Межигір'я 2.0: Чим закінчиться історія з виселенням із держдач?

Олександр Соколовський
Олександр Соколовський

Український бізнесмен, засновник групи компаній "Текстиль-Контакт"

Конча-Заспа Українські новини

Колишні чиновники, які незаконно мешкають на державних дачах у Кончі-Заспі та Пущі-Водиці, повинні покинути маєтки. До чого призведе ініціатива можновладців?

Про це пише Олександр Соколовський на своїй сторінці в Facebook.

Цікаво, чим у підсумку закінчиться гучна історія зі звільненням держдач від колишніх мешканців?

На жаль, вірогідний сценарій з повторенням Межигір'я! Яке у Януковича благополучно віджали, а на аукціон за 7 років так і не виставили! У підсумку якійсь компанії безкоштовно віддали в управління весь цей конфіскований актив колишньої резиденції на 100 гектарах дорогущої землі! Тільки саму ділянку фахівці оцінюють під 10 млрд грн. А що в підсумку на сьогодні з цього активу отримує держбюджет - навіть гуглу невідомо. Я у кожному разі не знайшов інформації. Не виключаю, що платники податків ще й доплачують!

Схоже може трапитися з держдачами, які зараз активно на слуху. Піар на виселенні колишніх чиновників дасть красиву картинку, але що потім? Де інформація, скільки і чого буде виставлено на відкритий продаж? Поки побачив тільки цифри, що планується звільнити 200 будинків в Кончі-Заспі і 50 в Пущі-Водиці. І все це на площі 300 гектарів найдорожчої в Україні землі! Це може бути як серйозна надбавка для держбюджету, в разі успішного і відкритого продажу, так і постійні витрати на підтримку звільнених дач, якщо питання підвіситься. А поки з держбюджету на кожного колишнього чиновника, що проживає там, звично виділяються десятки тисяч гривень з бюджету.

Звичайно ж, все це треба відкрито продавати (не здивуюся, якщо якісь із них викуплять ті, хто там живе, навіть в умовах відкритих аукціонів), а не роздавати тільки вже новим чиновникам! Адже всі ці держдачі - чистий совок, джерело прихованої корупції і можливість тиску на їхніх мешканців!

Хотілося б розуміти, хто зараз зайнятий економікою питання? Час починати рахувати гроші, не займатися популізмом і не кидати питання на самоплив. Інакше закінчиться черговими схемами...

Олександр Соколовський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.