Пандемія COVID-19 в Україні: Чергові антирекорди та провалена вакцинація

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Сергій Карпухін/ТАСС

Про це пише Віталій Журавський на своїй сторінці в Facebook.

Епідемія стала темою номер один. Слово "локдаун" повертається в наш лексикон.

Україна вперше наблизилася до абсолютного рекорду по добовій захворюваності на коронавірус. За минулу добу виявлено 18 881 новий випадок. Абсолютний рекорд захворюваності у розпал весіннього локдауну – 2 квітня – становив 20 341 випадок.

Фахівці вважають, що невдовзі ця цифра, ймовірно, сягне 30 тис. хворих за добу.
Нова хвиля епідемії є більш загрозливою, аніж попередні. Штам "Дельта" є дуже небезпечним для життя людей. Хворіють в тяжкій формі уже і діти, і молодь. І це вже не страшилка для реклами вакцинації.

Міністерство охорони здоров’я засвідчує, що 97% усіх, кого госпіталізували за останні 1,5 місяця, не щеплені.

Українська влада заради піару і дешевого популізму в липні відмінила базові карантинні обмеження – носіння масок, соціальну дистанцію… Через три місяці відбувся спалах захворювання.

В жодній країні світу, де прищеплено понад 70% громадян і є всі ознаки колективного імунітету, ніхто не відмінив базові карантинні обмеження. Треба до них повертатися!!!

В Україні вакциновано тільки 15% населення, хоча міністр охорони здоров’я Ляшко запевняв, що до кінця серпня поточного року провакцинують третину. Щеплення провалено, як і комунікація з українцями.

Людям необхідно пояснювати, що найбільш надійним способом боротьби проти ковіду є щеплення. Це гарантія від інвалідності та смерті. Це гарантія того, що людина не потрапить в лікарню, в реанімацію. Правда, після щеплення дехто може захворіти, але в легкій формі.

Влада має заохотити людей щепитися. Особливо тих, кому за 60 років. Саме ця категорія населення надзвичайно вразлива.

На часі прийняття закону, відповідно до якого, всім, хто провакцинується у віці від 60 років, додатково виплатити одноразову грошову компенсацію. Усім, незалежно від віку, в разі виникнення побічних наслідків від щеплення, безкоштовно надавати необхідні лікарські препарати.

На часі використання позитивного досвіду інших держав у боротьбі проти пандемії. Наприклад, в Новій Зеландії, усіх, хто туди прибуває з інших країн, відразу відправляють на три тижні на карантин за власний рахунок. За весь період пандемії від COVID-19 там померло всього лише 300 осіб.

Верховній Раді України – прийняти закон про обов’язкову вакцинацію всіх представників влади, поліції, лікарів, учителів, поштарів, працівників транспорту, громадського харчування, окрім тих, кому вакцинація протипоказана за станом здоров’я. В разі відмови людина має надати на 72 години негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції чи довідку про одужання особи від зазначеної хвороби.

Новини за темою: Добровільно-примусова вакцинація від COVID-19, або Як держава порушує ваші права

Підзаконні акти у вигляді постанов Кабінету Міністрів чи Міністерства охорони здоров’я – є протиправні. За Конституцією, обмежувати права людей на роботу, вільне пересування можна лише законом. До речі, за нашим законодавством, пацієнти з деякими захворюваннями (зокрема, кором, туберкульозом тощо) вакцинуються обов’язково.

Треба діяти і швидко. На кону – здоров’я нації!

Віталій Журавський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.