Незвичний туризм в Україні: Як потрапити всередину резиденцій президента та чому це варто зробити

Від Маріїнського палацу до "Синьогори" на Прикарпатті

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Будинок з химерами у Києві Фото з відкритих джерел

Усі ми добре знаємо та чули вже про місця, де проводять час українські чиновники. Певна їх частина – це офіційні будівлі, де приймають рішення, а інша – для зустрічі високопоставлених осіб, дипломатичних прийомів тощо.

Та чи можна потрапити прямісінько в такі місця? Насправді так. Крім того, зазвичай такі будівлі мають довгу історію та цікаві легенди. У яких державних резиденціях президента чекають гостей, читайте далі у нашому матеріалі.

Маріїнський палац

Зведений у Києві в 1750-1755 роках. Його створювали за зразком палацу архітектора Бартоломео Расстреллі для російського генерала-фельдмаршала Олексія Розумовського – фактичного чоловіка імператриці Єлизавети Петрівни. У 1744 вона сама обрала місце для нової будівлі під час відвідин Києва.

Спорудженням Маріїнського палацу керував російський зодчий Іван Мічурін. Йому допомагали відомі архітектори того часу П. Нейолов і М. Васильєв. Палац збудований у стилі бароко. Помітне чітке планування, пишні форми та рустування стін. Споруда має святковий і урочистий вигляд. Під час свого існування її неодноразово реконструювали. Палац був царською резиденцією. Раніше в ньому зупинялася російська імператриця Катерина ІІ. Також тут жив полководець Михайло Кутузов.

Маріїнський палац у Києві Фото з відкритих джерел

Під час Другої світової війни споруда сильно постраждала. Її відновили у другій половині ХХ ст. У цей час закріпилася назва "Маріїнський". Тепер тут проходять урочисті державні події – приймання, вручення вірчих грамот послами іноземних держав і зустрічі офіційних делегацій. Екскурсії сюди проводять у п’ятницю, суботу та неділю. Вони є груповими – організатори збрають по 15 осіб. Реєструватися потрібно на офіційному сайті. Час – з 10 ранку до 5 вечора. Станом на сьогодні ціна квитка для дорослого – 150 грн, але вже з наступного тижня вона може змінитися.

Адреса: вул. Михайла Грушевського, 5А.

Маріїнський палац Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Кінематограф для туристів: Скільки коштує потрапити на місця зйомок культових стрічок в Україні

Офіс президента України

Неофіційно відомий як Банкова. Є одним із осередків української політики та прийняття важливих рішень. Розташований у Києві. Будівлю ОП спорудили в 1936-1939 роках. Вона була потрібна для штабу Київського особливого військового округу. Автором проєкту став український архітектор Сергій Григор’єв. Його помічником був Борис Жежерін – творець споруди палацу-санаторію "Конча-Заспа".

Будівлю звели в стилі сталінського ампіру. Деякі джерела вказують на те, що в ній поєднані елементи українського бароко з класичним стилем. На внутрішньому подвір’ї є їдальня, пральня, хімчистка та декілька інших приміщень. Від 2015 року екскурсії сюди проводили безкоштовно. Вони охоплювали Адміністрацію президента, будинок з химерами та особняк Аршавського. Щоб потрапити в ці будівлі, потрібно було заповнювати форму заздалегідь. Інформацію щодо найближчих екскурсій варто уточнювати.

Адреса: вул. Банкова, 11.

Будівля Офісу президента України Фото з відкритих джерел

Будинок з химерами

Почали споруджувати у 1902 році в Києві. Архітектором виступив польський і український архітектор Владислав Городецький. Він звів споруду як прибутковий будинок із помешканням для своєї родини. Вона має форму куба. Найцікавішим у ній є оздоблення фасадів. На них можна побачити мотиви міфологічних та містичних сюжетів. У стіни вмуровані голови слонів, носорогів, крокодилів. Також є морські чудовиська на даху. Досить відомим є велетенський пітон на розі будівлі.

Усі ці скульптури виготовив міланський архітектор Еліо Саль за власними ескізами Владислава Городецького. Всередині є декілька квартир на будь-який смак: від 2-х до 9-ти кімнат. Інтер’єр прикрашають роботи відомих художників. Можна побачити величезні портрети князів Вишневецьких і велику колекцію гравюр ХVI ст. На першому та другому поверхах резиденції глави держави розташовані службові кабінети працівників Департаменту з питань Державного Протоколу та Церемоніалу Офісу президента України. Щодо екскурсій сьогодні теж потрібно уточнювати.

