Покращити здоров'я за 250 гривень: Чи варто їхати мандрівникам до Миргорода на день

Раніше – осередок полків Богдана Хмельницького, сьогодні – курорт

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Миргород з висоти пташиного польоту Фото з відкритих джерел

Полтаву вже давно визнали духовною столицею України. Тут народилося багато відомих діячів: Маруся Чурай, Іван Котляревський та інші. А про Полтавську битву 1709 року знають у всьому світі.

Увесь колорит регіону можна побачити лише поза обласним центром. Досить цікавим буде місто Миргород. І тут є не лише курорти. Чим славетне місто, чи дорого туди подорожувати та що подивитися в ньому, читайте далі у нашому матеріалі.

Миргород – місто козацької слави

Миргород – одне з найдавніших поселень на Лівобережній Україні. Припускають, що його заснували у ХІІ-ХІІІ ст. Тоді воно було сторожовим пунктом східної околиці Київської Русі. Насправді ж перші згадки датуються ХVI століттям. У 1576 р. Миргород став центром реєстрового козацького полку за рішенням польського короля Стефана Баторія.

Під час національно-визвольної війни 1648-1654 тут був полк у 2630 козаків – третій за величиною в Україні. На той час – один із найбоєздатніших у війську гетьмана Богдана Хмельницького. Миргород також був осередком виготовлення пороху та селітри. Від ХVIIІ ст. місто перетворюється у торговельний, хліборобський і культурний центр. Чотири рази на рік проводять великі ярмарки.

Новини за темою: Палац людини-вовка та підземні церкви: Чим може здивувати туриста Одещина

Пізніше Миргород стає повітовим містом Полтавської губернії і поступово розвивається. У с. Великі Сорочинці цього повіту народився видатний письменник Микола Гоголь. Крім того, у Миргороді український поет Т. Г. Шевченко написав свою поему "Великий льох". За часів незалежності тут знову почали проводити фестивалі. Чимало туристів їдуть сюди заради них та відпочинку на курортах.

Вітряна вежа в Миргороді Фото з відкритих джерел

Як доїхати в Миргород

Найзручніше доїхати до міста залізницею. Через Миргород проходить 7 потягів зі столиці. Якщо надаєте перевагу швидкості, то можна скористатися сполученням Київ-Харків. За 2 години та 20 хвилин потягом класу "Інтерсіті+" ви будете на місці. Квиток коштує 257 грн. Втім, у плацкарті сполученням Львів-Бахмут буде дешевше – 118 грн.

Автобусом їхати довше. Дорога від Києва займає близько 4-х годин. Квитки коштують від 310 грн. Останній варіант дістатися – скористатися сервісами типу BlaBlaCar чи звичайним автостопом.

Курортний парк в місті Миргород Фото з відкритих джерел

Миргородський вокзал

Навіть якщо ви не подорожуєте УЗ, до нього варто завітати. Станцію "Миргород" збудували у 1899 році. Сьогодні на ній можна побачити залізобетонну скульптуру письменника Миколи Гоголя, яку відкрили у 1952 році. Вона першою "зустрічає" місцевих та туристів. У інтер’єрі вокзалу можна побачити лише два зали: очікування та касовий. Усі вони оздоблені кахлем з українським орнаментом.

Миргородський вокзал Фото з відкритих джерел

Миргородський краєзнавчий музей

Відкритий у 1920 році. Ініціатором створення став викладач Миргородської художньо-промислової школи ім. М. В. Гоголя, знавець української старовини та архітектури Опанас Сластіон. Він очолив збір експонатів. Нині у фондах музею можна побачити речі місцевих дворян та поміщиків.

Новини за темою: Мандри незвіданими куточками заходу України: Буйволині ферми, засекречені об’єкти та гірські пейзажі

Загалом тут є понад 15 000 експонатів. Вони охоплють живопис, вишивку та нумізматику. Певна частина присвячена розвитку кераміки в Миргороді. Нині тут постійно проводять тематичні екскурсії, художні виставки та конференції. Графік роботи – з 08:30 до 16:30.

Адреса: вул. Незалежності, 2.

