Переполох у ЗВО: Викладачів та науковців будуть масово звільняти

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Без сертифікату на знання української мови - трудові відносини не продовжать bel.biz

Про це пише Віталій Журавський на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні серед педагогічних, наукових працівників переполох у багатьох вишах. Для того, щоб там продовжувати працювати, необхідно представити атестат про закінчення середньої школи, який засвідчує, що особа пройшла повний курс вивчення української мови з відповідною оцінкою.

Отримати дублікат атестата з оцінками школи нереально, якщо людина його втратила. В школах є лише книги, де відмічено дату видачі такого документа. І все.

В умовах так званої оптимізації освіти багато шкіл в Україні взагалі закрилося.

А як бути з переселенцями з Донбасу?!

Не завжди можна віднайти цей атестат про середню школу після закінчення вищого навчального закладу. Адже при вступі до вишу ми його здаємо. З архівами у нас, як відомо, біда. В Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, який я в свій час закінчив, мені відповіли, що документ у них не зберігся.

При цьому оцінка з української мови, отримана на філологічному факультеті чи на факультеті журналістики, не зараховується. Нонсенс.

Такий закон прийняли депутати минулого скликання, а нинішні не внесли відповідних змін. Тобто лінію Порошенка продовжує Зеленський.

Вихід один – треба записуватися на складання екзамену з української мови. Без належного сертифіката, який видає Національна комісія зі стандартів державної мови, трудові відносини не продовжать. Як не смішно, це стосується в тому числі і кандидатів та докторів наук з української філології.

Я особисто спробував записатися на складання іспиту з української мови через додаток "Дія". Це виявилося великою проблемою: там величезна черга.

При відсутності шкільного атестата чи сертифіката викладачів, науковців звільнятимуть. І в даному разі репутація, досвід роботи, наукові досягнення не мають жодного значення.

Віталій Журавський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.