Нові звинувачення Медведчуку - це повна маячня: Все було в рамках закону і з дозволу офіційної влади

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

Тільки "Опозиційна платформа - За життя" гідно вшанувала 80-ту річницю початку Великої Вітчизняної Війни 112.ua

Про це пише Кирило Кіквідзе у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Нова підозра, пред'явлена Медведчуку, - це маячня чистої води: все, що було зроблено з вугіллям, - все було законно. До того ж "ЛНР" і "ДНР" в перші роки їх існування ніхто не називав терористичними організаціями. Їх почали так називати тільки в постановах Верховної Ради приблизно з березня 2015 року.

При цьому, протягом трьох років з початку збройного конфлікту, Донбас залишався щільно інтегрованим у всеукраїнську економіку. Під керівництвом, яке здійснювалося з підконтрольних територій, в "ЛНР" і "ДНР" працювало не менше сорока підприємств: шахта імені Засядька, Донецький і Єнакіївський металургійні завод, Макіївський і Ясинівський коксохімічні заводи, "Донецькшахтопроходка", завод "Силур" в Харцизьку, "Стирол" в Горлівці, флюсо-доломітний комбінат в Докучаєвську, електротехнічний завод в Торезі. Продукція цих підприємств поставлялася на підконтрольні території, а заводам відправлялася сировина.

Людям, які працюють на заводах "ЛНР" і "ДНР", офіційно виплачували зарплату в гривні, на секундочку. Влада розуміла, що в республіках живуть не терористи, а українці. І чи можна їх судити за те, що багато з них залишилися, не змогли залишити рідні домівки, кинути хворих старих батьків? Якщо відверто: чи з розпростертими обіймами їх чекали в Україні і чи солодко довелося біженцям, які, переїхавши, не отримали ні матеріальної підтримки, ні гідного житла, ні роботи? Тоді влада це хоч і не повною мірою, але усвідомлювала.

Зв'язок підприємств на непідконтрольних територіях з Україною остаточно обірвався тільки в 2017 році, після блокади, яку організувала група клоунів в камуфляжі під керівництвом "героїв-майданівців" Семенченка і Парасюка. Нескладно знайти новинні повідомлення тих років і згадати, як просили, вмовляли, навіть погрожували блокадникам і Порошенко, і Гройсман – оскільки, в першу чергу, блокада завдала нищівного удару по економіці підконтрольних територій. І, будемо чесні, навіть під час блокади вугілля з непідконтрольних територій продовжувало ввозитися в Україну. Активісти перекрили тільки один напрямок. Возили вугілля з офіційного дозволу української влади, яка визнавала, що, якщо націоналісти перекриють ще дві залізничні гілки, в ряді українських міст згасне світло.

Україна за всі роки незалежності не могла виробити таку кількість вугілля, щоб покрити всі свої потреби. До того ж на непідконтрольних територіях залишилися основні запаси антрациту, який потрібен для роботи теплових електростанцій, на яких виробляється близько 45% всієї електроенергії в Україні. Газове вугілля, яке видобувається на території Львівсько-Волинського басейну, їм не підходить. Ввозити вугілля з Південної Африки було набагато дорожче, до того ж багато його привезти не можна було через обмежену пропускну здатність портів. Українська влада офіційно заявляла, що купує вугілля у шахт, розташованих на тимчасово окупованих територіях. З кінця 2014 року діяли легальні білі схеми оплати за вугілля з окупованих територій: державні шахти з непідконтрольної території Донецької та Луганської областей були перереєстровані в Києві і отримували оплату в державних банках за фактом поставки. Потім банки перераховували гроші на зарплатні картки шахтарів. Це дозволило уникнути віялових відключень через дефіцит електроенергії і зростання цін, який в Україні в іншому разі був би настільки масштабним, що неминуче торкнувся б і населення.

І що ж виходить? Тепер порятунок країни, якій в умовах дефіциту вугілля загрожували віялові відключення, називається сприянням тероризму? А українці на окупованих територіях, за логікою нинішньої влади, можуть вважати себе не повноцінними українцями, а терористами?

Кирило Кіквідзе

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.