Реакція на перемогу Усика як маркер розколу в українському суспільстві

Максим Ялі
Максим Ялі

Політолог

Олександр Усик танцює гопак після перемоги над Ентоні Джошуа Фото з відкритих джерел

Неймовірна і яскрава перемога Олександра Усика над Ентоні Джошуа в поєдинку за пояси WBO, WBA, IBF і IBO в суперважкій вазі ще раз продемонструвала, наскільки наше суспільство є розколотим на восьмому році війни.

Про це пише Максим Ялі на своїй сторінці в Facebook.

Традиційно коментатори у ФБ розділилися на два табори: одні щиро радіють і тріумфують, інші - пишуть пости ненависті на адресу українського чемпіона, ім'я якого зараз на вустах усього світу.

Бачте, не в ту церкву ходить, не тією мовою говорить, не тих політичних поглядів.

Укотре хочеться сказати: "Ідіть на... зі своїм псевдопатріотизмом!".

Згідно з яким усі ходять строєм, в одну церкву, говорять однією мовою і поклоняються одному фюреру, який тиснув руку - обіймав і торгував на крові з тим, кого ви вважаєте головним джерелом всіх бід і напастей в Україні.

Але коли вам в обличчя наводять незаперечні факти і докази, ви включаєте свою платівку про "не все так однозначно".

Можна як завгодно ставитися до політичних поглядів Усика (які я, наприклад, не поділяю від слова зовсім).

Але є незаперечні факти.

Новини за темою: Джошуа госпіталізували після бою з Усиком з підозрою на перелом у черепі

Англійці, які заповнили вщерть вчора арену в Лондоні, напевно не знають і не чули, хто такий Шарій. І навіть те, що в Україні є православна церква МП і ПЦУ. Про Бандеру вони зроду не чули. І навряд чи знають, де знаходиться Крим і хто його зараз де-факто контролює.

Те ж саме стосується десятків мільйонів телеглядачів по всьому світу, які дивилися цей поєдинок.

Але абсолютно всі вони вчора слухали український гімн і бачили прапор України на плечах Усика. А хто-небудь, напевно, і побачив напис "Сімферополь" і "Україна" на його рукавичках. І вирішив загуглити.

І абсолютно всі з них учора, включаючи майже 70 тисяч англійців на стадіоні, відчули почуття глибокої поваги і особисто до Усика, і паралельно до України. Тому що він зробив практично неможливе!

СИЛУ поважають всі і скрізь. Чемпіонів хевівейта в світі знають і поважають набагато більше, ніж усіх президентів разом узятих. І наші спортсмени всі 30 років незалежності роблять для позитивного PR України в світі набагато більше, ніж всі політики разом узяті.

Хто хоч раз був за кордоном в 90-ті і на початку нульових, зрозуміє. Єдині асоціації з Україною - Бубка, Шевченко, брати Клички. А, ну ще Чорнобиль... Все.

Тепер з 2014-го до наших асоціацій додалося війна і окупований Крим.

Усик міг би отримати мільйони доларів від росіян за зміну громадянства. Там вміють, на відміну від нас, цінувати своїх чемпіонів і усвідомлюють, яку користь країні вони приносять.

Новини за темою: Чому українські боксери стали частіше програвати

А ми найкраще вміємо обсирати своїх. Не радіти загальним перемогам, яких так мало останнім часом, а знаходити "бліх" і критикувати. Нівелювати досягнення. Всі ми це нещодавно спостерігали під час Олімпіади та "Євро 2020".
Не з тим сфотографувався, не тією мовою відповів журналістам.

При цьому всі ці диванні експерти самі, в основному, витираючи свої кози об засмальцьовану майку-алкоголічку, не можуть зад свій підняти і не те що до тренажерного залу дійти, але і віджатися десять разів від підлоги.

Вони поняття не мають, яка це складна і колосальна праця і від скількох благ доводиться відмовлятися спортсменам заради своїх майбутніх перемог. Вони також не усвідомлюють, що спортсмени, в основному, абсолютно аполітичні. Але вони поважають одне одного і свою працю незалежно від національної приналежності.

І що це набагато складніше, ніж просто обсирати своїх же.

І останнє.

Якщо ми декларуємо прагнення до Європи і примат європейських цінностей, свою інакшість від "ненависного м@рд@ра", то ми зобов'язані відповідати базовим критеріям європейськості. А саме: толерантність до інакомислення і різноманітності. Наша різноманітність є нашою сильною стороною, а не слабкістю!

А якщо якась частина суспільства, явно менша, хоче, щоб всі інші стали як вони, то вони повинні розуміти, що в такому випадку не тільки Крим і ОРДЛО ми не повернемо, але і бути готовими до того, що кордони України ще не раз будуть переписані на картах. І, можливо, вони пройдуть не тільки по Дніпру. Чого Путін і домагається.

А ви просто корисні ідіоти для нього. Які допомагають йому кожен день.

Живіть тепер із цим.

Максим Ялі

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.