Острів котів, криваві водоспади та паперові будинки: Топ-10 найцікавіших туристичних локацій світу, які варто побачити

Подорожуємо незвіданими куточками планети

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Аошіма - японський острів котів Фото з відкритих джерел

На нашій планеті є купа унікальних місць. А про існування деяких ми навіть не здогадуємося. Двері в пекло в Туркменістані, статуї Христоса на дні океану та озера червоного кольору – лише невелика частина цікавих локацій.

Та це не все. Якщо довго шукати, то можна натрапити на криваві водоспади, цілі острови котів і будинки з паперу. Тож, які ще цікавинки є на Землі та де вони розташовані, читайте далі у нашому матеріалі.

Кривавий водоспад

Розташований у Сухих долинах в Східній Антарктиді. Має криваво-червоний колір у зв’язку з великим вмістом оксиду заліза у воді. Витікає із Льодовика Тейлора з невеликої тріщини. Джерелом води є озеро, яке вкрите 400 метрами криги. Сформувалося воно близько 4-1,5 років тому. Солоність води в ньому вища в чотири рази, ніж в океані.

Вчені прийшли до висновку, що мільйони років тому тут був фіорд – довга, вузька морська затока. Під час зледеніння рівень води впав. Мікроби, які були там, потрапили в пастку. Вони жили увесь час, переробляючи залишки органіки, яка опинилися разом із ними. Дихали залізом з навколишніх порід за сприяння сульфату як каталізатора. Припускають, що під товщиною криги є унікальна водойма довжиною майже 4 км.

Кривавий водоспад Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Унікальні та дивовижні: 9 водоспадів світу поміж каньйонів та вікових дерев, що варто побачити

Паперовий будинок

Розташований у американському містечку Рокпорт, штат Массачусетс. Це справжній будинок із паперу. Якщо точніше, то під час будівництва використовували тисячі газет. Зведенням споруди займався американський інженер Еліс Ф. Стенман у 1922 році. Сьогодні всередині можна побачити фортепіано, стіл та багато інших елементів декору. І всі вони створені з паперу.

Паперовий будинок у США Фото з відкритих джерел

Червоний пляж

Можна побачити у провінції Паньцзінь, Китай. Таку назву отримав у зв’язку з кольором. Яскраво-червоно відтінок на пляжі з’являється під час дозрівання певного виду морської рослини – суаеда сальса. Це зазвичай відбувається восени. Саме у цей період туристи можуть побачити величезний килим червоного відтінку.

Крім того, у цій місцевості часто трапляються перелітні птахи. Є зникаючі види чайок і журавлі. Лише невелика частина Червоного пляжу відкрита для туристів. Більшість території можна побачити з дерев’яного місточка.

Червоний пляж Паньцзінь, Китай Фото з відкритих джерел

Монумент Йонагуні

Розташований неподалік японського острова Йонагун, у водах Тихого океану. Це масивне підводне утворення. У вчених воно викликає чимало питань. Досі невідоме походження монумента. Ведуться дискусії, де одні вказують на штучне походження, а інше – природне. Пам’ятку можна побачити на глибині близько 5 метрів.

Зовнішнім виглядом вона нагадує архітектурні будівлі доби Стародавнього Шумеру. Вважається, що її вік – понад 10 тисяч років. У ході різноманітних експедиція поруч із монументов виявили печеру. Всередині знайшли ряд сталактитів. Сьогодні вона разом із Йонагуні є популярним місцем для дайверів, незважаючи на сильну течію.

Монумент Йонагуні біля Японії Фото з відкритих джерел

Улуру

Розташований на півночі Австралії. Це найбільший монолітний камінь у світі. Має висоту 335 метрів і довжину 2,4 км. Іноді його називають Аєрс-Рок – на честь прем’єр-міністра Південної Австралії. Це візитна картка країни з пісковику. Її вік – 700 мільйонів років. Найбільше значення має для аборигенів. Корінні народи вважають, що малюнки на стінах гірських печер мають магічне значення.

Камінь також відомий здатністю змінювати колір. Це залежить від падіння світла. Улуру має велике культурне значення для місцевих землевласників – саме вони організовують пішохідні прогулянки для туристів. Під час таких екскурсій можна дізнатися більше не лише про Улуру, але й флору та фауну.

Улуру - визначна пам'ятка Австралії Фото з відкритих джерел

Острів Котів

Це невеликий острів у Японії, префектура Сікоку. Має назву Аосіма. Розташований за 13 км від головного острова. У ХХ століття тут було невелике рибальське поселення, де жило до 900 осіб. Станом на 2015 році на Аосімі проживало 15 жителів – усі переважно похилого віку. Разом із ними на території проживає понад 120 котів. Їх колись завезли для боротьби з мишами.

Острів котів Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Острів примар, шпигунські музеї та експерименти над прибульцями: Топ місць, куди не можна потрапити туристам

Катакомби Парижа

Набагато менші за Одеські, але теж досить цікаві. Це мережа підземних тунелів і печер штучного походження під Парижем. Їхню довжину оцінюють в 187-300 кілометрів. З кінця XVIII століття вони слугують місцем поховання. Всередині можна побачити останки понад шести мільйонів осіб. Лабіринти є з обох боків від річки Сени. Вхід до них сьогодні розташований на площі Денфер-Рошро.

Катакомби Парижа Фото з відкритих джерел

Скляний пляж

Можна знайти поблизу міста Форт-Бреґ в Каліфорнії. Це територія Національного парку Маккерріхер. Пляж отримав таку назву, адже має безліч скляних камінців на берегах. Його історія досить цікава. Місцеві жителі вважали це місце звалищем і викидали сюди сміття. Автомобілі, скло, побутова техніка – усе потрапляло сюди.

Лише в 1967 році влада закрила пляж. Декілька разів проводили очисні роботи. А от неприбрані дрібні уламки скла полірували хвилі. Поступово весь берег був укритим тисячами різнокольорових скелець. Популярність здобув у 1980-х роках минулого століття. Схожий пляж є на березі Японського моря, у російському Владивостоці.

Скляний пляж у Каліфорнії Фото з відкритих джерел

Рука пустелі

Розташована в пустелі Атакама. Це регіон Антофагаста за 70 км від однойменного міста в Чилі. Руку можна побачити за 450 метрів від Панамериканського шосе. Це скульптура, яка має форму лівої долоні людини – вона висувається з-під землі приблизно на три чверті. Має висоту 11 метрів.

Автор проєкту – чилієць Маріо Іраррасабаль. За допомогою цього витвору він намагався передати людську несправедливість, самотність та безпорадність. Сьогодні Рука Пустелі є популярним місцем для зйомок. Вона потрапили в чимало музичних кліпів і реклами. Її регулярно очищає влада від різноманітних графіті.

Рука пустелі в Чилі Фото з відкритих джерел

Долина Гоблінів

Більше відома як Гоблін-Валлі. Це один парк із десятків у штаті Юта, США. Його можна знайти у центральній частині, в окрузі Емері. Найбільше відомий тисячами худу – дивовижними природними утвореннями. Вони мають висоту до декількох метрів і грибоподібну форму. Статус заповідника парк отримав лише у 1964 році.

Долина гоблінів у штаті Юта, США Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.