МЗС РФ: Закриття владою українських опозиційних телеканалів із багатомільйонною аудиторією – NewsOne, ZIK та "112 Україна" – цілеспрямований акт цензури

Марія Захарова
Марія Захарова

Речник МЗС РФ

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZіK з відкритих джерел

Оригінал - в Telegram-каналі Марії Захарової.

В Україні закрито чергове ЗМІ, а його головного редактора відправлено у відставку. Видання належало великому підприємцю.

Тут зазвичай слідують російські заяви про неприпустимість тиску на пресу в країні і заклики до ОБСЄ та Ради Європи дати об'єктивну правову і політичну оцінку ситуації.

Але цього разу все трохи інакше. Як тільки було оголошено про закриття газети, Посольство США (!) у Києві випустило заяву, в якій назвало факт припинення друку цього видання "сумним днем для українських ЗМІ", навіть заїкнулося про журналістські стандарти.

Заявою відзначився і представник ЄС в Україні М. Маасікас. Він висловлювався про закриття із жалем, натякнув на наслідки для країни.

Посол Британії Мелінда Сіммонс назвала це "поганим днем для вільних ЗМІ". А послу Швеції Тобіасу Тібергу тези писали ніби в нашому департаменті: "Вільні і незалежні ЗМІ в Україні потребують захисту на кількох фронтах".

Що ж так зачепило дипломатів західних держав, що вони вряди-годи звернули увагу на стрімку дегенерацію ситуації зі свободою слова в країні їхнього безславного перебування? Вся справа в тому, що бізнесмен А. Ківан, якому належить невелике видання Kyiv Post (читається в основному експатами і співробітниками посольств), оголосив про бажання переформатувати газету і представити нове ЗМІ чотирма мовами, включаючи російську.

В інтернеті можна знайти більш приземлену версію подій: київський режим вирішив погладити ЗМІ і його власника проти шерсті як дресирування для більшої слухняності, а це західним кураторам не сподобалося. Ці високі відносини мене не цікавлять.

Цікаво інше.

Друкований тираж газети, за повідомленнями ЗМІ, становив усього 10 000 примірників. Ці цифри не порівняти з багатомільйонною аудиторією телеканалів NewsOne, ZIK і "112 Україна", закриття яких було, зазначу, не рішенням власника цих медіаактивів, а цілеспрямованим актом цензури офіційної влади. Але ні Посольство США, ні керівники європейських дипмісій і слова не знайшли на захист "вільних і незалежних ЗМІ в Україні". Де ж вони були, коли ми закликали українців і світову спільноту звернути увагу на безпрецедентні у своїй антидемократичності кроки київського режиму?

Навіть якщо не брати до уваги масовий наступ на плюралізм ЗМІ в Україні, який коїться після Майдану, тільки з лютого 2021 р. під виглядом персональних санкцій та інших рестрикцій у країні було закрито близько десятка центральних і регіональних телеканалів, низку новинних порталів та інтернет-ЗМІ. Все це оформлено рішенням Ради національної безпеки, введеним у дію безпосередньо президентом країни.

Нині під загрозою ліцензія на мовлення телеканалу "НАШ", чиниться тиск на канали "Інтер" і "Перший Незалежний".

Чекаємо заяви західників - уміють же, коли хочуть.

Марія Захарова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.