COVID-паспорт про вакцинацію: Все, що треба знати

Deutsche Welle
Deutsche Welle

Німецька міжнародна громадська телерадіокомпанія

Паспорти вакцинації скоро стануть обов'язковими Фото з відкритих джерел

Українці, яким зробили щеплення двома дозами вакцини від COVID-19, можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке полегшить подорожі за кордон. Як його отримати та куди можна поїхати?

Про це пише Deutsche Welle.

В Україні почали видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19. Це паперовий документ, який визнано на міжнародному рівні та який враховує міжнародні медико-санітарні правила перетину кордону. Його видає Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ). "Це поки що єдиний документ, який визнано на міжнародному рівні. Він не новий, його використовують ще з 2006 року для підтвердження вакцинації від інфекційних хвороб, які мають міжнародне значення. Найбільше його використовували під час жовтої лихоманки, а тепер у нього додали ще щеплення від COVID-19", - пояснила DW генеральний директор Директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗ України Марія Карчевич.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - як його отримати?

Вона зазначила, що свідоцтво вже видають в Україні тим, хто отримав дві дози вакцини від COVID-19, яка схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Якщо людина збирається подорожувати до ЄС, то вакцина має бути схвалена ще й на рівні Євросоюзу. Усі вакцини, які зараз використовує Україна, зокрема Comirnaty від Biontech та Pfizer, AstraZeneca різного виробництва та CoronaVac від Sinovac Biotech, мають дозвіл ВООЗ. Схвалення на рівні ЄС також мають усі вакцини, які застосовують в Україні, окрім китайської CoronaVac. Ця вакцина наразі лише проходить процес отримання дозволу на застосування в Євросоюзі.

Новини за темою: COVID-паспорт як інструмент геополітики

У МОЗ зауважують, що відразу після щеплення людина має повідомити, що потребує такого свідоцтва, або пізніше звернутися до свого сімейного лікаря або закладу охорони здоров’я, який підключений до електронної системи охорони здоров’я, щоб на підставі даних про вакцинацію згенерувати цей документ і надати його людині. Документ заповнюють англійською або французькою мовою, додатково також українською. Свідоцтво має містити персональні дані пацієнта, зокрема, прізвище та ім’я мають бути заповнені латиницею та не відрізнятися від даних закордонного паспорта громадянина, а також інформацію про вакцинацію, зокрема назву вакцини, дату вакцинації тощо. Документ візується підписом лікаря, самого пацієнта та підтверджується офіційним штампом закладу охорони здоров'я.

Куди можна поїхати з паперовим сертифікатом?

"Свідоцтво використовується виключно для перетину кордону. Міжнародні медико-санітарні правила передбачають, що людині, яка надає це свідоцтво не можуть відмовити у в’їзді на територію іншої країни, якщо там не встановлено додаткові умови для в’їзду. Але у тих країнах, де передбачена наявність свідоцтва про вакцинацію, цей документ підходить", - каже Марія Карчевич.

Міністерство закордонних справ (МЗС) зараз веде переговори з низкою країн, щоб прискорити процес безперешкодного перетину кордону українськими громадянами за наявності COVID-свідоцтва, повідомила Карчевич. Вона наголосила, що найближчим часом із паперовим сертифікатом можна поїхати до Туреччини, Молдови, Угорщини, Ізраїлю та інших країн.

Новини за темою: Повертаємось до часів Римської імперії: Де, як та за скільки можна відпочити в Хорватії у 2021-му

У липні планують впровадити цифрові COVID-сертифікати

Уже в липні цей процес можуть ще більш спростити. Ураїнський уряд готується впровадити цифрові сертифікати про вакцинацію. Вони діятимуть також при в’їзді до тих країн, з якими Україна домовилася про пришвидшене взаємне визнання документів про вакцинацію.

Представник МОЗ розповіла, що цифрові COVID-сертифікати будуть доступними для всіх вакцинованих двома дозами вакцини у додатку державних послуг "Дія". Звідти через QR-код можна буде зчитати всю інформацію про вакцинацію людини від COVID-19. Окрім цього, також у "Дії" міститиметься інформація про результати ПЛР-тесту. Цей цифровий сертифікат також вимагатимуть для участі у масових заходах.

Директор директорату з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗ України Марія Карчевич зазначає, що українські розробники електронного документа контактують з європейськими колегами, тому український цифровий сертифікат буде подібним до того, що розробляють в ЄС. Після того, як його визнають країни Євросоюзу, його можна пред’являти для подорожей до цих країн.

Лілія Ржеутська

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.