Миргородський краєзнавчий музей Фото з відкритих джерел

Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Ґурамішвілі

Названий на честь класика грузинської літератури. Це культурно-просвітницький центр Миргорода. Відкритий у 1969 році за сприянням українських письменників: П. Тичини, М. Бажана, П. Панча. Тепер у музеї можна побачити чимало експонатів грузинської сторони. Це монети, знаряддя праці, обладунки воїнів тощо.

Особливо цікавими є зразки зброї XVIII ст. та грузинські монети цього періоду. Окремі розділи присвячені предметам побуту. Екскурсії проводять під фоновий супровід мелодій. Також відвідувачам дозволяють робити світлини в етнічних костюмах Кавказу. Графік роботи музею з 9 ранку до 4 вечора.

Адреса: вул. Незалежності, 5.

Експонати літературно-меморіального музею Давида Ґурамішвілі в м. Миргород Фото з відкритих джерел

Миргородкурорт

У Миргород уже давно приїжджають, щоб підлікувати здоров'я. Про цілющі властивості води тут випадково дізналися у 1912 році. Через нестачу питної води пробурили свердловину. З неї почало бити потужне джерело. Та рідина мала неприємний запах. Згодом люди почали використовувати її в господарських цілях – для купання теж. Люди відзначали поліпшення самопочуття і чутки швидко розходились. 

Випадки одужання хворих досліджував місцевий лікар І. А. Зубковський. Саме він зробив чимало, щоб підтвердити лікувальні властивості води. Пізніше про це дізналася вся Україна. Сьогодні туристи можуть побачити чотири курорти: "Березовий гай", "Полтава", "Хорол" і "Миргород". До них також входить територія соснових і березових лісів міста. На берегах річки Хорол облаштований пляж.

Успенська церква

Вважається найстарішою спорудою в місті. Її звели на місці колишнього дерев’яного храмого, який датують ХVII століттям. Новий кам’яний храм побудували в стилі класицизму. Він відрізняється декором, палацовим розмахом та формами. Його особливістю був керамічний іконостас, виконаний майстрами Миргородської школи художнього промислу. У 1998 році у церкві провели реконструкцію. Нині її дзвін вважається зцілювальним.

Адреса: вул. Гоголя, 112.

Успенська церква в Миргороді на Полтавщині Фото з відкритих джерел

Миргородська калюжа

Розташована в центрі міста, поруч із Успенською церквою. Вона стала відомою завдяки повісті М. Гоголя "Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем". Поруч можна побачити ще один монумет, присвячений видатному письменнику висотою в три метри. На набережній є цілий скульптурний комплекс. Він складається з багатьох героїв різноманітних гоголівських творів: коваля Вакули та Оксани, Пузатого Пацюка, Івана Івановича з Іваном Никифоровичем тощо.

Адреса: вул. Гоголя.

Скульптури коваля Вакули та Оксани біля Миргородської калюжі на Полтавщині Фото з відкритих джерел

"Березовий гай"

Це ландшафтний заказник місцевого значення у межах міста. Має площу майже 64 гектари. Створений у 1999 році. З однієї сторони обмежений річкою Хорол. Це лісовий масив з луками та заплавною рослинністю. З-поміж дерев тут ростуть дуби, липи та клени. Найбільше берез – звідси й назва. У парку є альтанки, пішохідні доріжки та лавки.

Березовий гай у місті Миргород Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Куди поїхати на вихідні, якщо стомилися від Києва: Топ цікавих локацій за містом

Камінь кохання

На території України вже є декілька каменів. Вони розташовані в Кам’янці-Подільському, Одесі тощо. Один із них дістався Миргороду. Його можна побачити в центрі. Вважається, що у невеликому галілейському містечку Кани Ісус Христос благословив наречених саме біля такого каменю.

Камінь кохання в Миргороді на Полтавщині Фото з відкритих джерел

Де ще погуляти

Світломузичний фонтан. Розташований біля санаторію "Миргород". Якщо ви гуляєте ввечері, саме сюди варто завітати після 9 вечора. Сімдесят струменів води підсвічують різні кольори.

Світломузичний фонтан у місті Миргород Фото з відкритих джерел

Музей кераміки. Розташований у будівлі Керамічного технікуму. Його звели ще у 1896 році. Музей виконаний у стилі ренесансу. Всередині можна побачити вироби з Франції, Італії, Японії та України.

Будівля Музею кераміки в м. Миргород Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.