Гужва: Зеленський звільнив главу СЗР Кондратюка через провал у відносинах зі США і справу Чауса

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

Страна.ua

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

Зеленський звільнив голову Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка і призначив на його місце Олександра Литвиненка.

Джерело "Страны" в силових структурах розповіло свою версію, чому звільнили Кондратюка.

"Кондратюк вважався одним із основних каналів зв'язків з американцями. Принаймні, він так себе позиціонував. Тому на нього поклали великий шматок роботи з протидії "Північному потоку-2" і по деяких інших аспектах відносин з Вашингтоном. Крім того він відповідав за роботу зі світовими ЗМІ проти "Північного потоку-2". І після провалу по газопроводу його вирішили зробити одним із крайніх. Хоча справа не в Кондратюку, а в тому, що в принципі держмашина не працює. Особливо у зовнішніх справах", - говорить джерело.

Інше джерело говорить, що головна причина - це справа Чауса, викрадення якого, за даними ЗМІ, здійснили співробітники української розвідки. Якраз сьогодні генпрокурор Молдови офіційно заявив, що Чауса викрадали українські спецслужби.

Цікава офіційна біографія нового директора СЗР Олександра Литвиненка, який при Зеленському очолив Націнститут стратегічних досліджень, а при Порошенку працював заступником секретаря РНБО (тобто заступником Турчинова).

Найцікавіше - освіта.

У 2013 році він закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS) У Великій Британії.

А в 1994 році - Інститут криптографії, зв'язку та інформатики Академії Федеральної служби контррозвідки Росії (!).

Тобто тепер він приречений в українському інформпросторі бути "агентом двох розвідок".

Багатовекторно.

Ігор Гужва

Від редакції:

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Валерій Кондратюк є автором так званих плівок Бігуса. Кондратюк вів записи за власною ініціативою в 2014-2016 рр., коли працював в Адміністрації президента Порошенка. Ніяких законних підстав у нього для цього не було, і записи він вів "про всяк випадок".

Як пишуть ЗМІ, випадок підвернувся в 2020 році, коли він приніс Зеленському ці записи як можливість дискредитувати Порошенка, помститися йому за критику Зеленського і зняти його з майбутніх виборчих перегонів. У Зеленського за Кондратюка вхопилися, дали йому хлібну посаду голови Служби зовнішньої розвідки і ввели до складу РНБО. Цього року "плівки Бігуса" були опубліковані за вказівкою глави ОП Андрія Єрмака, повідомляли ЗМІ.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.