Наймасштабніші військові навчання за 20 років: Усе, що потрібно знати про Sea Breeze-2021

Deutsche Welle
Deutsche Welle

Німецька міжнародна громадська телерадіокомпанія

Sea Breeze-2021 стартували у Чорному морі Фото з відкритих джерел

5 000 військових із 32 країн, 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спеціальних операцій і дайвінгу - все, що потрібно знати про міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2021, далі в статті.

Про це пише Deutsche Welle.

У Чорному морі стартували міжнародні навчання Sea Breeze-2021, що стали наймасштабнішими за 20 років. У чому їх особливість, хто візьме в них участь і чому Москва до останнього моменту закликала США і їхніх союзників відмовитися від участі в маневрах? DW зібрала основні факти з відкритих джерел.

Що таке Sea Breeze?

Sea Breeze - щорічні багатонаціональні навчання, які проводяться відповідно до українсько-американського "Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях військових відносин", підписаного військовими відомствами двох країн у 1993 році. Перші маневри відбулися в 1997 році. Згідно з домовленістю, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру Чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово. У маневрах, як правило, задіяні військові країн-учасниць і партнерів НАТО, насамперед із Чорноморського регіону. Разом вони відпрацьовують дії на морі і на суші. Росія в Sea Breeze не бере участі.

Де будуть проводитися навчання і скільки вони триватимуть?

Як оголосив головнокомандувач збройними силами України Руслан Хомчак, навчання охоплять значний регіон півдня України: Одесу, Очаків, Дністровський лиман, Кінбурнську косу, острови Зміїний і Первомайський, дельту річки Дунай. Згідно з планом, Sea Breeze-2021 триватиме 26 днів - з 28 червня по 23 липня.

Новини за темою: В Україні стартували навчання Sea Breeze-2021: Яка мета міжнародних військових тренувань і чого чекати далі

Яка програма і мета Sea Breeze-2021?

Навчання будуть розділені на чотири основні фази: прибуття сил і розгортання пунктів управління, фаза злагодження сил, активна фаза, підбиття підсумків і згортання сил. Серед заходів під час навчань називають відпрацювання морського протистояння, маневри на суші, водолазні операції, операції з припинення морських операцій і відпрацювання протиповітряної оборони, протичовнова боротьба, пошуково-рятувальні операції.

За словами Руслана Хомчака, основна мета маневрів - підготовка штабів і підрозділів військово-морських сил України для виконання завдань відповідно до стандартів і процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій при проведенні операцій, у тому числі у складі багатонаціональних сил з підтримання миру і безпеки.

Які сили будуть задіяні в навчаннях з боку України?

Для участі в навчаннях Sea Breeze-2021 українські Збройні сили та інші сили безпеки й оборони планують забезпечити 24 із 32 запланованих до участі в навчаннях кораблів і катерів, пошуково-рятувальне судно, 17 із 40 очікуваних літаків, 12 вертольотів, 80 одиниць озброєння та військової техніки і півтори тисячі українських військових.

Хто ще бере участь у маневрах?

Свою участь у Sea Breeze-2021 офіційно підтвердив Шостий флот США. Про це повідомило американське посольство в Україні у своєму Twitter.

 

Крім того, в навчаннях візьмуть участь 32 країни. Серед них Австралія, Болгарія, Бразилія, Велика Британія, Греція, Ізраїль, Канада, Латвія, Нідерланди, Румунія, Туреччина, Південна Корея і Японія.

Новини за темою: Що стоїть за російсько-британським інцидентом у Чорному морі

Яка реакція Росії?

Посольство Росії у Вашингтоні закликало США та їхніх союзників по НАТО відмовитися від проведення Sea Breeze-2021. "Масштабність і явно агресивний характер навчань Sea Breeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки в Чорноморському регіоні", - йдеться в заяві посольства в Twitter.

Які навчання проведе Україна в 2021 році?

У 2020 році на українських теренах пройшло п'ять міжнародних військових навчань. У поточному році їх очікується вже вісім, за участю 21 тисячі українських військовослужбовців і близько 11 тисяч іноземних військових. Крім Sea Breeze 2021, повідомляється про українсько-американські навчання Rapid Trident-2021, українсько-британські Cossack Mace-2021, українсько-румунські Riverine-2021, українсько-британські Warrior Watcher-2021 і два українсько-польські: Three Swords-2021 і Silver Saber-2021.

Віталій Кропман, Олександр Савицький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.