"Прокурори не "накопали" абсолютно нічого нового": Соцмережі про суд над Медведчуком

Украина.ру
Украина.ру

Російське інтернет-видання

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Лідеру опозиційної партії ОПЗЖ Віктору Медвудчуку весь день і всю ніч обирали запобіжний захід. Знову. У підсумку - домашній арешт продовжено до осені. Сторона захисту вважає рішення незаконним і подаватиме апеляцію. Як відбувалося засідання у київському суді - прокоментували експерти у соцмережах

Оригінал - на сайті "Украина.ру"

Журналіст Дмитро Джангіров детально описав атмосферу на засіданні:

"Аномальна спека і нестерпна задуха... У Печерському суді увесь день не працював кондиціонер під час розгляду справи про продовження запобіжного заходу голові політради ОПЗЖ Віктору МЕДВЕДЧУКУ. Вміст вуглекислого газу - відповідно до вимірів - усемеро перевищує норму. Але суддя Сергій ВОВК вперто не оголошував перерву…

До цього можна додати, що пан МЕДВЕДЧУК у своєму виступі назвав президента Володимира Зеленського замовником фабрикування справ проти нього, а експерти захисту надали свої висновки на противагу "експертизі", яку СБУ замовила в науково-дослідному Інституті спеціальної техніки та судових експертиз... СБУ (так, СБУ замовила експертизу у своєму ж Інституті, а експерти, які підписали в середині квітня акти - директор НДІ Андрій СВІНЦІЦЬКИЙ та експерт Тетяна БУДКО - вже через місяць указом президента отримали високі державні нагороди).

Як відомо, суддя ВОВК призначив оголошення вердикту на п'ятницю, 9 липня, о 8:30. Тому в будь-якому випадку ми зможемо сказати, що у судді була ніч на роздуми. Добре б було, якби йому наснився суддя КІРЄЄВ з того ж таки Печерського суду, який також заборонив вмикати кондиціонери під час суду над Юлією ТИМОШЕНКО... І де він бігає тепер "із вовчим квитком"?

Пану ВОВКУ може здатися, що це "особливий випадок" - мовляв, не за тієї влади і не того, кого треба, судив…

А ще судді, який взявся вести такий процес, обов'язково має наснитися суддя ЧАУС - той, хто за будь-якої влади судив "кого треба" і "як треба". А тепер він, напевно, мріє потрапити до в'язниці з ввічливим слідчим, триразовим харчуванням і без зйомок на камеру за чужим сценарієм.

Незавидна доля і Кірєєва, і Чауса, сподіваємося, буде живим нагадуванням всім іншим, хто наважився судити "по беспрєдєлу", а не за законом. Нагадуванням, як робити не треба! Щоб потім не було дуже боляче... за безцільно прожиті роки…

Коротше кажучи, в будь-якому випадку у судді був час подумати до 8:30. Тим більше, що прокурори не "накопали" абсолютно нічого нового…".

скріншот

Народний депутат Ренат Кузьмін написав про мовний казус і правосуддя: "Українізатори доукраїнізувалися: через неправильний переклад з російської на українську суд зможе продовжити Медведчуку цілодобовий домашній арешт тільки на 3 дні.

Через бездарне використання прокурорами ГПУ державної мови Печерський суд Києва сьогодні буде змушений скасувати Медведчуку цілодобовий домашній арешт або продовжити його тільки на три дні. Як з'ясувалося в судовому засіданні, прокурори у своєму письмовому клопотанні замість того, щоб просити суд продовжити цілодобовий домашній арешт ще "на два місяці", попросили суд продовжити його "до двох місяців". А, враховуючи те, що цілодобовий домашній арешт раніше встановлений не на два місяці, а на 58 днів, то вимога продовжити його "до двох місяців", тобто на 3 дні, виглядає щонайменше смішною. Найімовірніше, російськомовні прокурори склали клопотання про продовження цілодобового домашнього арешту рідною для них російською мовою, використавши словосполучення "на два місяці", а гугл-перекладач переклав його для них українською як "до двох місяців". Така помилка повністю знищила всі доводи та аргументи прокуратури про необхідність продовження цілодобового домашнього арешту. Продовжити Медведчуку цілодобовий арешт на 3 дні - це визнати повну професійну непридатність не тільки прокурорів, а й всієї української влади. Саме цим, а не чимось іншим пояснюється те, що суддя Вовк поспіхом закрив засідання і переніс винесення рішення на завтра на 8:30. Ну не може ж він продовжити термін на 3 дні, адже йому потрібно рятувати від ганьби і ГПУ, і ДБР, і Офіс президента, фактично зберегти їм обличчя.

Цей мовний та процесуальний треш - результати злочинної політики насильницької українізації і тотальної заборони російської мови, яку проводить в Україні чинний антинародний режим. Тут, як то кажуть, застав дурня Богу молитися, він і лоб розіб'є…".

скріншот

Народний депутат Вадим Рабінович звернув увагу на те, що це було найтриваліше судове засідання: "На засідання суду у справі про продовження домашнього арешту голові політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктору Медведчуку викликали представників книги рекордів України, щоб зафіксувати найдовше безперервне засідання суду".

скріншот

Народний депутат Сергій Ларін назвав процес над Медведчуком політичною справою:
"Вчергове ми в залі суду. Всупереч різним чуткам, всі депутати, які знаходяться в Києві, тут. Всі чудово розуміють, що процес суто політичний: владі не подобаються наші рейтинги і підтримка людей, які зростають. Впевнені, правда - на нашому боці!".

скріншот

Генпродюсер каналу "112 Україна" Артем Марчевський вважає, що справу ведуть підкуплені виконавці:
"Знаєте, що вже стає закономірністю у судилищі над Медведчуком?
Преміювання виконавців.

Зараз поясню:

По-перше, вже гучна історія з державними нагородами т. зв. експертів СБУ, які проводили експертизи.

По-друге, я вирішив у відкритих джерелах вивчити суддю Вовка. Суддю, який плює на закон, на здоровий глузд і увагу громадськості.
Мені вдалося з'ясувати дуже цікаву річ: суддя Вовк отримав 2 премії. Першу - 29.04.2021 у розмірі 260045 грн. Це було за 2 тижні до першого судилища над Медведчуком.

Друга премія - 177517 грн 30.06.2021. По суті, за тиждень до судилища.
Хороший тамада. І конкурси цікаві".

скріншот

Медіаменеджер Олена Скидан вважає, що суд над Медведчуком характеризує всю систему українського правосуддя:
"Медведчука намагаються замкнути вдома ще на два місяці з особливою люттю вже майже 9 годин".

Кузьмін: "У залі суду вміст СО2 усемеро вище допустимої норми, при цьому температура у приміщенні 31 градус. ЄСПЛ визнає такі умови утримання ув'язнених тортурами. У залі суду зараз не ув'язнені, а учасники процесу, журналісти і депутати... Українське правосуддя!".

скріншот

Вікторія Титова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.