Медведчук запропонував вигідну для України концепцію мосту між Заходом і Росією, а із Зеленським ніхто не хоче мати справи

Олена Броницька
Олена Броницька

Політолог

112ua.tv

Про це пише Олена Броницька на своїй сторінці в Facebook.

Перед тим як викласти свою позицію щодо статті заступника голови Радбезу Росії, екс-прем'єра і екс-президента РФ Дмитра Медведєва, яку він опублікував у газеті "Коммерсантъ", - "Чому безглузді контакти з нинішнім українським керівництвом", я б хотіла нагадати цитату зі статті голови політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя" Віктора Медведчука "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?", в якій він чітко сформулював обманну риторику нинішніх українських політиків: "У нас знецінили слово "патріот". Як на мене, це не той, хто змушує інших любити свою країну або виганяє тих, хто, на його думку, країну не любить.

Патріот - цей той, хто зараз буде рятувати свою країну від розвалу, "зшивати" її, будувати і робити її сильнішою, тобто створювати успішну країну для себе і для своїх громадян.

Витратьте 20 хвилин свого дорогоцінного часу, але обов'язково прочитайте, і тоді ви зрозумієте всю повноту суті побудови нашої держави - України.

Десь у глибині душі я погоджуся з думкою деяких моїх колег, що стаття Дмитра Анатолійовича Медведєва трохи різкувата щодо президента України Володимира Зеленського, лише в тому ключі, що його висловлена критика апріорі стосується президента іншої країни. А це вже створює якийсь конфлікт інтересів.

Але, з іншого боку, тут можна угледіти й іншу сторону медалі.

Адже саме нам, простому народу різних національностей, які живуть в Україні, був посланий якийсь посил, що у нас дійсно бездарна і безвідповідальна нинішня українська влада, яка нескінченно бреше і викручується. Яка обіцяла зламати укорінену політичну систему, але, як ми бачимо, успішно її очолила і тим самим надолужує корупційні схеми ще у більших масштабах, гірше, як це було за президентства Порошенка.

Давайте дивитися правді в очі.

Також нинішній президент Володимир Зеленський обманним шляхом, завдяки нашій з вами підтримці, зійшов на політичний п'єдестал і користується смачними плюшками в той час, коли багато хто жебракує. Нас просто обдурили (73%) і повернулися задом, щойно відчули запах влади і беззаконня.

Також безпринципно нехтує початковими домовленостями.

Спочатку начебто домовляється, підтверджує обопільною згодою і навіть підписує договори, а потім... Більш ніж два роки тому, а саме 1 жовтня 2019 року, Україна офіційно підписала "формулу Штайнмаєра" щодо Донбасу.

Спочатку Леонід Кучма (на той час - глава делегації України в Тристоронній контактній групі) підписав, а Володимир Зеленський пізніше в Парижі підтвердив це підписання, але так і не узаконив узгоджених норм. Надалі просто відмовився проводити вибори на Донбасі, без чого не можна політично врегулювати конфлікт.

Ось уже кілька місяців Володимир Зеленський погрожує прагненням зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним, правда, поки ніяк не може визначитися з місцем зустрічі. Кремль навіть вже встиг кілька місяців тому підготувати 12 пунктів Кремля і передати їх в ОП для зустрічі із Зеленським, але поки пропозиції з української сторони щодо двосторонньої зустрічі не надходило.

На те, що пропонує в 12-ти пунктах Кремль для України, на мій погляд, враховуючи складну політичну та економічну ситуацію, що склалася, було б розумно і раціонально погодитися, але, як завжди, на думку більшості наших громадян - наплювати, а ось на купку в 1,5 відсотка радикалів однозначно ні.

Між іншим, Москва пропонує домовитися про відновлення повноцінних дипломатичних відносин та узгодити повернення послів до Москви і Києва. Також зняти взаємні торговельно-економічні обмеження та скасувати санкції щодо фізичних та юридичних осіб.

Крім того, Росія виходить з того, що глави держав могли б прийняти рішення про відновлення транспортного сполучення між двома країнами, а також домовитися про підготовку до 1 грудня 2022 року Угоди про транзит і постачання газу на період після 2024 року.

Слід тут також згадати нещодавно сказане головою політради "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком про економічні відносини з Росією: "Україна повинна грати роль моста між Заходом, Росією і країнами СНД. Це вигідно в першу чергу Україні!

Ні Заходу, ні Росії, хоча вони теж отримають задоволення в своїх інтересах, але в першу чергу від цього отримає вигоду Україна!

