Дмитро Джангіров: Напад Тищенка на Лероса відображає ставлення Зе-режиму до свободи думки

Дмитро Джангіров
Дмитро Джангіров

Журналіст

Сутичка між нардепами Миколою Тищенком й Гео Леросом УНІАН

Про це пише Дмитро Джангіров на своїй сторінці в Facebook.

Політична феєрія з нападом "слуги народу" Миколи Тищенка прямо на парламентській трибуні на свого колишнього однопартійця Гео Лероса - це саме та "крапля, в якій відбивається море"; в даному випадку - ставлення Зе-режиму до права на висловлювання думки, відмінної від офіціозу.

Гео Лерос, як і будь-який прозахідний ліберал, - фігура для мене суто негативна, більш того - його аргументи, як і аргументи інших розслідувачів щодо "вагнергейта", мені представляються слабкими і притягнутими "за вуха". Але до вершин аргументації пана Тищенка їм ще працювати і працювати.

ДОСЛІВНА ЦИТАТА: "Гео Лерос, який почав ображати президента, а президент - це інституція, за нього люди голосували, його не можна ображати".

У світлі подібної щоденної "тищенківщини" зустріч французьких сенаторів - Наталі Гуле і Жерара Ларше - з лідером партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком стала несподіванкою, схоже, тільки для Банкової. Насправді ж це, безсумнівно, - ключова подія у взаєминах Європи і Зе-режиму, яка є логічним продовженням кроків Заходу, що повільно, але вірно прозріває стосовно свого колишнього улюбленця.

І давайте згадаємо, що це не перший такий дзвіночок. Так, моніторингова місія ООН з прав людини наприкінці серпня заявила, що рішення влади України закрити опозиційні телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам. На цю заяву - серед іншого - послався президент Freedom House (FH) Майкл Абрамовіц у відкритому листі Джо Байдену напередодні візиту Володимира Зеленського до Вашингтона; пан Абрамовіц назвав ті ж канали, що пов'язують з ОПЗЖ Віктора Медведчука (плюс "Перший Незалежний"), і порекомендував своєму президенту при особистій зустрічі зробити навіювання українському колезі. При цьому всім українським "грантоїдським" ЗМІ було настійно рекомендовано процитувати відкритий лист FH без власних "роздумів".

Приїзд французьких сенаторів в Україну, де у них зустріч з Медведчуком значилася окремим пунктом програми, - яскраве свідчення того, що на Заході прекрасно розуміють політичне підгрунтя як рішень РНБО щодо введення санкцій, так і розслідувань СБУ і подальшого вітчизняного "правосуддя".

Важливо розуміти, що до нас приїхали далеко не рядові сенатори. Так, Наталі Гуле засідає у верхній палаті французького парламенту з 2007 року, представляє департамент Орн, звідки родом і багаторічний голова Сенату - Жерар Ларше. Пані Гуле входить в депутатську групу "Союз центру" - 3-тю за величиною фракцію в Сенаті (56 сенаторів).

Жоель Герріо - сенатор від департаменту Атлантична Луара, один із засновників партії "Союз демократів і незалежних" (42 місця в Сенаті), віце-президент Комісії Сенату у закордонних справах, питань оборони і збройних сил.

Тож ізолювати Віктора Медведчука від активної політики, зокрема міжнародної, Зе-режиму не вдалося; без сумнівів, крім репресій проти опозиції і нелояльних владі ЗМІ, обговорювалися і питання виконання Мінських угод, які Зе-влада завела в черговий глухий кут.

Однак важливим є створення прецеденту зустрічі західних законодавців з одним з ключових лідерів опозиції, які перебувають під домашнім арештом. З великою часткою ймовірності можна припустити, що ця зустріч - не остання. А логічним продовженням масових приїздів європейських депутатів і сенаторів в Україну для підтримки головного політичного опонента Зеленського стане все більш часта згадка Зе-режиму як "диктаторського".

До речі, і в цьому напрямі прецедент вже створений: досить впливове консервативне американське видання The National Interest 29 серпня - напередодні візиту Зеленського до Вашингтона - опублікувало статтю під заголовком "Зловісна сторона молодого і телегенічного президента України" і підзаголовком "Вашингтон вшановує молодого українського президента, проте майте на увазі, що свобода преси в Києві під загрозою, а найнадійніший радник президента - злочинець". І таких статей з часом буде все більше і більше, тим більше що тема заборони опозиційних телеканалів, як і політичних репресій проти Віктора Медведчука, все більш міцно входить в актуальний політичний порядок денний Заходу.

А Тищенко і Ко буквально у щоденному режимі не дають забувати про справжнє ставлення Зе-режиму до свободи слова і своїм опонентам. Давайте подякуємо їм за це...

Дмитро Джангіров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.