Дипломатичний ляпас від Байдена: Чому президент США відмовив у зустрічі Зеленському

Сергій Фурса
Сергій Фурса

Інвестбанкір, спеціаліст відділу продажів боргових інструментів в інвестиційній компанії "Dragon Capital"

Президент України Володимир Зеленський ukrinform.ua

США офіційно відмовилися від зустрічі президента Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського перед зустріччю з президентом Росії Володимиром Путіним після історії з "Нафтогазом". Що сталося?

Про це пише Сергій Фурса на своїй сторінці в Facebook.

Що й потрібно було довести.

Спочатку ви кажете держсекретарю США, що можете робити все, що хочете, і знищуєте реформу, яку реалізовували спільно зі США, а потім дуже дивуєтесь, коли США чинять не так, як стратегічні партнери. А може, США не вважають, що Україна поводиться як стратегічний партнер, коли порушує всі домовленості? Може, США вважають, що стратегічні партнери мають боротися з корупцією, а не руйнувати інститути, які покликані боротися з корупцією?

Це очевидно. Того ж дня, коли по-шахрайськи зруйнували реформу корпоративного управління "Нафтогазу". Вже тоді всі кричали про те, що це вартуватиме нам відносин із США. Що це вартуватиме нам підтримки наших партнерів. Що США залучені в історію з "Нафтогазом" дуже тісно.

Але ні.

Слідом Блінкену Україна заявила, що нікому нічого не винна. Напевно, розуміючи, що за цим стоїть.

Новини за темою: Зустріч Байдена з Путіним: Чого очікувати від женевського саміту?

А потім був "Північний потік - 2". А згодом відмова від зустрічі з президентом України перед зустріччю з Путіним, яка буде присвячена, в тому числі, й Україні. Це дипломатичний ляпас, який має привести Україну до тями. Дати зрозуміти, що українська влада дуже-дуже сильно помиляється, якщо думає, що отримає підтримку в будь-якому випадку. Якщо думає, що геополітика завжди прийде на допомогу. І Україну завжди підтримають в пику Росії.

Але ні. Україна не пуп землі. Час вже це зрозуміти. І Адміністрація Байдена має багато пріоритетів. Щодо клімату. Щодо економіки. Китай. І щоб потрапити на радари, щоб Україна увійшла до цих пріоритетів, треба вистрибувати з штанів.

Показово, що США, зневірившись сказати щось дипломатичною мовою, вже безпосередньо зливають відповідь пресі. Щоб в Україні нарешті почули. І зрозуміли. Якщо не розуміють мови дипломатії та не здатні здогадатися. Усе має свою ціну. Дипломати у США, нарешті, згадали, що коли робиш ремонт, треба говорити з будівельниками матюками, щоб вони зрозуміли, що ви налаштовані серйозно, а не жартуєте.

Новини за темою: Стратегічне партнерство Києва і Вашингтона: Про що йде мова в документі Держдепу США

Чи змінить свій підхід Україна? Подивимся. Поки є небезпечна ілюзія, що ми зможемо пропетляти без підтримки, яка заснована на запасі міцності від реалізованих реформ і вкрай сприятливої ситуації на зовнішніх ринках, де дуже багато грошей і вони безкоштовні. Але запас міцності може закінчитися. А ситуація на ринках не може вічно залишатися в стані ейфорії. Рано чи пізно шара закінчиться. І тоді принесуть рахунок. І краще в цей момент мати плече, об яке можна спертися. Тому що Путін точно нікуди не подінеться…

Сергій Фурса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.