Путін прокоментував переслідування Медведчука: Його судять за політичну позицію і спроби стабілізувати ситуацію в Україні

Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Російської Федерації

Президент Росії Володимир Путін ТАСС

Президент РФ Володимир Путін на пленарній сесії в рамках XVIII щорічного засідання клубу "Валдай" торкнувся теми незаконного переслідування голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Путін зазначив, що українська влада судить Медведчука за його політичну позицію, боячись приходу до влади політика, який буде вибудовувати відносини як зі Заходом, так і з Росією. Крім того, російський лідер знову озвучив занепокоєння з приводу того, що Україну західні куратори перетворюють на полігон НАТО, щоб розмістити ракети під боком у Росії, а таких політиків, як Медведчук, які протистоять цьому, намагаються у будь-який спосіб не допустити до управління державою.

Віктора Медведчука намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за державну зраду. За що? Він що, вкрав якісь секрети? Таємно їх передав? Ні. За що? За його відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країні та на вибудовування відносин із сусідами, з якими відносини вкрай важливі для самої України.

Що мене турбує? Що цим людям голову не дають підвести. Когось просто вбивають прямо на вулицях, а когось ізолюють. Тобто створюється враження, що легальними способами українському народу не дають і не дадуть сформувати такі органи влади, які б відповідали безпосередньо інтересам українського народу.

Адже люди навіть бояться відповідати на опитування соціологічні. Бояться, бо невелика група людей, яка привласнила собі, по суті, лаври переможців у боротьбі за незалежність, – це люди крайніх політичних поглядів, вони насправді й керують Україною, незалежно від того, яке прізвище глави держави. Тому що досі, у всякому разі, було, приходили керівники країни, спираючись на виборців південного сходу, а потім майже одразу змінювали свої політичні позиції прямо в протилежний бік. Чому? А тому що ось та мовчазна більшість, вона за них голосувала в надії на те, що будуть виконуватися дані передвиборчі обіцянки, але не мовчазна – агресивна меншість націоналістична придушувала всіляку свободу ухвалення очікуваних населенням України рішень. І, по суті, ось вони і керують країною.

Це такий глухий кут. Я ще не дуже розумію, як з нього можна вийти. Подивимося, що відбуватиметься на внутрішньополітичній сцені України найближчим часом.

Ми зі свого боку робимо все, що від нас залежить, щоб відносини з Україною вибудувати. Але ось є загроза, вона для нас має істотне значення. Формальне членство України в НАТО може не відбутися, а військове освоєння території вже триває. І це реально створює загрозу для РФ. Ми усвідомлюємо це.

Адже дивіться, що відбувалося в кінці 80-х - на початку 90-х років. Коли всі з усіх боків говорили про те, що після об'єднання тієї ж Німеччини у жодному разі руху на Захід інфраструктури НАТО не буде, хоча б у цьому Росія мала бути впевненою. Так говорили. Це ж публічні заяви були. Що на практиці? Обдурили. А тепер кажуть: "А де на папері? Покажіть". І раз розширили, і два розширили НАТО. Наслідки які військово-стратегічні? Інфраструктура наближається. Що таке інфраструктура? Он у Польщі, Румунії встановили системи ПРО, протиракетної оборони, але з пусковими установками "Іджіс", на які можна розмістити "Томагавки", ударні системи - і зробити це легко за клацанням, тільки програмне забезпечення потрібно поміняти. Все. Цього навіть ніхто не помітить. Там же може бути розміщено ракети середньої і меншої дальності. Чому ні?

Хіба хтось відреагував на нашу заяву, що ми не будемо розміщувати у європейській частині подібні ракети, якщо ми їх виготовимо, але нехай нам скажуть, що цього ніхто не буде робити з боку Сполучених Штатів і Європи. Але ж не відповідають. Ми ж всі дорослі люди, нам що робити в цій ситуації? Тому це все... Та ось приїхав до України міністр оборони США, який, по суті, відкриває двері Україні до НАТО. Його заяви можна і потрібно так трактувати. Він каже, що "кожна країна має право обирати". Але немає гарантій безпеки для Росії. І, звичайно, нас це турбує.

Що стосується баз... Навчальні центри ніхто не забороняє мати, а під маркою навчальних центрів можна все що завгодно розмістити. Я вже говорив, це публічно звучало. Завтра під Харковом ракета з'явиться, що нам робити із цим? Не ми ж туди ліземо зі своїми ракетами, до нас під ніс їх пхають. Звичайно, це проблема.

Володимир Путін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.