Незважаючи на репресії влади, рейтинг ОПЗЖ і Медведчука тільки зростає. Доведено соціологами

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Нове дослідження КМІС підбиває підсумок політичного сезону 2020-2021 рр. і дає розуміння тенденцій, які визначатимуть політичне життя України вже восени

Про це пише Кирило Кіквідзе у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Минулого тижня оприлюднено дослідження КМІС. Його провели з 22 по 29 червня методом особистих інтерв'ю з використанням планшетів. За загальнонаціональною вибіркою (без Криму і ОРДЛО) опитали 2031 респондента.

Ці дані підбивають певний підсумок політичного сезону 2020-2021 рр. і дають розуміння тенденцій, які визначатимуть політичне життя України вже восени. У всій країні залишилося тільки 20% громадян, які все ще вірять, що справи в Україні йдуть у правильному напрямі. Переважна ж більшість (64%) розчаровані та вважають, що ситуація розвивається не так, як має бути.

На вашу думку, зараз в Україні справи йдуть у правильному чи у неправильному напрямі?

з відкритих джерел

Дані КМІС про рейтинги партій підбивають і певний підсумок тієї безпрецедентно жорсткої та цинічної політичної кампанії зі знищення владою опозиції. Ніякого електорального "щастя" партії влади санкції та заборони не принесли: "Слуга народу" має близько 20%, тоді як "Опозиційна платформа - За життя" - близько 17%. Причому, спираючись на думки багатьох соціологів, можна припустити, що насправді рівень підтримки ОПЗЖ набагато вищий: досить складно в особистій бесіді з інтерв'юером зізнатися, що ти підтримуєш політичну силу, яка піддається репресіям і на яку вішають ярлики "терористів", "зрадників" тощо. Тому, цілком можливо, що насправді у "слуг" та ОПЗЖ однаковий рейтинг, а може, попереду вже й "Опозиційна платформа - За життя".

з відкритих джерел

Ці результати показують, що байки про те, що рейтинг "Опозиційної платформи - За життя" – це результат роботи опозиційних телеканалів, мовляв, не буде їх в ефірі - не буде й рейтингу, - це тільки байки. Може, і представники влади зрозуміють, що підтримка опозиційної партії – це реальні політичні настрої людей, результат роботи ОПЗЖ та її лідерів, у тому числі Віктора Медведчука, і реакція на дії влади значної частини українського суспільства. А не результат "пропаганди", "робота телевізора" та іншої нісенітниці, яку озвучували "балакучі голови" влади. Партія не посипалася, не розкололася, не побігла, а продовжує планомірно відстоювати інтереси своїх виборців. Червневі рейтинги партій підбивають підсумок і ще деяким "проектам" влади: наприклад, спробам Зеленського і "Слуги народу" стати більшими "патріотами", ніж Порошенко і компанія. Цього не вийшло, а у підсумку втратили своїх виборців на Сході та не здобули на Заході.

Також зрозуміло, що тема земельної реформи була програшною для влади та виграшною для опозиції (як для ОПЗЖ, так і для "Батьківщини"). А настрої людей, які хочуть референдуму щодо продажу землі (72%), хочуть на цьому референдумі проголосувати проти продажу землі (65%) і не підтримують продаж української землі іноземцям (85%), свідчать про те, що восени тема землі отримає своє продовження. Знову ж таки тому що це реальність, можна за допомогою бюрократичних прийомів загальмувати початок кампанії щодо земельного референдуму, але не можна проігнорувати настрої та бажання десятків мільйонів українців, чия думка обов'язково знайде своє політичне втілення – чи то у вигляді результатів референдуму, чи то виборів. Очевидно, що тема продажу землі сама собою не "розсмокчеться".

Кирило Кіквідзе

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.