Фашизм повернувся в Україну

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

"Опозиційна платформа - За життя"

І це при тому, що наша країна знаходиться в числі найбільш постраждалих від фашизму і зробила величезний жертовний внесок у перемогу над тим самим фашизмом

Як би неприємно це звучало для діючої влади, але фашизм в Україні є. Хоча це абсолютний нонсенс для країни, яка знаходиться в числі найбільш постраждалих від фашизму і зробила величезний жертовний внесок у перемогу над фашизмом. Перемогти фашизм - і виростити його! Абсурд. Але посудіть самі.

Пам'ятаєте, як президента України Володимира Зеленського понесло після заяви Володимира Путіна про фашизм на Україні?

"Дуже смішно, коли вони наводять приклад щодо якихось нацистських настроїв,-розповідав він. - Я дивлюся це, як "Камеді Клаб", коли вони про це говорять. Вся ця історія "євреї-фашисти" трохи схожа на Квентіна Тарантіно, на цей приголомшливий фільм "Безславні виродки", пам'ятаєте? Ось така ж трохи фантасмагорія. І я не розумію, як люди в Росії взагалі в це вірять".

Глава Української держави цілком добре розбирається у творчості Тарантіно, цього йому не відмовиш, проте ось з пам'яттю у нього справжня біда. Напевно, готуючи репліку для Путіна, він забув, як у квітні цього року в центрі Києва шанувальники дивізії СС "Галичина" провели "Марш вишиванок" на честь з'єднання, створеного нацистською Німеччиною в 1943 році. А ще він забув про розмальовану свастиками будівлю офісу президента України, про похорон бойовика СС "Галичина", в яких брали участь солдати президентського полку, про зигующих на кожній акції протесту в Києві та Львові…

Чи винен у цьому Захід? Так, винен. Хоча б тому, що Захід, взявшись бути опікуном знесиленого Майданом Києва, закриває очі на неофашизм, взятий на озброєння політичними елітами. А як, якщо не фашизмом, назвати жахливі військові злочини, скоєні на Донбасі бійцями розформованого за звірства батальйону "Торнадо" і тому подібними учасниками конфлікту? А дискредитацію і переслідування російськомовних, а закриття шкіл з навчанням мовами національних меншин?

Останньою краплею стала відверто фашистська ідея "Кримської платформи". Все-таки не дають спокою Києву німецькі Лаври, і він сподівається виторгувати або навіть створити хоч який-небудь "Троїстий союз", якщо в НАТО не пускають.

Євросоюз і США занадто загралися в друзів Києва. Точкою неповернення стала "Кримська платформа", ідея якої взагалі-то була розроблена компанією Chemonics на замовлення американського урядового агентства USAID. Коли зрозуміли, що за сабантуй збирається влаштовувати Зеленський і компанія на західні гроші, було занадто пізно. Підтримка США і ЄС київських амбіцій стала дуже помірною. Ви запитаєте: як пов'язані неонацизм, що йде на Україні "зверху", і начебто як форум по Криму? На жаль, русофоби і ультрарадикали на українській землі – це в 99% випадків одні й ті ж люди. Freedom House у своєму звіті вказує, що у своєму нинішньому вигляді українські праворадикали становлять серйозну загрозу для демократичного розвитку суспільних інститутів. Перші 20 років української незалежності вони були явними маргіналами на політичному полі, то після Євромайдану їхні погляди почали набирати значну вагу в широких верствах українського суспільства.

Багато неонацистів мають давніх спонсорів всередині країни, і для Заходу гірше цих хлопців просто немає: вони є абсолютно некерованою масою, заточеною під нескінченний майдан. Візьмемо самий явний приклад з "Азовом "-" гідними" продовжувачами Організація Українських Націоналістів, що виникла ще наприкінці 1920-х рр.на території Галичини та Волині. Британська The Telegraph писала, що залучення формувань, подібних батальйону "Азов", до війни на сході України "повинно приводити європейців в жах", оскільки "джерела їх фінансування туманні, підготовка недосконала і займає всього два тижні, а ідеологія повинна насторожувати". У жовтні 2019 року кілька десятків членів Конгресу США звернулися до Держдепартаменту з пропозицією занести полк "Азов" до списку іноземних терористичних організацій. У червні 2021 року група сенаторів Франції зажадала від міністра закордонних справ Жан-Іва Ле Дріана відреагувати на діяльність неонацистських рухів на Україні, зокрема таких організацій як збройний підрозділ "Азов".

В Інтернеті незліченна безліч фотографій бійців "Азова" зі свастикою. Варто тільки вбити запит в пошуковик

За словами сенаторів, в центрі столиці вільно торгують нацистською символікою, а також вербують людей в бойові підрозділи. Всі ці інциденти були зафіксовані на відео. Сказати, що вони були шоковані - нічого не сказати. Шкода, що французьким політикам ніхто не пояснив, що президент України Володимир Зеленський вважає все це дрібницями і зі сміхом порівнює їх точку зору з "Безславними виродками" Тарантіно.

А це вже і смішно, і сумно одночасно: житель Львова прокричав "Слава Україні!" мільйон разів і потрапив до Книги рекордів? Наймиліша людина, так, Володимир Олександрович?

За зовнішньої підтримки неонацистських устремлінь Києва в контексті "Кримської платформи" сусіди України теж не поспішають записуватися до неї в друзі, як про те мріє Зеленський. Ось, наприклад, Польща не відмовиться від обговорень з Україною спірних історичних питань, на зразок Волинської різанини, вчиненої її націоналістами в 1943 році, заявив польський прем'єр Матеуш Моравецький на спільній конференції з українським колегою Денисом Шмигалем. У двох країн багато складних тем, і Волинська різанина — одна з незагоєних ран його народу. Варшава вважає, що сторонам разом варто домагатися історичної правди. Бойовики "Організації Українських Націоналістів-Української Повстанської Армії" під командуванням Степана Бандери в 1943 році організували Волинську різанину — етнічні чистки польського населення. За різними оцінками, жертвами масових вбивств стали від 30 тис.до 100 тис. осіб.

Зростає в Польщі і невдоволення героїзацією українського націоналіста Степана Бандери. Сумно, що Володимир Зеленський не розуміє, що може увійти в історію в такому ж статусі як сумнозвісний Степан Бандера.

Володимир Кузнєцов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.