Коли вибухне нова глобальна фінансова криза?

Андрій Головачов
Андрій Головачов

Економічний експерт, аналітик

Трейдери, що працюють на майданчику Нью-Йоркської фондової біржі EPA-EFE

Точно передбачити момент початку нової фінансової кризи неможливо у принципі, тому що це питання психології поведінки людей. Але багато що свідчить про те, що вона почнеться вже зовсім скоро.

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці у Facebook.

Психологія поведінки людини поки ще непрогнозована. Але з фундаментальної точки зору "фінансовий міхур" на ринку нерухомості вже не тільки дозрів, а й перезрів. Але криза, як завжди, почнеться несподівано, коли основна маса людей її не очікує.

з відкритих джерел

Графік банку ФРС Сент-Луїса показує індекс Кейса-Шиллера (ціни на одні й ті самі будинки в часі). Видно, що ціни на нерухомість (синя крива) вже давно перевищили ціни на момент початку кризи 2008 року.

Тому глобальна криза може початися у будь-який момент. І вона буде значно тяжчою за своїми наслідками і тривалішою, ніж попередня криза, тому що вже немає можливості  знижувати процентну ставку, а можливості кількісного пом'якшення вже повністю вичерпалися ще в першу кризу.

  • Ставка ЄЦБ становить 0%;
  • ФРС - 0,25%;
  • Банк Японії - мінус 0,1% (!!!);
  • Банк Англії - 0,1%.

Світовий ВВП через кризу впаде на 25-30%, а сама криза переросте у світову депресію, що перевершить за масштабами Велику депресію 1929 року.
Крім того, нова глобальна криза буде супроводжуватися серйозними регіональними конфліктами.

На виході з кризи долар втратить свій статус домінуючої резервної валюти. Та й взагалі вся фінансова архітектура посткризового світу буде іншою, а США остаточно втратять роль гегемона. ЄС розвалиться. Китай швидко і жорстко приєднає Тайвань. Іран форсовано створить ядерну бомбу. Росія зміцнить свою роль на пострадянському просторі. Білорусь де-факто увійде до складу Росії.

Новини за темою: Нова стадія економічної війни, або Чому Росія відмовляється від долара

А Україна?

В Україні почне розриватися соціальна тканина, тому її зможе утримати тільки жорстка диктатура.

Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.