"Досьє Пандори": Дострокова заява Зеленського про відставку може пом'якшити вирок суду

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Замість реальної боротьби з впливом олігархів на політику Зеленський грає роль слухняного виконавця команд олігарха Коломойського в ослабленні його конкурентів РІА Новини

Про це пише Віталій Журавський у своєму Telegram-каналі.

Президент Зеленський і його найближче оточення в особі голови СБУ Баканова, радника Шефіра потрапили в "досьє Пандори", яке оприлюднив міжнародний консорціум журналістів.

Це список осіб, які роками ухилялися від сплати податків у своїй країні.

Доходи від своїх активів, схованих в офшорах, вони не вносили в електронні декларації. За нашим законодавством – це кримінальний злочин. Міра покарання – солідний штраф і два роки тюрми.

Зниклі кошти із ПриватБанку (а по суті вкрадені), про що свідчать добуті репортерами фінансові документи, відмивалися офшорними компаніями Зеленського. Тобто він звинувачується у відмиванні брудних коштів.

Оскільки мова йде про дії, вчинені організованою групою в особливо великих розмірах, то це, відповідно до статті 209 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Шахрайські операції із валютою США акціонерів "95 кварталу" підпадають під предмет розслідування ФБР, яке не купується, на відміну від українських правоохоронних органів.

Новини за темою: Головні наслідки для Зеленського та його оточення після публікації досьє Пандори

Народні депутати України із числа тих, хто ще відповідає цьому статусу, зобов’язані порушити процедуру усунення президента з поста в порядку імпічменту. У голови Верховної Ради Разумкова не стало духу взяти підписні листи по збору підписів для цієї процедури. Це був його час, яким він, на жаль, не скористався.

Україна обрала Зеленського. Повірила, що він не такий, як інші політики. Новий політик, чесний, не корумпований.

А виявилося, що новий нічим не відрізняється від попереднього очільника країни.
Зеленський не ліквідував корупційні схеми, створені людьми п’ятого президента, а просто замінив їх на своїх підлеглих у ще більшому пограбунку рядових українців.
Замість реальної боротьби зі згубним впливом олігархів на політику Зеленський відіграє роль слухняного виконавця команд олігарха Коломойського в послабленні його конкурентів. Олігархічна система залишилася непорушною.

Порошенко своєю липецькою фабрикою заробляв на крові, те саме робить і Зеленський, наживаючись на серіалах, які демонструються у Російській Федерації.
У Порошенка були Мальдіви, у Зеленського – Оман, у Порошенка – вілла в Іспанії, у Зеленського – вілла в Італії.

На найвищих державних посадах при Зеленському його бізнес-партнери, родичі, так само, як і при Порошенку. Кумівство – характерна ознака кадрової політики цих президентів.

Було б дуже бажано в результаті встановити, скільки ж Зеленський зі своїм оточенням заборгували податків у наш бюджет. Змусити їх сплатити цю суму із відповідними штрафними санкціями.

Українці мають знати, які збитки понесла держава Україна в результаті відмивання коштів, вилучених з ПриватБанку компаніями нинішнього президента. Вкрадені гроші мають бути повернуті в бюджет держави. А Зеленський разом зі своїми поплічниками, порушниками закону – відбути надовго в місця позбавлення волі.

Зеленський напередодні президентської кампанії запевняв: "Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам!"

Час прийшов. Дострокова заява про його відставку може пом’якшити вирок суду.

Віталій Журавський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.