Податок на старі авто: Кому і скільки доведеться платити?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

За показником смертності від забруднення повітря Україна входить до п’ятірки країн Європи Фото з відкритих джерел

Державна екологічна інспекція виступила за введення утилізаційного збору на старі автомобілі. Він може зачепити близько двох мільйонів авто.

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

Нахіба?

Бо такі автомобілі є осередками шкідливих викидів в атмосферу, що відображається на здоров'ї та якості життя громадян. Як наслідок, за показником смертності від забруднення повітря Україна входить до п'ятірки країн Європи.

Потрапляючи на звалища, вживані автомобілі викликають забруднення ґрунту свинцем, іржею, відпрацьованими мастилами. В Україні лише 5% автовласників віддають свої машини на утилізацію. Протягом 2020 року утилізовано лише 13 тисяч авто. Решта забруднює довкілля на звалищах.

Нові закони щодо електромобілів

У світі існують різні моделі поводження з відходами. Понад 400 підприємств Європи щорічно переробляють близько 10 млн тонн металобрухту. Лідирує щодо переробки Німеччина, де утилізувати автомобіль можна на одному з 50 заводів країни. У країнах Європи утилізаційний збір сплачують або під час купівлі авто, або у разі його утилізації.

Новини за темою: Нові податки на квартири, автомобілі та цигарки: Чого чекати українцям?

Скільки?

Збір може коливатися в межах 100-200 євро, як у європейських країнах. Якщо частину деталей авто ще можна використовувати повторно – власнику можуть навіть виплатити компенсацію.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.