Адреса: вул. Банкова, 10.

Будинок з химерами на вул. Банковій, 10 Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Де побачити картини Пікассо, знайти міни чи власноруч покерувати річками: Топ найцікавіших музеїв України

Будинок вдови, що плаче

Киянам ця будівля більше відома як особняк Аршавського. Це пам’ятка архітектури місцевого значення у стилі раннього модерну. Поетичну назву "Дім невтішної вдови" будівля здобула через те, що її головний фасад вінчає жіноча маска. Під час дощу її кам’яними щоками наче течуть сльози. За переказами, цей будинок колись належав удові. Та замовив будинок купець Сергій Аршавський, який точно не бідував.

Особняк будували на початку ХХ століття. Поруч із ним також створили кімнати для автомобілів, льохи та сад. Ліпнина, люстри та декілька інших елементів декору добре збереглися. Після здобуття Україною незалежності це одна з київських резиденцій президента. Тут часто проводив час Леонід Кучма, зупинявся Володимир Путін. Щодо екскурсій всередину потрібно уточнювати на офіційних сайтах.

Адреса: вул. Лютеранська, 23.

Особняк Аршавського в Києві Фото з відкритих джерел

Особняк Зайцева

Розташований у Печерському районі столиці. Ця пам’ятка архітектури в стилі неокласицизму зведена українським архітектором російського походження В. Ніколаєвим у 1897 році. Будинок має один поверх, є прямокутним у плані. На фасадах оздоблені гладкими пілястрами та рустуванням стін. Дах чотирисхилий. Тривалий час особняк належав родині відомих у Києві меценатів і бізнесменів Зайцевих.

Головний фасад має 11 вікон. Можна побачити псевдоризаліти, які виступають за площину стіни. Лише подекуди є оздоблення в формі трикутних сандриків. До нашого часу збереглися двостулкові парадні двері з фронтончиком. Інші фасади не мають такого декору. Останніми роками всередині працює їдальня – переважно для держслужбовців урядового кварталу. Всередину зайти можна без перешкод.

Адреса: вул. Грушевського 20/1.

Особняк купця Зайцева Фото з відкритих джерел

Резиденція "Залісся"

Розташована поблизу с. Залісся Броварського району на Київщині. Водночас це мисливське-заповідне господарство. Його створили ще в 1957 році. За радянських часів тут полювали такі відомі діячі як М. Хрущов, Л. Брежнєв і Ф. Кастро. Територія є унікальною, адже тут мешкає стадо зубрів – через це не варто блукати тут самим. Також можна побачити тисячі оленів і зайців, сотні ланей та кабанів. Трапляються лосі.

Зараз територія досі є режимним об’єктом. Зміна статусу на національний природний парк іще не відбулося. Та їхати сюди заохочують. Туристам дозволяють завітати до гостьового будинку та основної садиби, пропонують фотосесії тощо. Про відвідини зараз треба домовлятися заздалегідь. Це можна зробити за телефонами на офіційному сайті.

Адреса: с. Залісся Броварського району.

Резиденція "Залісся" в Київській області Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Епоха лицарства та шляхетства, збережена у стінах: Топ замків і палаців України, куди варто поїхати

Резиденція "Синьогора"

Розташована у карпатському масиві Ґорґани, біля села Гути на Прикарпатті. Є однією з найбільш відомих резидецій. Значну частину тут займають мисливські угіддя. Уся територія – 10 866 гектарів. На ній можна побачити палаци, готель, звіринець та котеджі.

У лісі мешкають олені, кабани та козулі. Понад 10 років тому завозили зубрів. Утім, їх давно вже ніхто не бачив – скоріше за все, відстріляли. Ця резиденція відкрита для відвідувачів. Про екскурсію теж потрібно домовлятися заздалегідь. Можна скористатися телефонами на офіційному сайті.

Резиденція "Синьогора" в Івано-Франківській області Фото з відкритих джерел

Наостанок, не забувайте про колишню резиденцію експрезидента Віктора Януковича, яку зараз можна відвідати будь-кому. До Пущі-Водиці та державної дачі в Конча-Заспі потрапипи важче. Це вимагає часу та зусиль, адже вони також ще є офіційними резиденціями президента.

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.