незважаючи на те, що з часом оптика і сенсори стали набагато більш досконалими, найчастіше танк може стріляти тільки в той об'єкт, який перебуває прямо перед ним.

Розробники доклали чимало зусиль для того, щоб забезпечити танки "загоризонтним" баченням. Цього тижня Росія оголосила, що перший прототип її новітнього танка Т-90М "Прорив" вже оснащений додатковим комплектом оптико-електронної системи, яка буде випробувана в ході цілої серії військовий навчань.

Новини за темою: Т-84 "Оплот-М": Найкращий український танк?

"На міжнародному форумі "Армія-2021" на статичному майданчику головного автобронетанкового управління МО РФ вперше демонструвався бойовий танк Т-90М "Прорив" з додатковим комплектом оптико-електронної системи", - повідомило джерело в оборонно-промисловому комплексі в інтерв'ю інформаційному агентству ТАСС в середу, 8 вересня.

"Це був один з перших зразків, який найближчим часом вперше пройде апробацію в ході військових навчань", - пояснило це джерело, додавши, що за підсумками випробувань буде прийматися рішення про серійні поставки цієї модифікації танка в російські війська.

Більш модернізований Т-90М

Танк Т-90М, що отримав назву "Прорив", являє собою вдосконалену версію Т-90. Вперше він був публічно представлений в 2017 році. Перша партія модернізованих Т-90М надійшла в російські війська навесні 2020 року.

Танк Т-90М оснащений посиленою бронею, зокрема вбудованою системою динамічного захисту "Релікт", яка прийшла на зміну більш старому "Контакту-5". Ця система забезпечує захист від тандемних боєприпасів та істотно знижує ефективність бронебійних снарядів. Т-90м отримав принципово нову башту, яка в сукупності з потужним збройовим комплексом і автоматичною системою управління вогнем істотно підвищує бойовий потенціал цього танка. 125-міліметрова танкова гармата, як повідомляється, дозволяє використовувати боєприпаси нових типів, включаючи керовані ракети, які дозволяють знищувати танки противника на відстані до п'яти кілометрів.

Новини за темою: Французька армія не вистоїть проти російської, - дослідження

Агентство ТАСС повідомляє, що на форумі "Армія-2021" Міноборони Росії і концерн "Уралвагонзавод" (входить в держкорпорацію "Ростех") підписали контракт на поставку чергової партії Т-90М "Прорив", а також на модернізацію до рівня Т-90М стройових танків Т-90.

Загоризонтне бачення

Росія - не єдина країна, яка прагне вдосконалити свої засоби нанесення ударів по цілях з великої відстані. У минулому році армія Сполучених Штатів провела успішні випробування системи Extended Range Cannon Artillery (ствольна артилерія зі збільшеною дальністю), яка здатна наносити удари по цілях з відстані 70 кілометрів. Хоча ця система являє собою самохідну гаубицю, а не танк, вона є відображенням прагнення навчитися наносити удари по ворогу до того, як він може відповісти тим же.

Раніше в цьому році Пентагон поставив цей проект на паузу, проте тепер, коли з Росії надійшли новини про успіхи в розробці танка з загоризонтним баченням, системі Extended Range Cannon Artillery, можливо, дадуть ще один шанс.

Пітер Сучіу

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.