Порошенко і Зеленський накинули "газовий зашморг" на шиї українців

Песецький Валерій
Песецький Валерій

Політолог, громадський діяч, видавець, заступник директора Українського центру соціальної аналітики

П'ятий президент України Петро Порошенко обмінюється рукостисканнями з президентом України Володимиром Зеленським під час позачергової сесії парламенту в Києві EPA-EFE

Про це пише Валерій Песецький на своїй сторінці в Facebook.

Газова петля на шиї України

Прем'єр Денис Шмигаль провів прес-конференцію, в якій розповів про "золотий ключик" влади щодо обіцянки не допустити зростання тарифів на комуналку в поточному опалювальному сезоні. Все в шмиганоміці просто. Цитую: "тарифи у сфері теплопостачання - це зона відповідальності органів місцевого самоврядування. Саме місцева влада визначає тарифи і шукає компенсатори, для цього місцеві бюджети мають значний ресурс. Цього року доходи місцевих бюджетів становлять 509 млрд грн, це майже половина від державного бюджету". Говорячи не пташиною, а людською мовою, зобов'язання не підвищувати тарифи бере на себе центральна влада, а виконувати повинна - місцева. З урахуванням потенційного зростання ціни на газ до 30-40 гривень за куб, ті 15 млрд кубів, які йдуть в країні на побутові потреби населення та опалення, потребуватимуть фінансового ресурсу в 450-600 млрд гривень.

Таким чином, для того, щоб компенсувати зростання ціни на газ із 8 грн за куб до 30-40 грн, місцеві бюджети повинні будуть пустити на цю статтю витрат практично весь свій бюджетний ресурс. Мінімум 350-450 млрд гривень. А чим фінансувати інші статті видатків місцевих бюджетів? За "спасибі" Шмигаля з Зеленським? По суті, якщо місцева влада погодиться слідувати алгоритму Шмигаля, вона піде на суїцид або, простіше, скасує сама себе. Чого, природно, не буде. А значить і тарифи різко підуть вгору. З початку вересня мери багатьох великих і малих міст України отримали від постачальників газу пропозиції закуповувати блакитне паливо за ціною в 20.000 тисяч гривень за тисячу кубів. І це, з урахуванням триваючого зростання вартості газу на європейських хабах у бік 800 доларів за тисячу кубів, дуже навіть недорого. Адже при такому рівні євроціни з урахуванням ПДВ та інших накруток ціна в Україні повинна бути вже вище 1000 доларів, або 27 тисяч гривень.

Сьогодні вже мало хто згадає, що після візиту в 19-му році в Москву Юрія Бойка і Віктора Медведчука, напередодні президентських виборів, у результаті переговорів з тодішнім прем'єром Медведєвим і главою Газпрому Міллером артикулювалася можливість укладення довгострокового контракту з Газпромом на умовах ціни нижче 150 доларів за тисячу кубів, або 3800 гривень. Що в п'ять разів нижче, ніж нині в Європі і майже вдвічі дешевше, ніж отримує за довгостроковим контрактом з Газпромом Німеччина - 270 доларів за тисячу кубів.

Чим відповів Київ? Порошенко почав "верещати" про посадку країни на газову голку РФ. А СБУ порушила кримінальні справи в пошуках держзради в домовленостях Бойка і Медведчука. Ну і хто реально зрадив українців і Україну, їхні приватні та державні інтереси? Чому Берлін, вводячи санкції проти РФ через Донбас і Крим, запросто відокремлює свою незгоду проти дій Москви на території України від комерційних інтересів німців отримувати росгаз за стабільною ціною тривалий період, а Київ на подібний підхід не здатний? Адже лідери "Опоплатформи" по суті в Москві поводилися як "німці", відокремлюючи економіку від політичного дискурсу. В результаті маємо сьогодні те, що маємо.

Чи вся справа в тому, що прямий договір з Газпромом скасовував 100-150 доларів накруток на росгаз, європрокладками з яких рясно годувалися "любі друзі" Порошенка, а нині Зеленського? І в цьому вся зрада. Не державі Україна і звичайним українцям. А тим, хто тупо наживається на довірі останніх обраній владі. Її лідерам, які за рахунок експлуатації довіри наживають мільярдні статки, потрошачи кишені зомбованих русофобією виборців.

Тепер ситуація з відмовою від прямого контракту з Газпромом прийшла до свого логічного завершення. Ті українці, хто ще затримався в категорії бідних, перейдуть в категорію жебраків. Ну а хто вже убогий і розорений? Навіть не знаю, але Данілов точно придумає і пояснить всім нам. На латиниці. Бо в російській мові вже не залишилося слів, щоб без мату описати "творіння" влади у сфері комунального господарства країни.

Останній штрих наслідків. Якщо ціни в 30-40 гривень за тисячу кубів газу стануть нашою реальністю, то інфляція точно перескочить за 100% і ціни на продукти харчування, ліки та інше мінімум подвояться... У кращому випадку.

Коротше, завдяки зусиллям Порошенка - Зеленського маємо не голку, а газову петлю на шиї України. Яку накинули нам не Москва і Путін, а власна жадібна, корумпована і недалека влада.

Валерій Песецький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.