Пандемія COVID-19 в Україні: Чому провалилася вакцинація?

Андрій Головачов
Андрій Головачов

Економічний експерт, аналітик

Сергій Карпухін/ТАСС

Україна виявилася єдиною країною в Європі, яка боролася, бореться і, мабуть, ще довго буде боротися з коронавірусом за допомогою самих тільки марлевих масок, локдаунів і... маніпулювання статистикою.

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці в Facebook.

Називаючи речі своїми іменами, можна сказати, що ми беззахисні і віддані на волю провидіння.

У чому причина цього?

Відповідь очевидна і проста.

Тому що Україна самотня. Вона не входить ні в яке геополітичне утворення. Україна вийшла з СНД, але не увійшла до ЄС і застрягла в дорозі.

А пандемія коронавірусу - це глобальна катастрофа, і боротьба з нею стала частиною геополітичного протистояння між Заходом, Китаєм і Росією.

Оскільки вакцинація у всіх країнах - це державна справа, а не приватна, то вона, зрозуміло, набула відтінку політичної боротьби, бо відомо, що все, чим займається будь-яка держава, - це завжди і тільки політична боротьба із зовнішніми або внутрішніми ворогами. Якби, наприклад, наш уряд захотів би займатися морквяними соками або кетчупами, то і ті, й інші стали би знаряддям політичної боротьби і ми б заборонили імпорт кетчупів із Росії. Почалося б велике морквяно-кетчупне протистояння.

Новини за темою: Щеплення від COVID-19: Чи можна друге щеплення зробити вакциною іншого виробника?

Саме з політичних мотивів Україна не може закупити російську вакцину. А інші ліки, до речі, з Росії ми закуповуємо. Наприклад, ноотропи. Але держава не займається ноотропами. Це приватна справа.

Навіть якби ми всі дохли як мухи, то все одно не погодилися на закупівлю "Супутника". Бо це справа державна, а значить політична.

А західні вакцини поки в дефіциті. Та й не розглядає Захід Україну як частину свого проекту, не відчуває солідарності.

А після скандалу з "Мотор Січчю" Україна не може отримати і китайські вакцини.

Те, що ми залишилися без вакцин, - це не через нашу недбалість, неорганізованість, корумпованість і безладдя, хоча все це, звичайно, має місце. Але не це головне.

Головне - це те, що ми самотні.

Ми не входимо в жоден геополітичний проект і всім на нас наплювати.

Але найнеприємніше - що, схоже, Україна приречена на самотність. Назад дорога в Росію вже закрита, а в ЄС не беруть. Точніше, взяли б, але ми не в змозі виконати необхідну домашню роботу, щоб із нами стали всерйоз розмовляти про перспективу входження в західний проект.

Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.