Головні наслідки для Зеленського та його оточення після публікації досьє Пандори

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

Президент України Володимир Зеленський Guardian Design

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

Напередодні екватора президентського терміну Порошенка міжнародний консорціум розслідувачів, пов'язаних із Соросом, опублікував інформацію про офшорні компанії різних відомих у світі людей (PanamaPapers).

У їх число потрапив і Порошенко, що викликало великий скандал і поклало початок цілій серії подібних публікацій про нього і оточення, які зіграли чималу роль в його поразці на виборах. І в цілому сформували його міцний образ як одного з головних корупціонерів в історії України.

Напередодні екватора президентського терміну Зеленського міжнародний консорціум розслідувачів, пов'язаних із Соросом, опублікував інформацію про офшорні компанії різних відомих у світі людей ("досьє Пандори").

У їх число потрапив і Зеленський. Статті про нього вже публікуються в провідних світових ЗМІ (наприклад у Guardian), а в Україні про Зе-офшори зняли фільм "Слідство.info".

Причому для Зеленського опублікована інформація потенційно матиме набагато гірші наслідки, ніж для Порошенка.

У чому суть викриттів?

Головне.

  1. На Зеленського та його партнерів зареєстровані офшорні фірми. При цьому Зеленський перед виборами з них вийшов (переписавши їх переважно на Сергія Шефіра), але дивіденди все одно фірма його сім'ї продовжила отримувати, що може вказувати на фіктивність виходу зі співвласників офшорної компанії.
  2. На рахунки цих фірм починаючи з 2012 року структури Коломойського перерахували понад 40 млн доларів.
  3. Як мінімум це означає, що Зеленський приховував свої доходи в офшорах, щоб не платити їх в Україні (і, до слова, Зе-команда продовжує це робити і зараз, коли Зеленський президент, оскільки офшори функціонують).
  4. Але може бути і все набагато гірше, бо компанії, які перерахували офшорам Зеленського 40 млн доларів, - це ті, які фігурують у справі про виведення коштів із Приватбанку і їх відмивання. Тобто цілком може бути, що фірми Зеленського були учасниками схеми з розграбування Приватбанку.
  5. Шефір купив і оформив на себе дуже дорогі квартири в Лондоні. Одну з них на Бейкер-стріт прямо біля музею Шерлока Холмса. 

І все це транслюється зараз на весь світ.

У підсумку:

  1. Зеленський постає як дуже мутний тип, який не тільки ухилявся від податків через офшори (як це робив Порошенко), але і, швидше за все, брав участь у кримінальних схемах Коломойського щодо виведення коштів із Приватбанку.
  2. Зв'язка Зеленського і Коломойського ще раз підтверджена і на Заході стане аксіомою. А заодно і стане аксіомою, що Зеленський продовжує покривати Коломойського, незважаючи на вимоги США. Зневірити в цьому Захід Зеленський може хіба що шляхом арешту Коломойського і всіх його активів у справі Приватбанку. Але в такому випадку Коломойський вивалить такий масив інформації про Зе, що "досьє Пандори" про офшори здасться невинною дитячою казкою.
  3. Будь-які заяви Зеленського про боротьбу з олігархами після цього фільму будуть викликати ту ж реакцію, що і його знаменитий номер з роялем.
  4. Ситуація в українському політикумі (який і так лихоманить через спроби Зеленського встановити одноосібне правління) стане ще більш напруженою. А отже - і продовжити лінію на концентрацію влади президенту буде складніше. Опір буде зростати за різними напрямками.
  5. Публікації про Зеленського на Заході і в Україні продовжаться. З одного боку, це буде елементом шантажу (щоб робив те, що вимагають). З іншого боку - підготовкою ґрунту під його відхід з поста президента. Як це було свого часу з Порошенком.

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.