Медведчук - системний політик. Його статті є відображенням реальної політики

Олександр Потьомкін
Олександр Потьомкін

Громадський діяч

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Про це пише Олександр Потьомкін на своїй сторінці в Facebook.

Остання стаття описує глибинні процеси, що відбуваються в Україні. Адже політика - це як айсберг: видно тільки невелику частину видимої політики, а підводні процеси побачити і зрозуміти важко.

По-перше, Медведчук пише ще раз про статтю Путіна, значить важливість цієї статті в Україні не зрозуміли. Путін пише про те, що частина територій і людей дісталися Україні незаконно, тобто пограбували Росію, недвозначно натякаючи Україні на територіальні і людські претензії. Зеленський же підіграє Путіну, кажучи, що українці можуть вже збирати речі в Росію.

По-друге, Медведчук пише про системні проблеми в країні. Ці проблеми не унікальні, а були в Україні і сто років тому. І тоді українська влада не змогла впоратися з тими викликами, що призвело до втрати незалежності України. І зараз якщо влада почне повторювати ті ж помилки, про які говорив Грушевський, що мета України - не бути Анти-Росією або пародією інших країн, а Україна повинна зрозуміти і знайти своє місце в світі, мати свою роль, можливо, роль моста між Росією і Європою. Так само один із засновників сучасної України В'ячеслав Чорновіл пропонував федеративний устрій України. Що дозволило б сформувати країну, де цінності однієї частини країни не утискають інші частини.

Але федеративний устрій вимагає високопрофесійних управлінців. Які б змогли розвивати одночасно як окремі частини України, так і країну цілком, враховуючи територіальні особливості кожного куточка країни. Але якщо при владі перебувають люди, чий рівень компетентності дозволяє управляти племенем, а не країною, відбуваються процеси примітивізації держави. Закриття високоінтелектуальних виробництв, закриття виробництв із високодобавленою вартістю, а далі як наслідок - скорочення соціальної відповідальності держави, згортання медичної та освітньої сфери. І найголовніше, що Медведчук не просто критикує владу, а пропонує шляхи виходу із 30-річного глухого кута стагнації країни.

Спочатку відповісти на прості питання.

Що об'єднає Україну, що не дасть розвалити країну?

Якою бути Україні?

Думаю, всі погодяться з Медведчуком, що, по-перше, право, законність, захист громадян, захист їхніх прав і свобод. По-друге, нас врятує економічний прагматизм, вміння отримувати вигоду на світових ринках, і російський ринок ми втрачати не повинні. По-третє, соціальна справедливість. Без роботи соціальних програм нам ні країну з убогості не витягнути, ні врятувати від епідемій, ні відновити після бойових дій.

Олександр Потьомкін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.