Є безліч обставин, які впливають на дану співпрацю - це і ті ціни на житлово-комунальні послуги, а в цьому випадку на газ, який ми зможемо отримати за прямими поставками і домовитися, щоб він поставлявся набагато дешевше, ніж сьогодні газ обходиться Україні.

Ми могли б домовитися про роботу наших підприємств і зняття з них санкцій, тому що експортний потенціал України якраз і полягає в тому, що наша продукція є конкурентноздатною на ринках країн СНД, Росії та країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Якщо не бачиш в цьому перспективи, значить, не бачити взагалі шляхів відновлення нашої економіки, відновлення рівня доходів і добробуту наших громадян.

І це не просто помилка - це помилка сьогоднішньої нашої влади, яка сьогодні, знаючи, відчуваючи, усвідомлюючи і розуміючи вигоду у взаєминах торговельно-економічних відновлень з Росією, робить все навпаки на догоду політичним мотивам, причому блискавичним якимось разовим мотивам, для того, щоб догодити західним господарям, які продовжують здійснювати зовнішнє управління Україною".

Також в 12-ти пунктах Кремля обговорення порушено питання врегулювання конфлікту на Донбасі, що теж могло б позначитися позитивно.

На жаль, за словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, реакція з боку української влади поки відсутня.

Ось тому, за словами Медведєва, з нинішньою владою немає сенсу мати справу з огляду на їхню некомпетентність введення політики. За його словами, треба дочекатися появи більш адекватного керівництва.

Наскільки я зрозуміла, стаття була опублікована в день приїзду пані Вікторії Нуланд до Москви, яка цілком ймовірно торкнеться теми розмови про Україну. У цій статті піддається тонкий натяк для Нуланд, що російське керівництво не бачить підстав партнерських відносини з паном Зеленським.

Ось чому я спочатку вважала за потрібне навести цитату Віктора Володимировича про так званий патріотизм, на якому не одне покоління української влади зуміло вміло використовувати дане гасло, щоб таким чином обдурити народ і швиденько на довірі злетіти до вершини влади.

Боротьба нечесна з опозицією, де навпаки потрібно врегулювати наростаючий конфлікт у всіх життєвих сенсах.
Кілька наведених актуальних цитат зі статті:

"Нинішній президент цієї змученої країни - людина, що має певні етнічні корені, все життя говорив російською мовою. Більш того, працював в Росії й отримував значні кошти з російських джерел. Проте в певний момент, ставши керівником держави, зі страху отримати черговий "майдан", спрямований проти його особистої влади, повністю поміняв політичну і моральну орієнтацію. А по суті - відмовився від своєї ідентичності. Почав ревно служити найбільш оскаженілим націоналістичним силам України (які, треба зізнатися, там завжди були, але становили від сили 5-7% активного населення).

"США нічого не потрібно від України, крім протистояння з Росією, тотального стримування нашої країни і створення того, що було влучно названо "анти-Росією". А значить, таке союзництво вкрай неміцне і в якийсь момент розлетиться вщент. Надії на членство в НАТО і Євросоюзі так само ефемерні з цілком очевидних причин. Сама Україна не має ніякої цінності на лінії прямого протистояння західних сил (у тому числі потенційно військового) з нашою країною. Дурнів боротися за Україну немає. А нам з васалами справу мати безглуздо. Справи потрібно вести з сюзереном".

"На чолі України стоять слабкі люди, які прагнуть тільки того, щоб набити свої кишені. Причому бажано, про всяк випадок, зберігши гроші в закордонному офшорі. Багатьох з них ми непогано знаємо. Лідера, який міг би пожертвувати собою заради України, а не намагатися монетизувати своє перебування при владі, не було, немає і, схоже, поки не буде".

"Безглуздість і навіть шкідливість відносин з нинішніми керівниками України полягає ще й у тому, що на чолі цієї країни стоять неосвічені і необов'язкові люди. Вони постійно змінюють позицію на догоду своїм заокеанським господарям і політичній кон'юнктурі. Так вони розуміють мистецтво дипломатії. Доморощені талейрани".

"Тоді постає одвічне і головне питання: що робити в цій ситуації? А нічого. Дочекатися появи в Україні нормального керівництва, яке націлене не на тотальну конфронтацію з Росією на межі війни, не на організацію дебільних "кримських платформ", створених для обдурювання населення країни і підкачки своїх м'язів перед виборами, а на вибудовування рівноправних і взаємовигідних відносин з Росією. Ось тільки з таким керівництвом України і варто мати справу. Росія вміє чекати. Ми люди терплячі".

Так, стаття Медведєва вдарила по всіх фронтах і виглядає якось образливо, але з іншого боку, ми повинні зрозуміти, а чи потрібен нам такий президент, як Володимир Зеленський.

Олена Броницька

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.