Куди інвестувати в 2021 році?

Al Araby
Al Araby

Популярна арабська газета

Новий 2021 рік Pixabay.com

Багато чого буде залежати від успіху вакцин, швидкості вакцинації, відновлення авіасполучення та інших факторів. Куди сміливо можна вкладати гроші в наступному році?

Про це пише Al Araby.

2020 рік запам'ятався всім скороченням інвестиційних можливостей, здатних принести більший прибуток, і заможні люди дуже стурбовані економічним майбутнім після серйозних ударів, яких завдала пандемія по економіці й особливо життєво важливих секторах.

У зв'язку з цим банки, інвестиційні фонди і компанії з управління активами воліють зберігати на своїх рахунках великі обсяги доларової ліквідності.

За прогнозами експертів, якщо вакцини проти коронавірусу виявляться ефективними, ця ліквідність надходитиме на фінансові ринки і сприятиме їх стабілізації.

Так, швейцарський банк UBS виділяє два ключові фактори, що сприяють втіленню в життя зазначеного сценарію. Перший - це успіх вакцин проти COVID-19 і їхня ефективність в боротьбі з пандемією, тобто її закінчення до другої половини року в Сполучених Штатах, а також зниження темпів поширення вірусу в Європі та Японії.

Другий фактор - це успіх фіскальної політики майбутнього президента Джозефа Байдена і відродження економіки США.

Новини за темою: Десять головних світових трендів 2021 року

Що ще говорить на користь можливого пожвавлення на світових фондових біржах, так це обіцянки центральних банків і урядів великих держав продовжити надавати бюджетні та грошово-кредитні стимули і вливання ліквідності на ринки.

Федеральна резервна система, що грає роль центрального банку США, пообіцяла в найближчі роки зберегти низьку процентну ставку по долару, яка нині коливається від 0 до 0,25%.

Настільки низька ставка спонукатиме інвесторів з Волл-стрит брати позики і отримувати більший прибуток від збільшення вартості акцій і очікуваних дивідендів.

Центральні банки продовжать забезпечувати ринки ліквідністю.

Як вважають експерти, центральні банки будуть продовжувати купувати облігації і вкладати ліквідність у так звані угоди РЕПО, поки не стане очевидно, наскільки ефективні вакцини проти коронавірусу, і компанії не зможуть працювати, як до початку пандемії.

Згідно з доповіддю Goldman Sachs, адміністрація президента Байдена санкціонує пакет заходів для стимулювання економіки в розмірі не менше 2 трильйонів доларів протягом перших місяців у випадку, якщо колегія вибірників проголосує за Байдена на засіданні Конгресу в цьому місяці.

Очікується, що Європа також прийме пакет фіскальних заходів у розмірі 1,8 трильйона євро, включаючи бюджет Європейського Союзу до 2028 року.

Виникає питання: які інвестиційні можливості доступні інвесторам і секторам, акції яких, як очікується, зростуть в ціні на світових фінансових ринках в 2021 році?

Незважаючи на оптимізм, що панує в банках і компаніях з управління активами щодо майбутнього 2021-го року, транснаціональні інвестиційні банки вказують на безліч невідомих змінних, здатних вплинути на тенденції в даному секторі. Серед них ефективність вакцини від коронавірусу і швидкість вакцинації, а також відсутність доступу багатьох країн із середньою економікою і ринків, що розвиваються, до вакцин, поставки яких уже зарезервовані для більших економік.

Новини за темою: Серцеві напади й ракові пухлини: Чи стануть люди вмирати частіше після вакцинації від COVID-19?

Навіть якщо ефективність вакцин буде доведена, інвестори ще не впевнені в їхній здатності покласти край пандемії або знизити швидкість поширення коронавірусу. У Європі рейтинг довіри до вакцинації серед громадян досить низький і становить трохи вище 50% в таких країнах, як Франція, Італія та Іспанія.

Серед оптимістично налаштованих фінансових установ можна виділити швейцарський банк UBS. Як прогнозує останній, наступного року вакцини продемонструють високу ефективність у боротьбі з пандемією. Зокрема, на думку Сет Карпентер (Seth Carpenter), економіста з UBS, Сполучені Штати зможуть завершити вакцинацію своїх громадян до кінця першої половини наступного року і кількість нових випадків зараження скоротиться майже до нуля. З цієї причини експерт очікує, що скорочення випадків інфікування сприятиме зростанню американської економіки на один відсоток.

