Підсумок заочних переговорів України і Росії: Зеленський бреше і погрожує, Козак - передав рецепт досягнення миру на сході

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Пресконференція Володимира Зеленського president.gov.ua

Росія і Україна провели черговий заочний раунд переговорів. Полем дискусії виступив французький журнал "Міжнародна політика". Опонентом відповідального за український напрямок у Кремлі Дмитра Козака виступив сам Володимир Зеленський. Протокольна помилка може мати два пояснення: або Зеленський готовий знизити статус для особистого спілкування до куратора СНД, або головний переговірник з українського боку Андрій Єрмак став таким токсичним для Заходу, що його не хочуть "друкувати".

Тому цікаво порівняти два тексти, що з'явилися в одному і тому ж місці в один час.

Стиль Зеленського - строкатий, насичений епітетами і образами, мінімум конкретики і сенсу. Стиль Козака - діловий, конкретний.

Безглуздість мови Зеленського проглядається в багатьох фразах. Наприклад, у такій: "Наша країна зазнала великих втрат людських життів: уже понад 14 тисяч загиблих у війні на Донбасі. Ці жертви повинні б принести нам особливе ставлення з боку НАТО, а також ЄС, в який ми хочемо вступити", - сказав Зеленський.

Виходить, що мало того, що він шантажує Європу, то він ще й цинічно розглядає загиблих у війні на сході України як перепустку до НАТО?

Мабуть, Зеленський думає, що якщо кількість жертв збільшиться, то ймовірність отримання такої перепустки різко зросте. Велика помилка. НАТО ніколи не прийме до своїх лав країну, де є міжнародний конфлікт. Зеленському пора припиняти грати у війнушки і зайнятися миром на Донбасі.

От у питанні миру на Донбасі Козак дав чітко зрозуміти, що Росія не проти розширення "нормандського формату". Цитата: "У нас немає принципових заперечень проти підключення до чинних переговорних форматів нових учасників". Можна зробити висновок, що Кремль домовився з Байденом про розширення формату за рахунок США і ОРДЛО. Таким чином, Зеленському таки доведеться сісти за один стіл із представниками ОРДЛО. Київській владі час нарешті зрозуміти, що прямі переговори – це єдиний реальний шлях до вирішення збройного конфлікту на сході України.

Але надії на Зеленського у Москви вже немає, про що безпосередньо говорить Козак. "Позиція Зеленського нічим не відрізняється від України часів Порошенка. За деякими аспектами "новий" підхід став навіть гіршим". Кремль офіційно прирівняв Зеленського і Порошенка в питанні досягнення миру на Донбасі.

Причому Козак виступає і за відкритість у переговорах. РФ уже не вперше пропонує надати доступ громадськості до деталей переговорів щодо Донбасу через те, що: "Публічні заяви для ЗМІ офіційних осіб, включаючи Президента України про нібито неприйнятність Мінських угод для України, не є нормативними актами. До слова, в рамках офіційних переговорів у "нормандському форматі" і Тристоронній контактній групі, ці заяви інтерпретуються українськими представниками як приватна думка відповідних осіб і не більше того".

Що на це відповідає Зеленський? Черговою брехнею. Зокрема, він вирішив зробити історичний екскурс. "Україну часто розглядають як республіку другого сорту, яку інші радянські республіки використовували як сільськогосподарські угіддя, сховище ресурсів", - заявив французькому виданню президент України.

Нагадаємо випускнику Криворізького економічного інституту про те, що при організації референдуму за незалежність України в 1991 році головним аргументом була розвиненість України і необхідність відділення "житниці Європи", щоб не годувати "центр". Якби він потрудився відкрити Вікіпедію, то прочитав би, що на момент розпаду СРСР Україна була однією з найбільш розвинених союзних республік – в плані освіти, мережі наукових і промислових підприємств, в Україні було одне з найбільш розвинених в СРСР сільське господарство, а також вельми потужний військово-промисловий комплекс, що включав провідні в СРСР підприємства з випуску ракетного озброєння, великовантажних транспортних літаків, танків. Україна мала достатньо наукових, інженерних та управлінських кадрів.

Таким чином Зеленський скотився в повну брехню. Не в перший раз.

А вишенькою на торті можна залишити наступну цитату: "Великою людиною був Лі Куан Ю, який побудував країну з нічого, але диктаторськими методами".

Український міні-Наполеон, який прийшов на гаслах транспарентності і демократії, уже відкрито, не соромлячись, переходить на бік диктатури.

І робить це в інтерв'ю французькому виданню. Просто нагадаю, що Франція – країна, яка багаторазово скидала тиранію і диктатуру.

Дайте йому рояль.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.