Острів примар, шпигунські музеї та експерименти над прибульцями: Топ місць, куди не можна потрапити туристам

Військові бази США, небезпечні локації Бразилії та не тільки

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Зміїний острів у Бразилії Фото з відкритих джерел

У світі є чимало дивовижних місць. Це туристичні магніти, які щороку приваблюють сотні тисяч туристів. Архітектура Європи, каньйони США, річки Африки – усе це причини вирушати в подорожі.

Та у світі є також місця, куди не потрапити ні за які гроші. Іноді це острови, де начебто водяться примари, а в інших випадках – секретні військові бази. Тож, які локації світу закриті для туристів, читайте далі у нашому матеріалі.

Зона 51

Розташована на озері Грум-Лейк у південній Неваді. Є військовим об’єктом ВПС США і віддаленим підрозділом авіабази Едвардс. Мета її функціонування досі невідома. Припускають, що тут випробують експериментальні літаки та системи озброєння – чорні проєкти. Потрапити на територію неможливо. Ведеться 24-годинне спостереження. Усюди видно заборонні знаки.

Крім того, про цей об’єкт є ціла низка легенд. Зокрема, говорять про таке:

  • Тут зберігаються тіла прибульців;
  • В зоні вивчаються позаземні літальні апарати;
  • Вчені намагаються керувати природними явищами.

Також припускають, що на цьому об’єкті намагаються створити технології невидимості. Усі ці речі зробили територію навколо Зони 51, разом із маленьким містечком Рейчел, популярним туристичним напрямком.

Зона 51 у США Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Топ-7 унікальних доріг світу: Маршрути, де можна знайти льодовики, скелі та каньйони

Музей національної безпеки

Розташований у Цзянсу, східній провінції Китаю. Присвячений історії розвідки. Всередині можна побачити багато різних експонатів. Є документи, що пов’язані з діяльністю розвідників КНР, а також шпигунські прилади: мініатюрна зброя, пристрої, що підслуховують, та чимало іншого. Деякі речі датуються першою половиною XX століття.

Всередину мандрівники потрапити не можуть. КНР забороняє відвідувати музеї іноземцям, адже не хоче демонструвати здобутки розвідки – хоч і минулого століття. Тому сюди дозволений вхід лише громадянам Китаю.

Музей розвідки у Китаї Фото з відкритих джерел

Повелья

Розташований на півночі Італії. Є одним із найвідоміших островів Венеціанської лагуни. Згадується вперше ще у 421 році. До нього прибували втікачі з Падуї та Есте, які рятувались від варварів. З 1379 року острів був незаселеним. Лише у 1645 р. венеціанський уряд збудував на ньому восьмигранний форт. Ця пам’ятка дійшла до наших днів. Під кінець XVIII століття на Повельї створили карантинний ізолятор для моряків.

Таку функцію виконував острів недовго. У 1922 р. на ньому відкрили психіатричну лікарню. Під кінець XX ст. його знову покинули. У 2014 році уряд Італії завив про здачу острова в оренду. Лікарню мають перетворити на готель. Місцеві зазвичай ніколи не відвідують Повелью.

Припускають, що острів раніше використовували як місце посилання для хворих на чуму. Тому на ньому було поховано до 160 тисяч осіб. Душі померлих начебто перетворилися на примар. Похмура репутація підсилюється й розповідями про жахливі експерименти над хворими в лікарні. Дослідники паранормальних явищ вважають це місце одним із наймоторошніших місць на Землі.

"Чумний" острів Повелья в Італії Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Неповторні та небезпечні: Топ-10 каньйонів світу, або Де шукати долини віком у мільйони років

Печера Ласко

Розташована у Франції, в історичному регіоні Перигор. Є однією з найважливіших палеолітичних пам’яток за якістю, кількістю і збереженням наскельних зображень. Це місце іноді називають "Сікстинською капелою первісного живопису". Коли з’явилися наскельні надписи точно невідомо. Припускають, що це було в XVIII-XV ст. до н. е. Розписи відносять до Солютрейської культури.

Печеру Ласко відкрили чотири підлітки у 1940 році. Після Другої світової війни її обладнали для туристичних відвідувань. Утім, у 1955 році помітили перші ознаки пошкодження зображень. Їх спричинив вуглекислий газ, який з’явився від дихання людей. Покращити ситуацію намагалися за допомогою кліматичних систем. Та нічого не допомагало. Гриби та хвороби поширювалися.

Їх змогли зупинити лише у 2006 році. Певний час кожні два тижні команда в спеціалізованих захисних комбінезонах руками очищала грибні утворення зі стін. Вони досі з’являються час від часу. Сьогодні туристи можуть поглянути лише на копію фрагмента печери Ласко II, яку репродукували на початку 1970-х років.

Печера Ласко у Франції Фото з відкритих джерел

Зміїний острів

Розташований в Атлантичному океані за 35 кілометрів від берегів бразильського штату Сан-Паулу. Також відомий як Кеймада-Гранді та "острів смерті". Його площа лише 0,43 км². Висота над рівнем моря – 200 м. Подорожувати туристам сюди заборонено. Тут живуть тисячі змій. Зокрема, на цій території зустрічається острівний ботропс. Укус цієї тварини викликає швидке змертвіння тканин. Власне острів вважається одним із найнебезпечніших островів на Землі.

Сьогодні це невеликий заповідник. На острові можна побачити маяк. До нього час від часу навідуються працівники, щоб обслуговувати. На Кеймаду-Гранді зазвичай ніхто не ризикує потрапити – навіть підпливти близько. Сюди іноді навідуються лише біопірати – мисливці, які продають рідкісні види змій на чорному ринку. Утім, далеко не кожний із них завершує свою місію успішним чином.

Зміїний острів у Бразилії Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Острови світу на всі випадки життя: Де ходити до клубів, шукати руїни та засмагати на пляжах

Ніїхау

Також відомий як "заборонений острів на Гаваях". Розташований за 29 км на захід від Кауаї. Має близько 30 км у довжину та 10 кілометрів у ширину. Утворився близько 4,9 мільйона років тому. Від 1864 року належить родині Робінсон. Один із її членів зробив Ніїхау недоступним для більшості відвідувачів. Навіть родичі мали отримувати спеціальний дозвіл, щоб потрапити на Ніїхау.

Сьогодні тут проживає той самий рід. За різними даними, на острові мешкає близько 100-130 осіб. На острові немає доріг та інших благ цивілізації. Навіть система водопостачання залежить від опадів. Економіку місцеві підтримують за допомогою рибальства та сільського господарства. Відвідувати острів також можуть військові США, дипломати тощо.

Острів Ніїхау Фото з відкритих джерел

Святилище Ісе

Розташоване в однойменному місті, префектура Міє в Японії. Офіційна назва – Джінґу. За легендою, створене близько 2000 років тому. Відтоді є центральною синтоїстською святинею Японії. Власне храм має два основних святилища та понад сто інших. Його територія закрита чотирма високими стінами від зовнішнього ока. Входити туди можуть лише близька ста священнослужителів.

Туристам вхід заборонений. Увесь район навколо храму – це національний парк Ісе-сіма. У ньому є чимало історичних пам’яток. Через нього також проходить декілька паломницьких маршрутів.

Святилище Ісе Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.