Рейтинг Зеленського валиться після скандалу з офшорами. Не допомогло навіть незаконне переслідування Медведчука

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

Президент України Володимир Зеленський УП

У відповідь на грандіозний скандал з офшорами Зеленського в Офісі президента придумали сфабрикувати ще одну фейкову справу проти лідера опозиції Віктора Медведчука – щоб відвернути суспільну увагу від Pandora Papers. Не допомогло. Вчора КМІС опублікував результати свіжого соцопитування (за 15-18 жовтня), і виявилося, що рейтинг Зеленського за місяць обвалився з 25,4% до 19,1% серед усіх, і з 33,3% до 24,7% серед тих, хто визначився. Тобто офшорний скандал коштував Зе 9 відсотків підтримки українців. І навіть вся та істерія, яку влада влаштувала навколо нової справи Медведчука, не допомогла.

Але ж очікування в ОП були кардинально протилежними. На незаконному переслідуванні Медведчука влада піариться вже майже рік. Загострення бувають якраз до чергових зашкварів і скандалів, в які потрапляють представники Зе-команди. Так би мовити, щоб і скандал зам'яти, і рейтинг Зеленському, який понуро котиться вниз, підвищити. Але українці вже розібралися, що до чого у справі Медведчука. Що опозиціонера судять не за якісь злочини, яких просто немає, а за політичну позицію лідера ОПЗЖ. Через його протидію зміцненню зовнішнього управління в Україні, знищенню промисловості, зростанню тарифів. Ця незграбна політика влади зі знищення опозиції тільки відштовхує виборців Зеленського. Джерела в Офісі президента допускають, що вже до кінця року рейтинг президента впаде нижче 20%.

Зеленському потрібні перемоги для порятунку політичної кар'єри, але цих перемог немає. Економіка падає, на зовнішній арені Україну просто не сприймають всерйоз, бойові дії на Донбасі тривають, і миру чекати не доводиться, ми залишилися без газу, тарифи на опалення і гарячу воду вже почали підвищувати, навіть справа Медведчука розвалюється в суді, оскільки вона абсолютно порожня.

Зеленський ризикує до кінця каденції (якщо досидить) перетворитися на другого Ющенка – з підтримкою на рівні 5%. Правда, у нього буде одна втіха - мільйони в офшорах не тільки не вичерпалися за роки президентства, але і значно примножилися.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.