Forbes: Репресії проти Віктора Медведчука викликані тим, що він заважає Зеленському побудувати режим особистої влади

 Микола Васильківський
Микола Васильківський

Блогер, журналіст, письменник

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Forbes несподівано вибухнув розгромною статтею на адресу Зеленського та його політики. За що українського президента критикують на Заході?

Про це пише Микола Васильківський у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

У впливовому американському виданні Forbes вийшла стаття "Україна-2021: Криза триває" з критикою українського президента Володимира Зеленського та його політичного курсу.

Якщо коротко, то Зеленського обрали президентом, щоб змінити Україну на краще. Але серіал "Слуга народу", перенесений з телеекрану в реальне життя, виявився провалом. Тому і прості українці, і іноземні інвестори розчарувалися в Зеленському. Образно кажучи, як пише автор Forbes, "вони хочуть свої гроші назад".

"Безумовно, президента Володимира Зеленського обрали, щоб змінити цей порядок речей. Українці полюбили його близько трьох років тому. Його телешоу "Слуга народу" породило політичний рух. Він виглядав як герой у стилі Трампа - знаменитість, яка в телевізійній драмеді кидає виклик корумпованому політичному істеблішменту, бере участь у виборах президента – і перемагає".

"Його популярність призвела до створення нової політичної партії, названої на честь вигаданого телешоу, де Зеленський виконував роль чесного і принципового вчителя, який критично ставиться до влади, а в результаті стає обраним лідером. Життя стало мистецтвом. Але багато українських глядачів та іноземних інвесторів хочуть свої гроші назад. Ця постановка "Слуги народу" в реальному житті не схожа на телесеріал. Це провал".

Forbes висуває на адресу Зеленського цілий список претензій - це і неповага до прав іноземних інвесторів, і офшорний скандал через викриття "Досьє Пандори", і репресії проти Віктора Медведчука. А в комплексі все це означає, що на Заході все голосніше звучить критика Зеленського - за всіма перерахованими вище пунктами, а також за незаконну заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, блокування сайту "Страна" etc. Тут треба нагадати, що нещодавно британське видання The Independent у статті "Не можна дозволити авторитаризму пустити коріння" прямо звинуватило Зеленського в тому, що він будує авторитарний режим. А перед цим був відкритий лист глави Freedom House Майкла Абрамовіца, який рекомендував президенту США Джо Байдену під час зустрічі із Зеленським 1-го вересня підняти питання про утиски каналів "112 Україна", NewsOne і ZIK з боку української влади.

Forbes особливо акцентує на проблемах компанії VR Global Partners, яка судиться з "Укрзалізницею". Історія VR Global Partners кілька разів зустрічається в тексті, що, як ми розуміємо, невипадково.

"Хто захоче вести там бізнес? Інвестиційна фірма з Нью-Йорка VR Global Partners судиться з державною залізничною монополією "Укрзалізниця" - це один з останніх прикладів, іноземні компанії втомилися мати справу з українцями".

Далі стає зрозуміло, що стаття в Forbes – це результат ланцюгової реакції скандалу через викриття "Досьє Пандори" (Pandora Papers). International Consortium of Investigative Journalists опублікував документи, які свідчать, що Володимир Зеленський використовував офшорні компанії, щоб не платити податки з доходів від своїх компаній в Україні. А головне, що в Pandora Papers простежується зв'язок між Зеленським і одіозним олігархом Ігорем Коломойським. А до Коломойського у США великі претензії - Штати оголосили проти нього санкції, крім того, щодо олігарха йде канцлерський суд в штаті Делавер.

"Вважається, що Шефір (друг Зеленського, якого Офіс президента презентував як помічника Зеленського, хоча після замаху з'ясувалося, що така людина в ОП не працює, – М.В.) створив мережу офшорних компаній для Зеленського та інших, включаючи колишнього бізнес-партнера і роботодавця Зеленського, банкового і медіамагната Ігоря Коломойського, проти якого США оголосили санкції. Влада США інкримінує Коломойському "відмивання 5,5 мільярда через павутину компаній-одноденок, а потім купував на ці кошти фабрики і комерційну нерухомість по всій території США", згідно з ICIJ.

А Зеленський, замість того щоб проводити реформи, займається тим, що зміцнює свою владу. Власне, журнал для світової еліти пояснює, що репресії проти Віктора Медведчука викликані тим, що він заважає Зеленському побудувати режим особистої влади. Тобто на Заході сьогодні Медведчука бачать як головного опонента диктатури. Ось який цікавий висновок.

"За минулі роки Зеленський посилив свою політичну владу, використовуючи стандартну тактику для української політики. По-перше, він почав переслідувати опозиційного політика Віктора Медведчука за звинуваченням, ніби той має занадто близькі зв'язки з Росією".

"Хрещеними дитини Медведчука є Володимир Путін і Дмитро Медведєв, але навіть в Україні це не є кримінальним злочином. Тому Зеленський оголосив санкції проти телеканалів Медведчука і деяких його підприємств".

Що цікаво, Зеленському не вдалося нікого обдурити, тому як Forbes прямо пише, що заявлена "деолігархізація" - це просто прикриття для "атаки Зеленського проти таких фігур, як Медведчук".

Найголовніше, "Форбс" приходить до висновку, що під прикриттям політики "деолігархізації" насправді Зеленський розгорнув атаку проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком.

На завершення Forbes прогнозує, що підтримка президента Зеленського впаде ще сильніше. І головні причини, за версією головного журналу ділової та політичної еліти, - це "Досьє Пандори", корупційні скандали, зростання цін на енергоресурси і безперервна боротьба з Росією.

Микола Васильківський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.