Новини » Політика Читать эту новость на русском

Дотягнуться до космосу: Нова протиракетна система Росії С-550 сколихнула НАТО

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Новітня зенітна ракетна система С-500 на полігоні Капустін Яр Прес-служба Міноборони РФ

Росія розробляє нову систему протиракетної оборони С-550, яка спеціалізується на перехопленні міжконтинентальних балістичних ракет і боротьбі з погрозами з космосу.

Про це пише The National Interest.

Те, що С-550 існує, 9 листопада підтвердив міністр оборони Сергій Шойгу. "Глава держави особливий акцент зробив на важливості випереджаючого розвитку вітчизняних систем ППО-ПРО, поставок до Збройних сил систем С-350, С-500, С-550", - сказав Шойгу на прес-конференції в Міністерстві оборони, розповідаючи про недавню нараду президента Володимира Путіна з військовим командуванням. Міністерство оборони не представило ніяких подробиць про характеристики С-550.

Раніше з'явилися повідомлення, що нещодавно на озброєння надійшли перші зенітно-ракетні комплекси С-500 "Прометей". Військовий експерт Дмитро Литовкін припустив, що С-550 є наступницею радянської і російської системи а-135 "Амур", а також системи протиракетної і протикосмічної оборони А-235 "Нудоль". Крім того, він припустив, що нова система може бути спеціалізованою версією С-500. "Про С-550 нічого не відомо, проте я припускаю, що вона стане додатковим елементом системи "Прометей", - сказав Литовкін. - Раніше було заявлено, що за допомогою цієї системи можна буде збивати ядерні балістичні боєголовки і супутники на низькій орбіті. Судячи з усього, військові прийняли рішення розподілити функції між двома цими системами".

Новини за темою: Нова стратегія національної безпеки Росії: Головні пріоритети і місце України

Керівник російського військово-промислового гіганта "Ростех" Сергій Чемезов розповів репортерам на авіашоу в Дубаї, що С-550 матиме збільшену дальність виявлення цілей і дії ракет: "Це робота, яка ніколи не зупиняється і буде далі вестися з тим, щоб збільшити і дальність виявлення, і дальність ракети з можливістю перехоплення будь-яких цілей. Ось на це і спрямовані роботи стосовно С-550". Незрозуміло, порівнював Чемезов нові характеристики С-550 з ЗРК С-500 чи з більш старою системою С-400.

Першу партію С-550 російські збройні сили можуть отримати до 2025 року.

Марк Епіскопос

За матеріалами: "ІноЗМІ"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.