Путін заявами про газ вкотре підтримав Медведчука, давши Зеленському останній шанс

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

Президент Росії Володимир Путін kremlin.ru

Оригінал - на сайті Skeptic.

Президент Росії Володимир Путін знову підтримав голову політради ОПЗЖ Віктора Медведчука, який перебуває під домашнім арештом, цього разу – своїми чіткими меседжами щодо питань транзиту російського газу через Україну. Очевидно, що в заявах російського лідера був посил і адресований президенту Володимиру Зеленському: поки Медведчук під арештом - Росія не піде на поступки в газовій схемі.

Вчора Путін у своїй заяві сказав, що російському "Газпрому" набагато вигідніше заплатити українській стороні штраф, ніж продовжувати транзит газу по її території. Так чому ж РФ поступається економічно доцільним діям на догоду Україні? Явно не з любові до влади Зеленського. Сам Путін далі і відповідає на це питання: він особисто просить свій уряд поки цього не робити. Тобто прямо говорить Зеленському, що ця пропозиція може перестати діяти вже в доступному для огляду майбутньому.

Причина такого пом'якшеного ставлення Путіна до українського уряду може бути тільки одна: арешт Медведчука. І вчорашні заяви щодо газу були черговим сигналом для Зеленського, що судилища над опозицією в Україні пора припиняти, інакше Україні доведеться купувати газ за ціною в 2 тисячі доларів на спотових біржах.

У той же час Медведчук вже давно зміг домовитися з РФ про купівлю газу по 175 доларів. Але Зеленського такі пропозиції мало цікавлять, поки він ховає гроші в офшорах, а за рахунками платять українці зі своїх кишень.

Невже особиста неприязнь Зеленського до Медведчука - це привід поховати українську економіку? Путін, імовірно, поки сподівається, що ні. В іншому випадку цього року українцям доведеться працювати виключно на оплату комуналки, або, як варіант, - замерзати взимку.

Цього разу у Зеленського не вийде жартувати фразами про те, що "в України газопровід, і в цьому баланс". Давно пора зрозуміти, що баланс порушено, а Україна на межі масштабної газової кризи, про що вже з усіх сил сурмить навіть його прем'єр Шмигаль.

Кирило Кіквідзе

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.