Інвестиції в акції

Що стосується акцій, згідно з прогнозами, в наступному році ціни на ці папери будуть рости і залучать великі інвестиції. Йдеться, крім іншого, про фармацевтичні та інші компанії сектора, що займаються, наприклад, лабораторними дослідженнями або виробляють холодильні камери. Як відомо, послуги останніх будуть вкрай затребувані, оскільки транспортування вакцин здійснюється при температурі нижче нуля.

Є велика кількість інших секторів, де можливе зростання в найближчому майбутньому. У зв'язку з цим експерти в області інвестицій очікують збільшення цін на акції компаній, серйозно постраждалих від локдауну, заходів соціального дистанціювання і обмежень на пересування. Іншими словами, у разі успіху вакцин проти коронавірусу акції авіакомпаній, транспортних корпорацій, готелів, ресторанів і компаній у сфері розваг продемонструють максимальне зростання в наступному році.
У 2020-му ці галузі отримали державну підтримку на сотні мільярдів доларів, що допомогло врятувати їх від банкрутства. Також очікується зростання акцій енергетичних компаній, які постраждали від падіння світового попиту на нафтопродукти. Можливо, на останній зустрічі ОПЕК і її партнери в своїх розрахунках врахували фактор підвищення цін на нафту.

Так, ціни на нафту марки Brent і West Texas піднялися з рекордно низького рівня (менше 40 доларів за барель) і в кінці минулого тижня досягли позначки 46 доларів.

Новини за темою: Нафта повстала з попелу, або Що відбувається на ринку?

Примітно, що багато великих нафтових компаній і нафтопереробних заводів, особливо компанії, що займаються видобутком сланцевої нафти, збанкрутували, і інвестори в Сполучених Штатах і Європі втратили інтерес до акцій нафтових компаній. Якщо вакцини виявляться ефективними, попит на нафту і нафтопродукти збільшиться внаслідок відновлення туризму, авіасполучення і роботи транспортних компаній.

Акції банків

У банківському секторі експерти прогнозують повернення інвесторів наступного року. Як відомо, банки опинилися серед компаній, найбільш постраждалих від скорочення інвестицій у другому кварталі поточного року, і ціни на їх акції серйозно впали: були побоювання, що вони не зможуть продовжити роботу і отримати виплати за кредитами, наданими компаніям і підприємствам, чий бізнес закрився.

Відзначається, що забезпечення виплат за сумнівними кредитами в Сполучених Штатах і Європі потребуватиме більш ніж 100 мільярдів доларів. За даними компанії Power Financial (штат Флорида), в самій тільки Америці близько 50 з 1000 банків наразі переживають кризу, що загрожує їм банкрутством.

Ці фінансово неблагополучні банки мають велику кількість "поганих боргів" і недостатньо капіталу для покриття виплат за сумнівними кредитами.

З іншого боку, великі американські банки накопичили величезну ліквідність за минулий і нинішній роки, обсяг якої оцінюється в 3,7 трильйона доларів, згідно з даними Федеральної корпорації зі страхування вкладів.

Ці банки вважали за краще діяти обережно і не надавати нові позики, а також переглядати вже відкриті кредитні лінії для багатьох комерційних підприємств, що потрапили під загрозу в умовах пандемії. Як наслідок, ціни на акції цієї частки банківського сектора США можуть значно зрости в наступному році в порівнянні з акціями банків Європи та Азії.

Що стосується взаємозв'язку між політикою майбутньої адміністрації і тенденціями в сфері інвестицій, на думку Баррі Глассмана, глави Glassman Wealth Services (Відень), успіх вакцин проти коронавірусу здатний набагато більше вплинути на фінансові ринки, ніж фінансова політика Джо Байдена. "Те, що зробить Байден, не вплине на економіку і ринки так, як вакцини", - стверджує Глассман.

За словами багатьох фінансистів, акції нетрадиційних енергетичних секторів виграють від політики адміністрації Байдена, а його стабільна політика щодо союзників США в Європі та Азії сприятиме відновленню фінансових ринків економік, що розвиваються, і підвищенню обмінних курсів.

Індекс долара продовжує знижуватися в останні місяці, і зі збільшенням шансів Байдена на перемогу на виборах нічого не змінилося (на момент написання статті підсумки голосування не було підбито, - прим. ред.).

Муса Махді

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.