Новини » Світ Читать эту новость на русском

Наукова сенсація, яка перевернула уявлення про історію та еволюцію Землі

Al Arabiya
Al Arabiya

Арабомовний новинний телеканал, що базується в Дубаї, ОАЕ

Будова Землі Depositphotos

Внутрішнє ядро - найглибший шар Землі. Вчені раніше довели, що воно тверде і має кулясту форму. Зрозуміти це допомогло спостереження за сейсмічною активністю по всій планеті. Однак новітнє дослідження спростовує усі ці докази.

Про це пише Al Arabiya.

У цьому дослідженні йдеться про наявність твердих, м'яких і рідких структур у верхніх 150 милях (240 км) внутрішнього ядра.

"Сейсмологія надає єдиний прямий спосіб дослідження внутрішнього ядра і його процесів", - заявив Ретт Батлер, геофізик із Гавайського університету і провідний автор дослідження.

Коли сейсмічні хвилі проходять через різні шари Землі, їх швидкість змінюється. Їхнє відображення і заломлення залежить від виду мінералів, з якими вони стикаються, а також температури і щільності шарів.

Тверді та рідкі сплави заліза

Щоб визначити особливості внутрішнього ядра, геофізик Ретт Батлер і його колега Сейджі Цубої, науковий співробітник Японського агентства морських геологічних наук і технологій, використовували сейсмометри, розташовані просто навпроти епіцентрів підземних поштовхів.

У дослідженні було використано п'ять пар приладів: у Тонзі та Алжирі, Індонезії та Бразилії, і три між Чилі та Китаєм. Результати були завантажені в японський суперкомп'ютер Earth Simulator.

Ґрунтуючись на отриманих даних, вони припустили, що у верхніх шарах внутрішнього ядра є суміжні області твердих, м'яких і рідких сплавів заліза.

Новини за темою: Таємниця вибухонебезпечних гігантських кратерів у льодах Арктики

Нові обмеження

"Ці дані накладають нові обмеження на склад, теплову історію та еволюцію Землі", - заявив Батлер.

За словами дослідників, це відкриття дає важливу інформацію про динаміку на межі між внутрішнім і зовнішнім ядром, яка впливає на магнітне поле Землі.

"Це дозволить створити більш точну модель геомагнітного поля, яке екранує і захищає життя на нашій планеті", - зазначив автор дослідження.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.