Кінець "зеленого" божевілля чи початок божевільного кінця?

Олексій Куракін
Олексій Куракін

Журналіст

У світі спостерігається зростаючий тренд на перехід до відновлюваних джерел енергії Голос України

Колективний Захід заразився ідеєю повної відмови від викопного палива та переходу на відновлювані джерела енергії. Вгадайте, що буде, якщо скоротити витрати на розвідку та видобуток нафти, газу та вугілля, але продовжити використовувати ці товари?

Про це пише Олексій Куракін на своїй сторінці в Facebook.

Ви не повірите! Але в тій хаотичній тисняві, де країни-учасники мудрого глобального "риночка" готові перегризти один одному горло за зайвий вагон вугілля або барель нафти, починають лунати тверезі голоси. І ці люди бачать причину енергетичної кризи, яка розгортається, аж ніяк не в Путіні. Скажіть, будь ласка, - бл * дь, як несподівано!

Коли північний пухнастий звір раптом викликав масові відключення електроенергії в Китаї, поставив європейських автомобілістів рак... в сенсі - у величезні черги за бензином, організував дефіцит газу в Європі, накрутив ціни на все і спустошив полиці американських магазинів, західні "елітки" раптом прозріли. І у них щось дуже сильно стиснулося. І ці дядьки зрозуміли, що, по-перше, їх скоро будуть бити традиційною зброєю пролетаріату по голові, по-друге - треба слухати не активістів, що скачуть з виразом облич упоротих борців за клімат, а професіоналів – вчених, інженерів, економістів. Яких ще зовсім недавно гнобили, піддавали анафемі, виганяли з кафедр і не публікували, під схвальні крики "зелених" люмпенів. По-третє, фраза "війна за ресурси" перестала бути абстрактним поняттям.

А товариші доценти з кандидатами попереджали: у світі, де 80% енергетики так чи інакше зав'язано на викопних видах палива (нафта, газ, вугілля), де навіть милі погляду сонячні панельки, вітрячки і електромобільчики виробляються з тих же умовних нафти і газу, не можна переходити стрімголов на "чисту енергетику" - під гаслом "наздоженемо і переженемо здоровий глузд!"

Новини за темою: Ціни на газ підскочили на 1000%: Епоха дешевого природного палива закінчилася?

Але вийшло з точністю до навпаки. Не просто перегнали, а вирвалися далеко вперед.

Років 10-12 тому під гаслом боротьби з глобальним потеплінням (всього лише одна з безлічі кліматичних моделей, правильність якої так ніхто і не довів) у всьому "цивілізованому" світі почався хрестовий похід проти традиційної енергетики. Політики і різного ступеня розумової неповноцінності громадські діячі урочисто поклялися до останнього подиху бути вірними новій, що стала дуже модною, релігії під назвою ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance – екологічне, соціальне і корпоративне управління). Згідно зі скрижалями ESG, "брудна" промисловість підлягала негайному покаранню, відлученню від інвестицій, позбавленню ринків збуту і закриттю. У "чисті" ж проекти - які іноді розробляються "на коліні" з опорою на три класи освіти, - навпаки, хлинули грошовий потік і любов "зелених".

У храмах ESG нормою став дрімучий, фанатичний ідіотизм. Люди, яких ще зовсім недавно намагалися навчити в школах вчителі, які ще не вимерли: що, наприклад, залежне виключно від примх природи сільське господарство - це відстій, почали будувати "енергетику майбутнього", залежну... правильно – від примх природи!

Натовпи "зелених хрестоносців" кинулися закривати шахти, нафтові родовища й атомні станції. Робітників виганяли із "брудних" підприємств, обіцяючи швидкий наступ "зеленого" раю.

Новини за темою: Топ-10 "незручних" фактів про "зелену" енергетику

Ті ж, хто оголошував себе "чистими", скиртували бабло лопатами. І щасливо дивилися на акції власних підприємств, які неухильно дорожчають - по-братськи обнявшись із баригами з Уолл-стріт. Наприклад - Tesla. І всім було наплювати, що виробництво "зелених" машинок трішечки зовсім неможливе без виробничих циклів, які залишають "вуглецевий слід" . Тим більше - без кобальтових рудників у далекому, богом забутому африканському Конго. Де про екологію мають таке ж поняття, як про квантову фізику.

Але це свято життя не могло тривати вічно.

"Вгадайте, що буде? Коли ви скорочуєте витрати на розвідку і видобуток нафти, газу і вугілля, але продовжуєте використовувати ці товари [і похідні цих товарів – електроенергію, тепло, синтетику, пластмаси, гуму! - авт.], ціни ростуть – і продовжують рости, якщо поновлювані джерела енергії не можуть заповнити прогалину", - запитує один із прозрілих, глава Європейського бюро The Globe and Mail Ерік Регулі.

Ну, що буде? Природа в Європі закапризувала, Китай посварився з Австралією - відмовившись від тамтешнього "ворожого" вугілля, і став посилено – "за всяку ціну"! - закуповувати СПГ в Азії, Росії та США. Розумнички зі світлими, "зеленими" обличчями кинулися в традиційну енергетику за відсутніми потужностями, а там... всі смокчуть безінвестиційну лапу і зайвих вуглеводнів і потужностей не мають. Ураган "Іда" прикрив нафтовидобуток (95%) в Мексиканській затоці витонченим мідним тазиком. Бариги на біржах і фондових ринках зайнялися своєю традиційною справою – спекуляцією. Поки в європейській філії церкви ESG традиційно вимовляли мантри про підступного Путіна, мудрий "риночок" швидко все порішав – злетіли до небес ціни, виник дефіцит товарів, "зламалися" ланцюжки поставок. Американський (британський, японський, український) обиватель з видом "Що це за х*ня!?" тупо втупився: або на цінники, або на порожні полиці супермаркету... а все тільки починається.

"З наближенням зими ситуація стає все більш хаотичною..." - попереджає у своїй авторській колонці бізнес-редактор ABC News Ян Веррердер.

Загалом, з 31 жовтня – по 12 листопада в Глазго збирається міжнародне віче лідерів держав. З порядком денним... вибачте - з аджендою "Шо робити?"

Цікаво буде поспостерігати, як завзяті борці за клімат стануть уважно вивчати думку президента РФ: "Існуюча модель капіталізму себе вичерпала!", крити матом колективну Ґрету Тунберг і уламувати один одного на збільшення інвестицій у... викопні джерела енергії. Але є нюанс. Навіть два. Чи захочуть інвестори вкладати мільярди доларів на десятиліття вперед в те, що вони вже благополучно... якщо і не вбили, то неабияк покалічили? І чи не виникне бажання у деяких гарячих але порожніх голів взяти все та й поділи... відібрати?

Тож запасаємося попкорном, громадяни! І про всяк випадок... сіллю, сірниками, свічками і консервами.

Олексій Куракін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.