Новини » Політика Читать эту новость на русском

Крах амбіцій диктатора: Європейські юристи Медведчука розгромлять Зеленського в ЄСПЛ

Олена Устинова
Олена Устинова

Журналіст

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Оригінал - на сайті I.UA.

Віктор Медведчук, як наддосвідчений юрист, прекрасно розуміє, що найкращий захист – це напад. А тому лідер ОПЗЖ залучив до своєї команди адвокатів найкращих юристів з ЄС і Великої Британії. Будучи впевненим у своїй правоті, Медведчук вдарить по Зеленському там, де це буде найболючіше – в Європі. Залучаючи європейських адвокатів, Медведчук має намір перемогти в ЄСПЛ. А там вже справа техніки - Зеленському і його оточенню цілком реально світять санкції за побудову авторитаризму в Україні, переслідування опозиції, незаконне закриття ЗМІ.

До команди Медведчука вже приєднався доктор юридичних наук Бертран Мальменьдьє, найвідоміший німецький адвокат. Сам він вже заявив, що разом з колегами буде вивчати, наскільки звинувачення проти Медведчука відповідають нормам ЄС. Відповідь тут відома наперед - вони абсурдні і будуть розгромлені в Європейському суді. Вже зараз багато відомих європейських політиків щосили застерігають органи ЄС і уряди країн про те, що Україна при Зеленському звернула не туди, що Зеленський – початківець-диктатор, який в обхід закону знищує опозицію і незалежні ЗМІ. Після рішення ЄСПЛ ці тези зазвучать ще голосніше, і буде піднято питання щодо застосування санкцій проти Зеленського та його оточення.

"Віктор Медведчук - політичний в'язень... Я вивчав право і практикував у багатьох європейських країнах, і я можу сказати, що дії щодо Віктора безглузді. Це не закон, це політика, це політичне переслідування людини, у якої просто є інша думка", - вважає депутат Європарламенту від Німеччини Максиміліан Кра. І він у своїй думці не самотній. "Я впевнений, що неможливо азяти під арешт опозиційного політика", - вторить своєму колезі євродепутат від Словаччини Мирослав Радачовський.

Потужна юридична команда Медведчука зробить із Зеленського нерукопожатного недодиктатора. Він сам у цьому винен, ступивши на стежку авторитаризму. Зарубіжні ЗМІ з моменту початку репресій проти Медведчука опублікували майже 115 тисяч публікацій, які критикують дії української влади. Свій протест висловили вже десятки європейських політиків найвищого рівня, серед яких євродепутати, сенатори, депутати національних парламентів. Всі вони стверджують, що переслідування лідера української опозиції – це політичний процес, якому не може бути місця в демократичній державі.

"Нас турбує те, що лідер опозиції Віктор Медведчук відправлений під домашній арешт і потрапив під санкції поза будь-яких судових розглядів, без суду і слідства і з заставою в 40 мільйонів доларів", – заявила з трибуни Сенату Франції сенатор Наталі Гуле.

"Президент Зеленський починав з великою надією і з великими очікуваннями. Однак він не зміг виконати ці очікування. Віктор Медведчук правильно сказав, що український уряд має служити українцям. Не ЄС, не США, а українським людям", - упевнений член Комітету із зовнішньої політики Бундестагу Петро Бистронь.

Що ж, українцям вже служитиме наступний президент. На Зеленського ніяких надій немає. Це кіно підійшло до свого трагічного кінця.

Олена Устинова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.