"Поговорили по-чоловічому": Головне за підсумками зустрічі Зеленського з Байденом

Максим Ялі
Максим Ялі

Політолог

Володимир Зеленський і Джо Байден у Білому домі kommersant.ru

У Білому домі завершилася зустріч президента України Володимира Зеленського і президента США Джо Байдена. Що в сухому залишку?

Про це пише Максим Ялі на своїй сторінці в Facebook.

1. Спільної прес-конференції за її підсумками не відбулося. Так само як і після зустрічі Порошенка з Трампом. Об'єднує ці зустрічі те, що для американських президентів вони були вимушеними, а не бажаними. Якщо немає спільної прес-конференції, значить нічого було заявляти за її підсумками і ніяких нових домовленостей досягнуто не було. Всі заготовлені кліше були сказані ще до її початку.

2. Найбільш красномовними є слова самого Зеленського: бесіда була "не в постійно сонячній атмосфері", "нормальна чоловіча розмова". Тобто, як я і припускав, Байден продемонстрував Зеленському свою інформованість про "справи" його оточення, "реформи" і "боротьбу" з корупцією на ділі, а не на словах. Можливо, згадав і те, як Єрмак обіцяв Джуліані допомогти у справі по синові Байдена. Безумовно, згадав і про звільнення Коболєва з "Нафтогазу" "за стандартами" корпоративного права.

3. Умовно кажучи, президент США "нарізав" завдання Зеленському щодо реформ судової системи, боротьби з корупцією та олігархами. Поквапив із завершенням земельної реформи.

Новини за темою: Байден: США завершує епоху великих військових операцій з перебудови інших країн

4. Похвалив за закони щодо ринку землі, які відкривають доступ американським ТНК до купівлі української землі. Напевно, пожурив за занадто різкі випади на свою адресу по "Північному потоку-2" і НАТО.

5. Все інше - спроба зберегти хорошу міну при поганій грі. Позитивні сигнали та традиційні запевнення у підтримці територіальної цілісності та суверенітету прозвучали ще до зустрічі за зачиненими дверима. Підписано кілька меморандумів, які ні до чого не зобов'язують, в оборонній та енергетичній сфері, що можна представити для українських ЗМІ в якості "перемоги".

6. Чи будуть ці угоди про наміри доведені до конкретики, залежить вже від самого Зеленського і його команди. Попереду дуже багато "домашньої роботи".

В цілому, результати очікувані, враховуючи зовнішні та внутрішні обставини в США. Джо Байден може зітхнути з полегшенням. У Зеленського попереду багато роботи і випробувань вже цієї осені.

Максим Ялі

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.