Добровільно-примусова вакцинація від COVID-19, або Як держава порушує ваші права

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

МОЗ підготувало проект наказу з переліком професій, які підпадають під обов’язкові профілактичні щеплення brovary.net.ua

Держслужбовців різних рівнів та освітян в Україні хочуть добровільно-примусово щепити від COVID-19, загрожуючи відстороненням від роботи без збереження заробітної плати. Чи правомірні наміри влади?

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

Добровільно-примусова вакцинація лише підсилює настрої проти щеплень і дає величезне підґрунтя для конспірології. Така кількість реклами, банерів, лозунгів на кожному кроці... впевнені, що вам це також псує нервові клітини.

"Якщо представники професій, що підлягають обов'язковій вакцинації, не зроблять щеплення, їх на період карантину будуть відстороняти від роботи без збереження заробітної плати. Так, працівників, визначених у переліку професій, не звільнятимуть з роботи, якщо вони не пройшли вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19", – про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

АЛЕ.. Залишаючи особу без зарплати, моментально порушується конституційне "право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується".

Новини за темою: Обов'язкова вакцинація від COVID-19 в Україні: Кого щеплюватимуть примусово?

Зараз дослідження вакцин тривають і перебувають на різних стадіях. Тож люди, що роблять собі щеплення, по суті, є добровольцями-експериментаторами, учасниками медичного експерименту, що роблять безумовно дуже важливу для суспільства справу – тестування вакцини від небезпечного захворювання. За підсумками цього тестування будуть виявлені і прораховані ймовірності побічних ефектів вакцини, ризики при захворюваннях, протипоказання і ще багато різних факторів, які дозволять в майбутньому ефективно боротися з вірусом шляхом застосування ефективної і безпечної вакцини.

Примушування до участі в медичному експерименті є очевидно аморальним і неправовим діянням.

Відмова від вакцинації з посиланням на небажання брати участь в медичному експерименті і випробуваннях вакцини, яка не пройшла повний цикл клінічних випробувань, можлива, але вбачається неперспективною для захисту своїх прав в національних судах.

Якщо ж, незважаючи на всі обставини, ви вирішили НЕ робити щеплення, то ЦЕ ВАШ ВИБІР, і держава, чиновники і роботодавці повинні його поважати. ТАКА ВІДМОВА НЕ ПОВИННА СТАТИ ПРИЧИНОЮ ДИСКРИМІНАЦІЇ І НЕ МОЖЕ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ПОКАРАННЯ ВАС В ТІЙ ЧИ ІНШІЙ ФОРМІ. У разі необхідності надати письмову відмову можна рекомендувати оформляти це як відмову від участі в клінічному дослідженні вакцини від COVID-19, як альтернативний варіант – можна написати, що відмовляєтеся не від вакцинації як такої, а від вакцинації конкретною вакциною з проханням зробити щеплення іншою, більш дослідженою вакциною.

Новини за темою: Нові правила карантину: Коротко про головне

ПАРЄ, Резолюцією №2361, закликала країни співпрацювати з метою забезпечення рівного доступу до вакцин проти COVID-19 та уникати "вакцинного націоналізму".

Зазначене рішення ЄСПЛ, на яке посилаються представники влади, НЕ СЛІД ТРАКТУВАТИ ЯК КАРТ-БЛАНШ для держав щодо введення обов’язкової вакцинації в умовах існуючої пандемії COVID-19.

Щонайменше це рішення б слід повністю прочитати тим, хто посилається на його положення..

ВАКЦИНУВАТИСЯ ЧИ НІ – ВИРІШУВАТИ ЛИШЕ ВАМ!

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.