Ерозія штучного феномену "Зе-влади" набула незворотного характеру

Андрій Миселюк
Андрій Миселюк

Політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Президент України Володимир Зеленський KMR IMAGES

Скандал з офшорами запустив у свідомості прихильників президента Володимира Зеленського незворотний процес ерозії штучного образу "якісно нового та якісно іншого політика".

Про це пише Андрій Миселюк на своїй сторінці в Facebook.

Це відбулося внаслідок неспроможності суспільства після обнародування детальної інформації про офшори Зеленського та його найближчого оточення у суспільній свідомості примирити, якось з’єднати між собою дві кардинально протилежні реальності.

Перша - сприйняття прихильниками Зеленського нинішнього президента як якісно нової, контрсистемної людини.

Друга – поведінка та дії Зеленського як класичного старого системного політика-бізнесмена. Причому і в часи його допрезидентського буття, і його нинішньої реакції на офшорний скандал.

Іміджмейкери Зеленського недооцінили суспільну важливість появи інформації-бомби про офшори Зеленського та його колег по "Кварталу", чи то "Офшору-95".

Багато спікерів від табору Зеленського з початку цього місяця раз за разом повторюють один і той самий меседж: за часів Януковича "всі так робили". Тим самим намагаючись перевести дискусію в суто економічну площину про те, як великий бізнес за правилами старих політиків вимушений був зберігати зароблене поза межами України.

Але ж контекст офшорної справи Зе&Co набагато ширший.

І саме по собі повторення цієї тези жодним чином не є відповіддю на два ключових питання суспільства.

Питання номер раз: якщо Зеленський разом із партнерами, так само "як всі" крупні бізнесмени, виводили мільйони із країни в офшорні юрисдикції, чому він на виборах із чесним виглядом і щиро без зупинки розповідав народові, що він "кардинально, від слова зовсім, НЕ ТАКИЙ, як всі ці старі гравці системи"?

Питання номер два: чому після свого приходу до влади і початку епохи "Зе-життя країни по-новому" сам Зеленський та його найближче оточення НЕ закрили ошфори, НЕ повернули свої мільйони із ошфорів на Батьківщину, НЕ сплатили з них податки в український бюджет і НЕ вклали ці гроші замість офшорних економік в рідну українську економіку?

Ці ключові питання так і залишилися без відповіді Зеленського.

І в результаті перші дані декількох соціологічних опитувань після офшорного скандалу зафіксували нову реальність: велика частина армії прихильників Зеленського не всиділи на розтяжці.

На розтяжці між образом безсрібника, бідного, але при цьому криштально чесного президента-правдоруба Голобородька-Зеленського та достовірною інформацією про масштабні тіньові офшорні оборудки Зеленського та його найближчого оточення.

Грамотно сконструйований технологами феномен "Зе" практично безболісно переніс такі саме технологічні атаки опонентів із "вагнергейтом", нерухомістю родини Зеленських у Криму, кінобізнесом в Росії, скандальними соратниками тощо.

Новини за темою: Рублевий мільярдер Зеленський: Офшори, квартири і бізнес

Але із захованими в офшорах мільйонами справа якісно інша - саме цей скандал запустив у свідомості прихильників Зеленського незворотний процес ерозії штучного образу "якісно нового та якісно іншого політика Зе".

Цей штучний образ можна було зліпити тільки один раз – із максимуму очікувань більшості суспільства на політику та політика нової якості, грамотної технологічної пропозиції суспільству на виборах президента-феномена "Зе" та "харакірної" разової готовності більшості українців ризикнути і надати карт-бланш цьому невідомому феномену-"коту в мішку".

Отже, цей феномен – одноразовий пасіонарний витвір, а не виріб багаторазового використання. І тепер, коли процес його руйнування запустився, повернути статус-кво вже не вдасться.

Отже, дивимося на наступні дані соціологічних досліджень. Базовий прогноз втрати кожен місяць по 2-3% популярності і Зеленським, і його партією вдалими антикризовими діями команди Зеленського ще може бути скорегований у бік зменшення цього показника падіння.

Але вже будь-які дії Зеленського і його команди не зможуть зупинити процес ерозії-руйнування штучного і контрпродуктивного для розвитку країни феномену "Зе-влади". Зі всіма позитивними наслідками появи нової реальності і для вітчизняної політики, і для країни загалом.

Андрій Миселюк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.