Із Зеленським Україна може не протриматися ще 2,5 роки, у владі потрібні такі політики, як Медведчук

Уляна Медвецька
Уляна Медвецька

Журналіст і радіоведуча

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Оригінал - на сайті Medium.

Нещодавно доктор Комаровський і журналіст Гордон публічно визнали, що підтримка Зеленського на виборах 2019 року була помилкою. "Лохонулись" вони, і "лохонулись" мільйони громадян, які повірили Зеленському. Звичайно, визнавати очевидне легше, коли рейтинг Зеленського вже практично опустився до позначки 20%, але все ж краще зробити висновки і не повторювати помилок. Але ж нас попереджали, що Зеленський виявиться не тим, за кого себе видає. Віктор Медведчук практично відразу ж після перших кроків нового президента на посаді відвів ОПЗЖ в опозицію, оскільки побачив, що Зеленський не має наміру домагатися миру в Україні, відновлювати економіку, підвищувати добробут громадян. Медведчук неодноразово говорив, що Зеленський служитиме західним кураторам. Так у підсумку і вийшло. А за протидію деструктивній політиці Зе-президента проти Медведчука влада почала репресії.

Але що важливо. Соціологія каже, що українці розібралися, хто в українській політиці на що здатний. Рейтинг Зеленського і "Слуги народу" обвалився за ці 2,5 роки, а рейтинг Медведчука і ОПЗЖ виріс. І для цього Медведчуку не потрібні пафосні проекти типу "Великого будівництва", в які заради піару президента закопують мільярди гривень. Люди судять по справах. А Медведчук довів, що він людина справи. Перебуваючи в опозиції, політик домовився з Росією про знижку на газ при відновленні прямих закупівель. Якби Зеленський свого часу подумав наперед і прислухався, зараз ми б купували паливо по 170-200 доларів, а не по 1000. Медведчук домігся зняття санкцій РФ з низки українських підприємств, домовився про постачання і виробництво ефективної російської вакцини проти коронавірусу в Україні.

А особливо варто відзначити мирні ініціативи Медведчука. Політик розробив мирний план щодо Донбасу, який, як відомо, схвалили в Москві, Парижі, Берліні, Донецьку та Луганську. Мовчить тільки офіційний Київ. Мовчить, бо нинішній владі мир не потрібен. А план Медведчука робочий, написаний на підставі Мінських угод. В ОРДЛО готові по ньому йти. Тобто перспективи мирного врегулювання високі. Залишилося привести до влади в Україні силу, яка не буде озиратися на думку купки праворадикалів, а діятиме в інтересах держави. Медведчук так і каже, що Донбас - це пріоритет. І це питання йому під силу вирішити. Не так давно влада "ЛДНР" закликала Україну повернути Медведчука в ТКГ, щоб розблокувати процес обміну утримуваними особами. Медведчук повернув додому півтори тисячі людей і міг би повернути ще 4-х жінок, яких "ЛДНР" віддавали Україні як жест доброї волі, Зеленський заблокував цю передачу.

А чим може похвалитися Зеленський за ці 2,5 роки? Кількома якісними піар-роликами? Безумовно. А так в іншому біда - тарифи ростуть, енергоресурсів не вистачає, економіка падає, вакцинація провалена, на міжнародному фронті ми йдемо в ізоляцію, посварилися з усіма. 70% громадян впевнені: країна рухається не туди.

А якщо не туди, значить, потрібно терміново міняти владу, яка завела нас у глухий кут. Тому що ще 2,5 роки  із Зеленським Україна може не протриматися.

Уляна Медвецька

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.