Христос із безодні, оазиси посеред пустелі та двері в пекло: Топ неочікуваних туристичних місць світу

Небезпечні куточки Італії та дивовижні готелі Колумбії

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Озеро Натрон у Танзанії Фото з відкритих джерел

Чимало туристів знають про популярні атракції в інших містах чи країнах. Наприклад, Лондон зазвичай асоціюють із Букінгемським палацом, а Рим – із Колізеєм. Та є у світі такі місця, про які мало хто знає.

Деякі локації вважають "дверима в пекло", хоча вони становлять великої загрози. Водночас інші – це містечка, де щодня можуть виникати землетруси. Про унікальні історії будинків у океані, статуї Христа з безодні та інше, читайте далі у нашому матеріалі.

Уакачина

Розташоване на південному заході Перу. Це містечко в департаменті Іка з населенням до 115 осіб. Його можна побачити посеред пустелі, біля маленького озера. Уакачина відома як "Оаза Америки". Сьогодні це популярний курортний напрямок. Чимало туристів сюди приїжджають, щоб займатися сандбордінгом на піщаних дюнах пустелі.

Є легенда, що озеро – це колишня ванна. Місцева принцеса колись купалась у ній. Утім, її побачив молодий мисливець. Дівчина вирішила втекти й залишила по собі водойму. Водночас складки мантії, які розвивалися на вітрі позаду, стали дюнами піску. Власне принцеса начебто досі живе в озері.

Уакачина в Перу Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Топ-7 унікальних доріг світу: Маршрути, де можна знайти льодовики, скелі та каньйони

Дарваза

Розташований у Туркменістані, за 90 км від кишлака Ербент. Це газовий кратер, який більше відомий як "двері у пекло". У 1971 році там виявили поклади підземного газу. Під час буріння свердловини натрапили на велику підземну каверну – пустоту. Ґрунт провалився і з’явилося провалля діаметром 70 метрів. З нього виходив природний газ. Власне вежа та усе обладнання впало туди.

Щоб не шкодити місцевій худобі та людям, газ внизу вирішили підпалити. У той час геологи припускали, що вогонь поступово згасне. Утім, вони помилилися. Покладів газу настільки багато, що пожежа досі триває. І вдень, і вночі він вивільняється з дна та неспинно палає.

Дарваза в Туркменістані - "двері в пекло" Фото з відкритих джерел

Холланд

Є островом, який розташований в Чесапікській затоці, штат Меріленд у США. До 1910 року на ньому було декілька сотень жителів і десятки будинків. На острові працювали магазини, а також була власна школа. Люди тут переважно займалися рибальством. Та уже з 1914 року Холланд почав занепадати. Вітер і хвилі поступово руйнували берег.

Чимало жителів одразу покинули острів. Ним продовжував опікуватися священник. Пізніше відкрили фонд, щоб можна було зберегти місце. Та природа виявилася сильнішою. У 2010 році стихія до кінця зруйнувала останній будинок. Певний час на Холланді мешкало багато птахів. Нині можна побачити просто болотисту місцевість.

Будинок на Голландському острові в штаті Меріленд Фото з відкритих джерел

Натрон

Це озеро, яке розташоване в регіоні Аруша, Танзанія. Лежить в частині Східно-Африканського рифту. Води в Натрон надходять із басейну річки Південна Евасо Нгіро. Вона бере свій початок із місцевості, яка багата на мінерали. Глибина водойми та довжина берегової лінії змінюються залежно від кількості опадів і сезону.

Тут також можна побачити вулкан Гелай. Та найцікавішим у Натроні є колір. Водойма вкрита шаром солі, який може мати червоний і рожевий відтінки. Це результат безпосередньої діяльності мікроорганізмів у озері. Крім того, тут проживає мільйонна колонія фламінго. Деякі підвиди цього птаха відновлюють свою популяцію біля озера. Для туристів поруч є кемпінги, від яких деякі мандрівники починають підйом на гору  Ол-Доїньйо-Ленгаї.

Озеро Натрон Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Неповторні та небезпечні: Топ-10 каньйонів світу, або Де шукати долини віком у мільйони років

Готель Сальто

Розташований у муніципалітеті Сан-Антоніо дель Текендама. Це департамент Кундінамарка. Бере свій початок від будівництва приватної вілли у 1920 році. З’явилася нова споруда в стилі французької архітектури. Утім, уже в 1950 р. її перетворили на готель "El Hotel del Salto". Замість одного поверху зробили вісім. Підземні кімнати використовували як пральню.

Вид на водоспад Текендама приваблював сюди багатих туристів. Тому поступово готель здобував дедалі більшу популярність. Пізніше будівлю викупив бізнесмен Роберто Аріас. Згодом він покинув країну з особистих причин. Уже під кінець XX ст. будівля значно занепала. Крім того, збільшилася кількість самогубств. З’явилися чутки про примар.

У 2000 роках колишній готель отримав статус культурної спадщини. Виділили кошти на реконструкцію. ЄС надав 300 тисяч євро. У 2009 році відкрили першу виставку вже у Музеї біорізноманіття та культури водоспаду Текендама. Водночас чимало осіб досі вважають Сальто лише покинутим готелем, що не зовсім так.

Готель Сальто Фото з відкритих джерел

Крако

Це комуна в Італії. Підпорядковується адміністративному центру Матера. Невеличке містечко було засноване у VIII столітті. З того часу воно страждало від постійних нападів і землетрусів. Колись тут жили сотні жителів. У кінці XX століття після природного лиха виявили, що скелі під містом поступово руйнуються.

Тому жителів примусово виселили. Сьогодні Крако більше відоме як місто-привид. Крім того, тут досі живуть особи, які не захотіли його покидати. Також у Крако часто проходять кінозйомки. Є екскурсії для туристів, які проводять члени комуни.

Місто Крако Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Острови світу на всі випадки життя: Де ходити до клубів, шукати руїни та засмагати на пляжах

Христос із Безодні

Це статуя, яка розташована на дні моря у водах Італійської Рів’єри, неподалік Генуї. Має висоту близько 2,5 метра. Установлена 22 серпня 1954 року на глибині в 17 м. У різних частинах світу є декілька аналогічних статуй. Вони мають такі ж самі імена. Ідея створення Христа вперше спала на думку італійському дайверу Дуілію Маркант. Він медитував під водою.

Крім того, хотів за допомогою статуї увічнити пам’ять першого італійця-аквалангіста, який загинув у цьому місті. Скульптуру створив Гвідо Галетті. Сьогодні вона є популярним об’єктом серед дайверів. У 2003 році її витягували з води, щоб очистити від водоростей. Тепер вона знову стоїть на колишньому місці.

Христос із безодні Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.