Мандрівка в Естонію: Як провести незабутньо день у Таллінні та не пропустити найцікавіше

Мури ХІV століття, чарівні водойми та їх міфи

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Таллінн - Старе Місто Фото з відкритих джерел

Таллінн – столиця Естонії та важливе портове місто водночас. Туристам сюди рекомендують їхати на зимові свята. У цей час тут панує казкова атмосфера та у повітрі стоїть запах глінтвейну. Та насправді сюди можна завітати в будь-пору року.

У місті на вас чекатимуть величні мури та башта. Буде нагода відвідати музеї сучасного мистецтва та навіть побачити підводні човни. Які пам’ятки варто побачити туристам у Таллінні, читайте далі у нашому матеріалі.

Замок Тоомпеа

Є одним із найбільших архітектурних комплексів Естонії. Розташований на однойменному пагорбі в центрі міста. Історична назва – Ревельська фортеця. Замок був заснований у ХІІ столітті. Сучасна версія походить саме з того періоду. Чимало зусиль для її удосконалення доклали данці. Тому в Середньовіччя замок набув могутніх рис.

У ХVI ст. він сильно постраждав під час Лівонської війни. Довгий час стояв пусткою. До ладу його почали приводити лише в 60-ті роки ХVIII ст. Тоді східний бік перебудували в стилі бароко. У ХХ ст. споруду пристосували для потреб уряду. Нині весь палац перебуває у віданні парламенту Естонської Республіки – Рійґікоґу.

Замок Тоомпеа в Естонії Фото з відкритих джерел

Кадріорг

Також відомий як Екатеріненталь. Таку назву отримав на честь дружини російського імператора Петра І – Катерини І. Це палацово-парковий комплекс у стилі бароко. Його заснували ще у ХVIII ст. Розташований у однойменному районі. Проєктом керував італійський архітектор Ніколо Мікетті. Водночас капітелі фасаду з тесаного каменю та інші прикраси головного будинку виготовив ризький скульптор Генріх фон Берген.

Новини за темою: Ірландія відкрита для подорожей: Топ визначних місць для туристів від скель до замків

Окрім витонченого палацу, ви побачите парк. Сьогодні він має площу близько 70 гектарів. Його почали створювати ще у 1718 році за наказом Петра І. Тому сьогодні є нагода поглянути на характерні стилі оформлення трьох віків. Найцікавішими частинами для туристів не перший рік виступають Лебедине озеро та променад.

Кадріорг - палацово-парковий комплекс Фото з відкритих джерел

Собор Олександра Невського

Розташований на височині Тоомпеа. Це ставропігіальний кафедральний православний храм. Його збудували у період 1895-1900 років на честь пам’яті про чудесний порятунок російського імператора Олександра ІІІ в залізничній аварії ХІХ ст. Вітражі були виготовлені петербурзьким майстером Емілем Карловичем Штейнке.

Собор став утіленням московських храмів ХVII ст. Розрахований на 1500 чоловік. Його фасади оздоблені мозаїчними панно. Архітектором всієї споруди був Михайло Преображенський. Всередині можна побачити іконостаси, створені в 1889-1899 рр.

Собор Олександра Невського в Естонії Фото з відкритих джерел

Леннусадам

Розташований у Таллінській затоці. Є однією з найцікавіших пам’яток столиці. Це порт і музей водночас. Тут зберігаються ціні архітектурні та історичні пам’ятки. Ангари та комплекс є частиною Естонського морського музею. Всередині ви побачите підводні човни, перші криголами та навіть копії британських літаків.

Крім того, нещодавно відкрили нову виставку. Вона може розповісти відвідувачам про події 1941 року під час евакуації Таллінна. Ця подія забрала чимало життів – і є не менш масштабною за Перл-Харбор і Дюнкерк.

Леннусадам - порт і музей у Таллінні Фото з відкритих джерел

Талліннська Ратуша

Розташована у мікрорайоні Ванілінн, на Ратушній площі. Це будівля міської управи. Вона є одним із найвідоміших символів міста. Крім того, це видатна архітектурна пам’ятка в готичному стилі. Вважається, що саме ця ратуша збереглася найкраще з-поміж усіх інших у Північній Європі.

Зведена в ХІІІ столітті. Близько ста років потому її перебудували. Сьогодні перед туристами вона постає, як у 1402-1404 рр. На другому поверсі ратуші розташована так звана Брюгерська зала. Є місце для засідань. Іноді там влаштовують урочисті заходи та концерти. У підвалі будівлі проходять виставки. А ще на верхівці башти виидніється відомий символ старого Таллінна – кумедний жовнір з великими вусами Вана Тоомас.

Талліннська ратуша Фото з відкритих джерел

Музей Куму

Є одним із найбільших у Балтійському регіоні. Розташований у мікрорайоні Кадріорг. Його створили на початку ХХІ ст. Куму – один із філіалів Естонського художнього музею. Тут представлені постійні колекції та тимчасові виставки. Експозиція охоплює мистецтво країни від XVIII століття. Можна побачити роботи радянського та сучасного періоду. Крім того, на території є освітній центр для дітей і дорослих.

Музей Куму Фото з відкритих джерел

Естонський музей просто неба

Розташований за 8 км від центру столиці. Його створили у 1957 році. Займає площу 72 гектара і має стільки ж споруд. Власне музей – це автентична реконструкція рибальського села ХVIII століття. У ньому ви побачите церкву, школу, кілька млинів, 12 дворів та багато інших. Є чимало фермерських будинків. Поруч із ними видніються звичайні традиційні естонські споруди минулих віків.

Естонський музей під відкритим небом Фото з відкритих джерел

Озеро Юлемісте

Його можна знайти на околиці. Воно оповите міфами. Існує легенда, що його створили сльози Лінди. Дівчина з таким іменем колись нібито оплакувала свого загиблого чоловіка – Калева. Сьогодні це джерело питної води міста – таку роль воно відіграє ще з XIV століття. Також на водоймі можна побачити невеликий острів.

Озеро Юлемісто на околицях міста Фото з відкритих джерел

Таллінська міська стіна

Саме на цю пам’ятку треба знайти цілий день. Стіна включає до себе башти й мури, які оточують Старе місто Таллінна. Ці укріплення відомі ще з 1248 року. Утім, сьогодні можна побачити лише пам’ятки ХIV століття. До нашого часу збереглося 18 з 26 збудованих тоді веж. Стіни мали висоту до 8 метрів і товщину близько 2, 85 м.

Новини за темою: Як потрапити в казку: Топ європейських міст, де зимова атмосфера зігріє від холоду

Крім того, на баштах влаштовували гарматні бійниці. Якщо не маєте часу на все, то обов’язково потрібно завітати на вулицю Пікк. На ній ви побачите наймасивнішу вежу Талліннської стіни. Товщина її стін сягає до 5 метрів.

Таллінська міська стіна Фото з відкритих джерел

Таллінська телевежа

Є найвищою у північних країнах. Розташована неподалік ботанічного саду. Була збудована у 1980 році. Має висоту 314 метрів. Видимість – аж до берегів Фінляндії. Туристам пропонують декілька поверхів – звідти відкривають чудові панорами. Всередині також проходять історичні виставки. На 22-му поверсі працює кафе. Крім того, є нагода прогулятися на краю башти.

Талліннська телевежа Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.