Київська влада дозволила звести висотку у Биківні. Громада категорично проти

Ігор Смолов
Ігор Смолов

Журналіст, економіст

Фото з відкритих джерел

Вчора на своєму засіданні Київрада змінила цільове призначення трьох земельних ділянок у пров. Радистив у Деснянському районі (селище Биківня), які перебувають у приватній власності громадянина Шпаковича Юрія Євгеновича.

Цільове призначення змінено з "для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)" на "для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури".

Цікаво, що функціональне призначення земельних ділянок згідно з Генпланом міста Києва - території садибної житлової забудови, а відповідно до детального плану території земельні ділянки чомусь належать до території багатоквартирної житлової забудови, середньо- та малоповерхової житлової забудови. Дивне уточнення у детальному плані Генерального плану, чи не так?

Також викликає запитання, яким чином комплекс багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури, будуватимуть на земельних ділянках, кожна з яких розміром 0,1000 га? Про що, до речі, зазначив на пленарному засіданні депутат Київради Ігор Кириленко.

Щодо цих проектів рішень відбувалося відкрите обговорення у кулуарах депутатського корпусу про їх особисте лобіювання депутатом Київради - представником виборців Деснянського району, першим заступником голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Віктором Грушком (депутатська фракція політичної партії "УДАР" ("Український Демократичний Альянс за Реформи") Віталія Кличка та головою вказаної постійної комісії депутатом Київради Михайлом Терентьєвим (депутатська фракція політичної партії "УДАР ("Український Демократичний Альянс за Реформи") Віталія Кличка. Перший з них навіть взяв слово на пленарному засіданні, щоб запевнити депутатський корпус в абсолютній адекватності будівництва житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури на території Биківні.

І це, незважаючи на реальну ситуацію в цьому мікрорайоні Києва - повна відсутність будь-якої інфраструктури для забезпечення нормального функціонування майбутнього будівельного "монстра": немає об’єктів транспортної інфраструктури, тепло- та енергомереж, мереж водопостачання та водовідведення. Немає шкіл, дитячих садків, поліклінік  та лікарень, які б могли забезпечити навчання та медичне обслуговування навіть тих киян, які нині проживають на цій території.

Місцева громада виступає категорично проти такої забудови. Розгляд проектів рішень у Київраді через це неодноразово переносили. І хоч як не намагався  Віктор Грушко переконати усіх на пленарному засіданні, що забудовник, підписуючи гарантійний лист, досягнув згоди з місцевими жителями, все ж таки їх представник у своєму виступі зазначив, що громада проти такого будівництва.

Проте, незважаючи на невідповідність Генеральному плану, відсутність будь-якої інфраструктури, спротив громади, корупційні "схеми" альянсу Грушка - Терентьєва перемогли у Київській міській раді - і цільове призначення змінили.

Цікаво, що на це скаже людям голова політичної партії "УДАР" ("Український Демократичний Альянс за Реформи"), мер Києва пан Віталій Кличко.

Ігор Смолов

Оригінал - на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.