Формула здорового харчування: Чи правда, що мед небезпечніший за цукор?

Al Jazeera
Al Jazeera

Одна з найпопулярніших арабських телекомпаній

Мед містить бактерії, які можуть призвести до отруєння Pixabay

Ласуни і люди, яким протипоказано вживання солодкого, намагаються знайти корисний замінник цукру. Багато хто вважає, що краще рішення - це мед, він і корисний, і смачний. Однак все не так просто.

Про це пише Al Jazeera.

Чи відрізняється за складом мед від цукру? Де міститься більше калорій? Який у них глікемічний індекс? Скільки меду можна їсти в день без шкоди для здоров'я? Яка його користь?

Згідно з дослідженням вчених з Арізонського університету (США), мед і цукор є вуглеводами і висококалорійними підсолоджувачами.

Чи відрізняється за складом мед від цукру?

Мед і цукор в основному складаються з суміші глюкози і фруктози. У цукровому буряку або очереті міститься сахароза, яка утворюється з глюкози і фруктози. Сахароза є найбільш поширеним видом цукру. Її також називають "столовий цукор".

У меді фруктоза і глюкоза не залежать один від одного. Крім того, в його складі було виявлено близько 25 видів олігосахаридів - цукрів, що містять від 3 до 10 моносахаридів.

Новини за темою: Сильніше за кофеїн: Уся правда про мед

Де більше калорій - в цукрі чи меді?

Одна столова ложка гранульованого білого цукру містить 49 калорій, а одна столова ложка меду - 68 калорій.

Який вплив вони чинять на травну систему?

Мед і цукор по-різному засвоюються організмом через різницю в ферментах.

Цукор (сахароза) не перетравлюється в шлунку. Шлункові ферменти не можуть розщепити сахарозу, яка є дисахаридом. Перетравлення починається тільки в тонкому кишечнику. Далі печінка виробляє ферменти для утворення глюкози, що надходить потім в кров.

Мед відрізняється тим, що бджоли додають в нектар ферменти, які розщеплюють сахарозу на прості цукри - фруктозу і глюкозу. Ці цукри легше засвоюються нашим організмом.

Глікемічний індекс меду і цукру

Глікемічний індекс - це відносний показник впливу вуглеводів в продуктах харчування на зміну рівня цукру в крові.

Продукти харчування з низьким глікемічним індексом незначно підвищують рівень цукру в крові, а з високим глікемічним індексом навпаки.

Середній глікемічний індекс меду - 55 ± 5.

Середній глікемічний індекс цукру - 68 ± 5.

Висновок: у меду нижчий глікемічний індекс, ніж у цукру.

Новини за темою: Секрети довголіття: Сім факторів, які викликають передчасне старіння

Яка користь меду

Мед багатий антиоксидантами-флавоноїдами, які мають протизапальні властивості.

Мед, хоча і в невеликій кількості, містить вітаміни і мінерали.

Він також має протимікробні властивості, полегшує кашель і біль у горлі.

Якої шкоди може завдати мед?

Мед - висококалорійний продукт. Регулярне вживання меду збільшує ризик розвитку карієсу і цукрового діабету.

Немовлятам у віці до одного року не можна давати мед, оскільки в ньому можуть міститися бактерії Clostridium botulinum, які в процесі життєдіяльності виробляють токсин, який отруйний для організму. Після одного року травна система досить сформована, щоб боротися з цими бактеріями.

У білому цукрі міститься менше калорій, ніж в меді. Але він також збільшує ризик розвитку карієсу. Крім того, організму важче перетравлювати цукор, так як в ньому немає ферментів.

Скільки меду можна їсти в день без шкоди для здоров'я?

Російське інформагентство поцікавилося у фахівців, скільки меду можна з'їсти без шкоди для здоров'я. На їхню думку, щоб не нашкодити своєму організму, слід з'їдати не більше двох столових ложок на день.

"Вживати його краще в першій половині дня і при цьому вести активний спосіб життя", - розповів професор кафедри поліклінічної терапії Сеченівського університету, доктор медичних наук Олексій Буєверов.

Буєверов зазначив, що в меді містяться антиоксиданти, які перешкоджають окисленню клітин, вітаміни і фруктоза, які слугують джерелом енергії.

Новини за темою: Формула здорового харчування: Як уникнути серцево-судинних захворювань

Експерти сходяться на думці: при виборі слід віддати перевагу меду в сотах, оскільки це точно гарантує його якість і натуральність.

Скільки цукру можна їсти в день без шкоди для здоров'я?

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) стверджує, що вільні цукри повинні становити менш ніж 10% від загальної споживаної енергії, що еквівалентно 50 г (або 12 чайних ложок без верху) на людину з нормальною вагою, яка споживає близько 2000 калорій в день, але в ідеалі, з метою забезпечення додаткових переваг для здоров'я, вони повинні становити менш ніж 5% від загальної споживаної енергії, тобто 6 чайних ложок без верху.

Вільні цукри - це всі цукри, що додаються в харчові продукти або напої виробником, кухарем або споживачем, а також цукру, який природним чином присутній в меді, сиропах, фруктових соках і їхніх концентратах. Іншими словами, цукор в меді вважається вільним цукром, і при вживанні його необхідно відняти із загальної кількості споживаного цукру.

Усама Абу ар-Руб

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.